Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nikon F75?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 30.04.2006 20:58    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Namjeravam nabaviti novi fotoaparat. Analogni.
Zenit je počeo lagano štekati (ipak je star preko 25 godina). Sad

Razmišljam o Nikonu F75. Confused

Ima li tko kakva iskustva s ovim aparatom? Kakva mu je ergonomija? Ima li aparat spot mjerenje? Kakve ispadaju slike? Koliko traju baterije? Kak se kreću cijene? Koji objektiv uzeti (kit ili posebno tijelo i posebno objektiv)? Gdje (u Zagrebu) kupiti? ...

Ili možda odabrati nešto drugo? Canon eos? Think

Preporuke i mišljenja molim...
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 30.04.2006 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko se ja kuzim cini se ok.

http://www.ephotozine.com/equipment/tests/testdetail.cfm?test_id=188

ja osobno planiram uzeti eos 350, al to sam ja, jebiga na tebi je odluka. Smile

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 21:46    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam iskustva samo s analognim nikonima, nekoliko sam ih promijenio, ali, na području digitalne fotografije, laganu prednost dajem Canonu zbog odličnog čipa, jako dobrog softwarea, fenomenalne kolekcije objektiva (a i Sigmini i Vivitarovi su isto tako jako dobri)...
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 30.04.2006 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gdje se u Zagrebu prodaju Nikon i Canon analogni fotoaparati?
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kodak-Canon centar ti je u Maksimirskoj 112 a a Nikon je na Rooseveltovom trgu (preko puta MIMARE)
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 30.04.2006 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
Kodak-Canon centar ti je u Maksimirskoj 112 a
Pogledat ću... Koji analogni Canon bi bio otprilike u rangu Nikona F75?

ariesZG wrote:
a Nikon je na Rooseveltovom trgu (preko puta MIMARE)
Nekad bio.... sad tamo prodaju cipele. Jel zna netko novu adresu?
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 22:23    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

to bi ti otprilike bio analogni EOS 300...
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 22:28    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim, nećeš ti ni s Nikonom pogriješiti, Nikon je ipak klasa, samo, meni je nekako Canon draži srcu...Canonovi objektivi mi nekako više pašu, no, to je stvar osobnih afiniteta..
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 30.04.2006 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim, samo tražim nekakvu dostojnu, ne preskupu, zamjenu za svoj Zenit TTL (špigl mu šteka na 1/500, pa zaklanja dio filma). A ne bih htio riskirati sa rabljenim fotoaparatima sa sajma antikviteta, foto-krame i sličnih sajmova...

Zato pitam kakva iskustva ljudi imaju... Kakva su tvoja iskustva s Canonima? Koji model preporučuješ? Kakva je ergonomija... itd itd... Tražim nekakv best buy u rangu 3-4k kuna (aparat i zoom-objektiv).

Inače, kako više volim manualce, čak sam pomislio i na Nikon FM3A ali taj je definitivno preskup za moje financijske mogućnosti...a da slučajno imam love ko pljeve - Hasselblad.
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 22:43    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ehm, Hasselblad je moja tiha patnja već godinama ali, nemam ja tih novaca.
Kupi si onda EOS-a 300, imaš ga u Canon centru sa objektivom za nekih 2.600 kn.
Moj savjet ti je da polako pređeš na digitaliju jer analogna fotka pomalo izumire i postaje jako skupi sport...jedan EOS 350 D sa dobrim objektivom ti je odličan izbor za rad s digitalnom fotografijom...
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 30.04.2006 22:58    Post subject: Re: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
Kupi si onda EOS-a 300, imaš ga u Canon centru sa objektivom za nekih 2.600 kn.

Pogledat ću...

ariesZG wrote:
Moj savjet ti je da polako pređeš na digitaliju jer analogna fotka pomalo izumire i postaje jako skupi sport...

Znam... Sad .... Ali meni je analogija veliki gušt. Čekanje kak će ispast film i slike...
(I imam vječitu inspiraciju... Kolegicu s faksa koja se bavila time... Crying or Very sad )

Digitalija mi je više za situacije dje u kratkom vremenu treba puno slika ispucati i gdje slika treba biti odmah spremna za obradu na kompjuteru...

ariesZG wrote:
jedan EOS 350 D sa dobrim objektivom ti je odličan izbor za rad s digitalnom fotografijom...

Razmišljao sam o tom aparatu, čak sam u par navrata radio s njim.... jedino da objektiv ima malo veći raspon zooma...
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 30.04.2006 23:02    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se s tobom, meni je ipak klasična fotografija draža ali, tehnologije zvjerski napreduju i za koju godinu (i prije) će digitalija biti jako, jako blizu klasičnoj fotografiji po kvaliteti...
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 30.04.2006 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam ja Nikona F75 ... al ja sam slaba na nikone i ne mogu objektivno o njima ...
ovaj moj je moja tičica, moj prvi fotoaparat i služi me poprilično dobro .... ono šta mu nedostaje su bolji objektivi ...
Objektiv koji je došao s mojim je 28-100 Nikkoro i neće ti dugo trebat da skužiš kako ti treba bolji .... tako da ti ja preporučam posebno tijelo a objektiv po svom guštu ....
Dobro je to šta ti je desnoj ruci sve na dohvat ... otvor blende i brzina ... fokus .... ne moraš puno petljat ..

