Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
http://savjetovanje.grf.hr/
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 29.04.2006 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
[ prosla su vremena di je bio samo dizajn, sada moras znati sve, od heklanja pa zongliranja, a kavu spremat da ne spominjem.


kava mi ide vrhunski, za to se ne brinem. heklat me baka učila, a žongliram jedino sa stvarima koje se ne mogu razbit al i to se da usavršit Very Happy

znam da mi treba i tehnologija, al pod ovim gore sam mislila da mi ne treba prvenstveno tehnologija

a sad, ili si ti mene ili sam ja tebe krivo razumila hehe
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.04.2006 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kuzio sam ja tebe ne brini, i shvacam te i savjetujem za to sto ti zelis da ne gledas na graficki jer ici na fax zbog kojeg zelis diplomu je najgora kombinacija i vjerovatno ces naci neki posao i zaposliti se ili odustati ili se na 3g. upisati na arhitekrutu. tako da odmah odi tamo, ako ne upadnes, odradi civilku ili sta ja znam, graficki nije za tebe i onako imamo dosta tih wannabe dizajnera i onih koji ce sa diplomom raditi kao tajnici i tajnice.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 30.04.2006 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
kuzio sam ja tebe ne brini, i shvacam te i savjetujem za to sto ti zelis da ne gledas na graficki jer ici na fax zbog kojeg zelis diplomu je najgora kombinacija i vjerovatno ces naci neki posao i zaposliti se ili odustati ili se na 3g. upisati na arhitekrutu. tako da odmah odi tamo, ako ne upadnes, odradi civilku ili sta ja znam, graficki nije za tebe i onako imamo dosta tih wannabe dizajnera i onih koji ce sa diplomom raditi kao tajnici i tajnice.


ma ček ček... ti si shvatio da ja želim studirat samo da imam diplomu!?!?! il what? sad te stvarno ništa nisam skužila..

i wannabe dizajner...?! wf? (ne pitam što je wannabe dizajner nego ne kužim zašto to spominješ)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 30.04.2006 00:52    Post subject: Reply with quote

Quote:
prosla su vremena di je bio samo dizajn, sada moras znati sve


cuj stari...ovo nije tocno NITI BLIZU...
to je tipicno hrvatski (balkanski) nacin razmisljanja
zato nam i drzava ovak i izgleda...jer covjek kupi zemljiste, sam si isprojektira kucu, sam si ju sagradi, uvede el. instalacije i postavlja keramiku...i na kraju kuca stoji na koso...svaki stok na svoju stranu a plocica na svoju..pol struje radi a pol ne...vidis...


dakle...dizajneri nek se bave dizajnom, tehnolozi tehnologijom, kemicari kemijom...
meni kao dizajneru kiseli postuipak bakrenja ne moze donijeti dobro...i zasto mislis da bi ja morao znati kako nastaju forme za plosni / duboki / bilokoji tisak...

ja necu radit kao "covjek koji ih izradjuje"
Back to top
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 30.04.2006 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
Quote:
prosla su vremena di je bio samo dizajn, sada moras znati sve


cuj stari...ovo nije tocno NITI BLIZU...
to je tipicno hrvatski (balkanski) nacin razmisljanja
zato nam i drzava ovak i izgleda...jer covjek kupi zemljiste, sam si isprojektira kucu, sam si ju sagradi, uvede el. instalacije i postavlja keramiku...i na kraju kuca stoji na koso...svaki stok na svoju stranu a plocica na svoju..pol struje radi a pol ne...vidis...


dakle...dizajneri nek se bave dizajnom, tehnolozi tehnologijom, kemicari kemijom...
meni kao dizajneru kiseli postuipak bakrenja ne moze donijeti dobro...i zasto mislis da bi ja morao znati kako nastaju forme za plosni / duboki / bilokoji tisak...

ja necu radit kao "covjek koji ih izradjuje"



