Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Warning: Cannot modify header information

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 03.05.2006 08:50    Post subject: Warning: Cannot modify header information Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mkarton/public_html/config.php:1)


Taj error mi se događa u fileu, guglao sam o tom erroru i kažu ljudi da taj error izaziva whitepsace između <?php....?>

Jel zna tko koji je vrag taj white space? ja sam mislio da je to razmak (space) ili onaj razmak s tabom i očistio sam početak i kraj dokumenta da se rješim toga u njemu, ali opet imam taj error...

koristio sam programmers notepad, pa sam prešao na ultraedit misleči da će mi to pomoći, ali nije...

jel ima ko kakvo rješenje?? već stvarno postajem očajan Sad
Gagging Wife Pics Vegetable Braces Vibrator Oriental Fetish Tease Sybian Pussy Swallowing-Cum Bisexual Cartoons Innocent-Teen Cum German Double-Fucked Shemale French Nympho Doggystyle Cum-Swapping Coed Fireman Anime Public Extreme Eutopia-Movies Kinky Latina Barely-Legal Solo Big-Tits Workout Cop Drilled Nipples Tennis Big-Cock

Last edited by unLog!c on 15.10.2008 03:38; edited 1 time in total

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Crazy Man



Joined: 02 Jun 2005
Posts: 68
Location: Croatia, Osijek

PostPosted: 03.05.2006 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se to događalo kada sam koristion header("nesto.php"); u <body> pa sam onda nasao rjesenje tako sto sam na vrh indexa stavio

Code:
<?php
ob_start();
?>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 03.05.2006 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nekoliko je razloga zašto se to može dešavati.
Ako imaš više različitih php datoteka koje međusobno inkludaš, ne smiješ npr. ništa ispisati sa echo ili print ako želiš pisati npr. session_start i sl. Svako pisanje znakova će ti bacit taj error.

White space (da, razmak) može biti uzrok ako se nalazi ispred <?php. No, ne samo tamo, meni se jučer npr. isto dešavalo zbog toga što sam na kraju koda imao '?> '.

Ne mora biti samo echo u pitanju, ne smiješ imati ni html elemente
<?php blabla ?><br /> .

Ovo ne smiješ znači da nakon takvog koda neke stvari ne možeš više raditi. Crazy man je to dobro riješio donekle. Ob_start znači output buffer start. Ta naredba radi slijedeće:
svi znakovi koje php generira za slanje browseru neće biti poslani browseru nego spremljeni u buffer. Tako ti se neće desiti ona greška, ali opet bi trebao proučiti za šta služi ob.
Na kraju koda bi trebao/mogao dodati ob_clean, i još pokoju stvarčicu pa si pročitaj na php.net o tome, ako misliš koristiti. Ovo međutim može smanjiti response time na live serveru, ako ti to išta znači.


Još jedna totalno glupa macromedijina fora koja zna radit probleme je enkoding. U dreamweaveru postoji očito i utf-8 enkoding sa nekim dodatnim podacima koje stavlja u datoteku. Ako radiš u dreamweaveru,

spremi i zatvori fajl,
otvori ga u notepad-u (notepad++ moja preporuka),
crtl + a,
ctrl + x,
promjeni enkoding u nešto treće
vrati ga u utf-8
ctrl + v,
crtl + s

I to je to. otprilike.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2006 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako koristiš UTF-8, 'dodatni podatak' o kojem Adrian govori je BOM header, što je par byte-ova na početku fajla. Reci svom editoru da ne sprema BOM.

Ako ne koristiš UTF, rješenje je sigurno jednostavno. Headere šalju funkcije header, session_start i cookie - prije toga ne smije postojati nikakav output. Checkiraj postoji li slučajno koji razmak prije <?php ili postoji li neka funkcija ili print/echo koji radi output prije neke od navedenih funkcija.

Rješenje koje je predložio Crazyman je onak quick fix koji nije baš bogom dan jer stvara nepotreban output buffering overhead a niti ne saznaš gdje si pogriješio. OB je super, ali samo kad ima smisla
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 03.05.2006 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, ovako... Otvorio sam file u cpanelu (onome editoru u file manageru) i uglavnom, ovo sam našao na početku svih fileova koji su mi stvarali probleme:

Quote:



to se nalazi ispred <?php

WTF je to??

i da, kad to maknem sve uredno radi Smile

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.05.2006 18:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Yep, to ti je BOM Smile
jednostavno makni rucno ca, ako vec ne mozes sprijeciti da se zapisuje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 03.05.2006 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uh, sad sam prešao na UltraEdit, pa valjda tu ne bude toga Confused

nego, sad da ne otvaram novi topic, koje vi editore preporučate?
Obvezno mi treba tab browsing fileova koje otvorim Smile

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2006 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Editor za tebe? UltraEdit ili pnotepad (ovisi da li trebaš advanced features ultraedit-a)

btw UltraEdit ima setting za BOM
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Crazy Man



Joined: 02 Jun 2005
Posts: 68
Location: Croatia, Osijek

PostPosted: 03.05.2006 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Rješenje koje je predložio Crazyman je onak quick fix koji nije baš bogom dan jer stvara nepotreban output buffering overhead a niti ne saznaš gdje si pogriješio. OB je super, ali samo kad ima smisla


Ja samo tako kod sebe rjesio jer mi je bas trebao header unutar <body>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2006 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda ima smisla Wink ja to radim kad ne znam da li ću poslati header
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 03.05.2006 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:


btw UltraEdit ima setting za BOM


da, našao sam Smile

btw: pnotepad mi je i napravio taj nered u fileovima Confused

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group