Fotografije ispadaju dobro ako ako ćeš si sam razvijat film ili znaš radnju koja to profesionalno obavlja ... a ne kao u mom slučaju da fušare jer ih nije briga za filmove i to im ne donosi zaradu ....

A i dobra stvar je to šta ako se jednom odlučiš za digitalnog Nikona svi objektivi ti se pašu ... barem se đaponezi kunu u to ... Very Happy

i ja kad sam kupovala fotić zatražila sam savjet ovdje i konkretno za Nikona F75 dobila sam odgovor ovdje: http://mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=4891

Quote:
i za koju godinu (i prije) će digitalija biti jako, jako blizu klasičnoj fotografiji po kvaliteti...

možda, ali ne tako skoro ....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 01.05.2006 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm.... Think ....ja ipak tražim nešto malo robusnije...

Pogledat ću za svaki slučaj kakvi su Canoni... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
genius



Joined: 18 May 2005
Posts: 41

PostPosted: 01.05.2006 09:21    Post subject: pozdrav Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco....gledaj ovako....ja posjedujem digitalnog Canona i analognog Nikona f60....i jedan i drugi su izvrsni....
Šta se tiče izrade Nikona tu stvarno nema greške....robustan ? naravno ! vjeruj mi, ako hočeš jebačku zamjenu za zenita....Nikon je odličan izbor....sve objektive koje kupiš za njega, možeš kasnije upotrijebit za Nikonov digitalac ako ga ikad misliš kupit...
Ja sam svog Nikona kupio preko oglasnika za 1500 kn i vjeruj mi....bomba....s obzirom da želiš f75, skuplji je za nekih 700-1000 kn...
Objektiva imaš po oglasniku za male pare....eto ja nabavio Tamrona 70-300 za 500 kn....Wink
Eto, ako želiš isprobat f60, javi se pa ćemo se dogovorit da ti gauzajmim na tjedan-dva...pa da odlučiš !

_________________
emo
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 01.05.2006 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Hm.... Think ....ja ipak tražim nešto malo robusnije...

Pogledat ću za svaki slučaj kakvi su Canoni... Confused


Ne možeš reć da Nikon nije robustan ... dapače ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 01.05.2006 11:59    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

u biti, stvar je jednostavna..i kod Nikona i kod Canona ako želiš vrhunske rezultate i vrhunsku kvalitetu slike morat ćeš se dobrano iskrcati za dobar objektiv, ali u domeni amaterske fotografije (a takvom se više-manje svi ovdje bavimo) bilo koji objektiv (čak i onaj koji dobiješ u kitu) bit će ti sasvim dovoljan za ugodan rad.
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 01.05.2006 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma zaigraj loto buraz pa onda: http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=2802066&PHPSESSID=9d60571eaed063310c22e631c89ab50a

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 01.05.2006 12:07    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahahahahaahahaah, da, Loto ili čarapu na glavu, prva benzinska pumpa, pet minuta straha i sve riješeno Smile))
Ali, kupit ću si ja Mark II jednom u životu, makar bubrege, jetru i mozak morao prodati...
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 01.05.2006 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ti odah i cijana organa po globusovom cjeniku.

jetra 220000kn
srce 220000kn
bubreg 90000kn

uvalis bubreg i kupis ga, jos ti ostane za objektive i neke dodatke Laughing

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 01.05.2006 12:12    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahahahaahahahahaha, koji si ti manijak Very Happy !!!!
još ti ostane za objektiv i dodatke :-DDD
majko mila, ne vjerujem....
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 01.05.2006 12:12    Post subject: Re: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
u biti, stvar je jednostavna..i kod Nikona i kod Canona ako želiš vrhunske rezultate i vrhunsku kvalitetu slike morat ćeš se dobrano iskrcati za dobar objektiv, ali u domeni amaterske fotografije (a takvom se više-manje svi ovdje bavimo) bilo koji objektiv (čak i onaj koji dobiješ u kitu) bit će ti sasvim dovoljan za ugodan rad.


Za Nikonov kit objektiv ne znam, al Canonov onaj što ide uz 350D moš okačit mačku o rep i onda to fotkat kroz kriglu, bit će kvalitetnija fotka

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 01.05.2006 12:13    Post subject: Re: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
hahahahaahahahahaha, koji si ti manijak Very Happy !!!!
još ti ostane za objektiv i dodatke :-DDD
majko mila, ne vjerujem....


ma jucer kad sam seto psa navecer sam ubro naslovnicu i zazujo, a jebiga imas 2 bubrega, jedan ti je dovoljan uz pravilnu prehranu Laughing

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 01.05.2006 12:17    Post subject: Nikon F75? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bih se baš složio (osim u slučaju profesionalne fotografije)..za amatersku upotrebu i za učenje ne isplati se davati 2000-3000 eura za objektiv jer jer, jednostavno, preskupo...90 % radova u mojoj galeriji ovdje je fotkano o EOS-om 300 D i upravo tim najjeftinijim objektivom...Godinama se bavim fotografijom, brdo aparata i objektiva sam promijenio i siguran sam da jedan amater-entuzijast nema potrebe davati tolike novce za objektiv
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 01.05.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kakav je Olympus E-500 ? Kakvi su njegovi objektivi?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group