Ovo je pak opet krajnost. Svaki čovjek bi trebao biti svjestan svojih mogućnosti. Neću sa biciklom ići na servis ako trebam napumpati gumu... Točan bi izraz bio da ne moraš ZNATI sve, ali bi bilo poželjno da si UPOZNAT sa što više stvari. ...svjestan svijeta oko sebe jer ništa nije niti crno, niti bijelo. Sa druge strane - to nema nikakve veze sa balkanskim načinom razmišljanja. Upravo suprotno. Čovjek je kroz evoluciju radio sve. Gradio, lovio, hranio, brinuo... Tek se u novije vrijeme pojavila mogućnost specijalizacije za određena područja koja sa vremenom sve više dolazi do izražaja. Sa tim je povezana i sve veća količina znanja kojim čovječanstvo raspolaže i koje je prevelik zalogaj za samo jednog čovjeka. Ja osobno ne želim doći na nivo prosječnog amerikanca koji si niti rit ne zna sam obrisati bez neke pomoćne službe sa početnim brojem 555 ili slično. Niti se želim zakopati u samo jedno područje, niti želim znati sve.

No sa druge strane, ako se zbog svog boljitka i znatiželje danas čovjek odluči specijalizirati i na to potrošiti nekoliko godina svog života, svakako ga ne treba zatrpavati sa glupostima koja sa tim nemaju gotovo nikakve veze.... tak da ovo o kiselom postupku bakrenja i dizajnu stoji...

Last edited by 0viking0 on 30.04.2006 01:20; edited 1 time in total

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.04.2006 01:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

true, zato za tobom ako ne znaš recimo odvojiti boje za flekso ili sito za tobom mora netko drugi to raditi ... a morao bi znati tehnologiju tiska ako ćeš sam raditi i grafičku pripremu ...

no, nije nužno ... ali je poželjno, nije to tako komplicirano ...bar osnove, kakoš raditi recimo plakat sa overprintovima ako ne kužiš kojim redosljedom se tiskaju boje itd itd ... što manje znaš to si ograničeniji na ono di si suguran i strah te je experimentirati ...

slično je i s drugim medijima ... uvijek je dobro saznati što više o tehnologiji ...

a i kad kuću gradiš ako oš da ti naprave kako spada često se moraš jako dobro raspitati da znaš što ti i kako rade i koje materijale koriste i zašto ... Mad

no istina je da za osnove tehnologije tiska i dorade ne treba grafički faks ... dosta bi bio jedan dobar tečaj od jednog semestra ...i nešto prakse ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
thog



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 1
Location: zagreb/split

PostPosted: 30.04.2006 02:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao sta je neko rekao, nije sve tako crno na bijelo, ja nisan toliko ni zadovoljan ni nezadovoljan faxom, sta je tu je, ono sta ne naucim tu sam cu naucit jer tako mi i najbolje ide, neznan ja san taki da mi mozda vise to pase, nego natrpavanje informacija u glavu i dobivanja frustracija bla bla, ja vjerujem da koga zanima grafika i ko je upisao fax da ce on nakon te 4 godine mix kako sam tako i od profesora nesto naucit i uspjesno poceti radit, mozda san optimist ali eto...
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 30.04.2006 03:22    Post subject: Reply with quote

slazem se...
ali mislim da ti nijedna tiskara nece odbit posao ako si im ti dofurao otvoreni file u tisak...
kolko sam ja skuzio (iz ptakse s vecim tiskarama) oni to cak i najvise vole...

dizajner im to napravi i kaze sta hoce...oni ce sami najbolje znat ako treba overprint i u kojim situacijama...
najbolje bi bilo kad bi si znao sam i boju zamjesat i odnjet u tiskaru tak da ovaj slucajno kad mijesa boje ne zamjesa krivo...
al jebiga...to necete ic radit kaj ne??
mislim da bi neke granice u dizajnu trebale postojat....
veliku vecinu njih grf prelazi i to je ono sto najvise smeta...

svi se slazemo da neke osnove treba znati...njih se radi na svakom fakultetu koji ima dizajn...postoji barem jedan predmet koji se zove tisak ili nesto tako...

glupost bi bila da kad ides u autoskolu i polazes prvu pomoc...da znas i operirat...
to je isto jer obadvoje zalazi malo preduboko...
onima koji se bave izradom tiskovnih formi ostavit cemo kemiju...a dizajnerima tipografiju npr...

isto tako cemo ljude u hitnoj obrazovat da znaju pruzit prvui pomoc a ostalo nek prepuste recimo kirurzima (ukoliko nesto treba operirat)


e i jos nesto :
@viking: sto se tice ovog nacina razmisljanja za koji ja tvrdim da je balkanski a ti da nije Smile

po tvom bi bilo pozeljno kad bi svaki programer znao dizajnirat, a i svaki dizajner znao dobro programirat...po mom ne...ja mislim da bi programer trebao JEBENO znat programirat a dizajner JEBENO znat dizajnirat

mozda ne razmisljamo na isti nacin...al cuj...ja vise vjerujem da ce mi neki arhitekt koji ima dobar portfolio znat napravit kucu da cim bolje iskoristava svoju poziciju i imam puno dnevnog svjetla po sobama i slicno... nego svom dedi koji je "projektiro" kucu u kojoj sad zivim i koja ima prozore uglavnom prema sjeveru tak da ni ne vidim dan Sad
Back to top
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 30.04.2006 04:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

^^ agreed sa svim navedenim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
adain



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 34

PostPosted: 30.04.2006 08:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djiipster,pametno kažeš sve ovo gore Smile
da ne ponavljam i ja znam mnogo dizajnera na ovom faksu,koji su strašno nezadovoljni kad moraju učit o tehnologiji u najsitnije detalje dok o dizajnu imamo svega par predmeta,tog smjera stvarno nije ni trebalo ako su mislili da će to tako izgledati,a ne da zavaravaju ljude...
još i mnogi predmeti koji nemaju usku vezu s tehnologijom su u potpunosti usmjereni na nju...a mi se onda pitamo gdje je tu ono što smo mi tu željeli slušati?
isto tako jedan je biser od profesora rekao u više navrata da mi UOPĆE NEZNAMO CRTATI... dizajneri,kojima je uvijet da upišemo faks bila mapa crteža...
fascinantno...
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.04.2006 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@djipster: si dobio sliku da jemeni to zakon? ja sam uvijek bio za specijalizaciju, ali ovo je podrucje takvo, i mislim da su klijenti i sami poslodavci krivi u tome, gdje? pa kada postavi oglas trazim 'malog za sve' i u interesu im je dati mozda vise para za tog malog nego dvije dobre place za dvije diplomirane osobe.

ja to sve shvacam, ali mislim da nemamo puno izbora. kako bi rekli u nmk "nema ekonomske računice" hehe Smile

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.04.2006 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adain wrote:
isto tako jedan je biser od profesora rekao u više navrata da mi UOPĆE NEZNAMO CRTATI... dizajneri,kojima je uvijet da upišemo faks bila mapa crteža...
fascinantno...


vjerovatno i znam tko Sad
to je bio jedan od razloga,, ja neznam crtati i ne zanima me, kada dobijem posao, zovem frendicu koja je ilustrator da mi to obavi i gotovo, to je specijalizacija, i toga se ne sramim. nisam za crtanje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je najtuznije od svega sto doslovno ima ljudi na faksu koji ni ne znaju upaliti komp, a photoshop ili tako nesto..... Question

na vjezbama iz repra u PS-u odradim svoju pa onda ostalima....a to su osnove osnova..

_________________
-----------------
www.simeb.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fly::nan



Joined: 15 Mar 2006
Posts: 31

PostPosted: 30.04.2006 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam što da kažem na takve luzere... ma nisi im trebao ništa pokazivatii... trebao si im maznuti lovu za private instrukcije Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
:::::::Protected by the naked eye:::::::
Back to top
View user's profile Send private message
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nit imam vremena ni zivaca za to...a i sumnjam da bi oni bili zainteresirani za to Shocked ako ne mogu nauciti osnove onda ih to ocito ne zanima, a sto ce im kad ce nako zavrsenog faksa raditi u kopiraoni Evil or Very Mad

_________________
-----------------
www.simeb.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 30.04.2006 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
slazem se...
e i jos nesto :
@viking: sto se tice ovog nacina razmisljanja za koji ja tvrdim da je balkanski a ti da nije Smile

po tvom bi bilo pozeljno kad bi svaki programer znao dizajnirat, a i svaki dizajner znao dobro programirat...po mom ne...ja mislim da bi programer trebao JEBENO znat programirat a dizajner JEBENO znat dizajnirat
(


Ako pročitaš moj post kak spada vidjet ćeš da nisam upotrijebio riječ ZNATI, nego POZNAVATI. Dakle ti kao dizajner ne trebaš znati programirati, ali bi trebao poznavati mogućnosti i dizajn što više prilagoditi tim mogućnostima.

A što se kuće tiče... Iz vlastitog iskustva (moja obitelj gradi novu kuću). Ako nisi upoznat sa stvarima koje majstori rade po kući i ako ne kontroliraš njihov posao, spremni su te oderati na svakom koraku. Na materijalu, na vremenu, na novcima. Dakle, ako se spremaš raditi kuću - arhitekt je najmanji problem. Ionako kuću prilagođavaš gradilištu i novcima kojim raspolažeš. Dakle nije da ja ili stari gradimo kuću, ali moraš dovraga znati razliku između cigli za noseće zidove i za pregrade lii između bibera i bamca jer će te oderat` ko` budalu... A to ne vrijedi samo za kuću...

Balkanski način razmišljanja je pogrešan izraz za takvo što.

Dakle POZNAVATI, ne i ZNATI.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djipster
Guest





PostPosted: 30.04.2006 11:40    Post subject: Reply with quote

Quote:
a i sumnjam da bi oni bili zainteresirani za to


Smile to je to...
pa ti sad njima jos objasni da situacija na faxu sto se tice dizajna, ne da nije dobra...nego je jaaako losa..
Back to top
djipster
Guest





PostPosted: 30.04.2006 11:44    Post subject: Reply with quote

0viking0 wrote:
djipster wrote:
slazem se...
e i jos nesto :
@viking: sto se tice ovog nacina razmisljanja za koji ja tvrdim da je balkanski a ti da nije Smile

po tvom bi bilo pozeljno kad bi svaki programer znao dizajnirat, a i svaki dizajner znao dobro programirat...po mom ne...ja mislim da bi programer trebao JEBENO znat programirat a dizajner JEBENO znat dizajnirat
(


Ako pročitaš moj post kak spada vidjet ćeš da nisam upotrijebio riječ ZNATI, nego POZNAVATI. Dakle ti kao dizajner ne trebaš znati programirati, ali bi trebao poznavati mogućnosti i dizajn što više prilagoditi tim mogućnostima.

A što se kuće tiče... Iz vlastitog iskustva (moja obitelj gradi novu kuću). Ako nisi upoznat sa stvarima koje majstori rade po kući i ako ne kontroliraš njihov posao, spremni su te oderati na svakom koraku. Na materijalu, na vremenu, na novcima. Dakle, ako se spremaš raditi kuću - arhitekt je najmanji problem. Ionako kuću prilagođavaš gradilištu i novcima kojim raspolažeš. Dakle nije da ja ili stari gradimo kuću, ali moraš dovraga znati razliku između cigli za noseće zidove i za pregrade lii između bibera i bamca jer će te oderat` ko` budalu... A to ne vrijedi samo za kuću...

Balkanski način razmišljanja je pogrešan izraz za takvo što.

Dakle POZNAVATI, ne i ZNATI.



totalno, totalno krivo....

ovo ti ja sad govorim iz iskustva jer mi je sestra vlasnica arhitektonskog biroa i tamo sam svakodnevno...

ako angaziras arhitekta mislim da ce on ipak znat bolje od tebe i tvog starog koji materijal upotrijebit i zasto...isto tako i koju izolaciju i on ce ti obavljat nadzor na gradilistu...
tako da nema oderavanja u smislu da majstor stavi ciglu za nosece zidove tamo di ne treba...u projektu dolazi i statika i slicno...ako kuca bude stajala na koso znas kom ces se obratit...
sve je to crno na bijelom (dakako uvjet je dobar arhic / nadzor i dobar projekt)
Back to top
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 30.04.2006 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Laughing

Nama je kuću također idejno iscrtala i riješila arhitektica, zadala je materijal i slično... Ali nije da ona zida... Zidaju "majstori"...

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djipster
Guest





PostPosted: 30.04.2006 15:49    Post subject: Reply with quote

0viking0 wrote:
Laughing

Nama je kuću također idejno iscrtala i riješila arhitektica, zadala je materijal i slično... Ali nije da ona zida... Zidaju "majstori"...


tocno...za to se angazira neovisni NADZOR koji pazi na zidare i slicno...
a ARHITEKT je projektantski nadzor...

problem solved
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group