Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problemi u Operi
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.05.2006 18:20    Post subject: problemi u Operi Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://draft.nosco.hr/nikas/

Radi u Firefoxu, IE6, IE7b i Netscape7, ali u Operi mi odreze footer. Uz to se javlja horizontalni scroll. Brisala sam sve elemente jedan po jedan da vidim koji je uzrok i scroll se maknuo tek kad sam izbrisala i header i sadrzaj.
e da, hover na meniju malo trokira.

btw, pretpostavljam da ce netko prigovoriti za dl. mislim da ipak nisam skroz fulala s ovim, ali eto ako netko ima bolju ideju recite.

Last edited by nel`chee on 04.05.2006 19:47; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 03.05.2006 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj maknut emove iz -9999em i stavit px, ak se dobro sjecam opera ne kuzi vise od 9999px pa je tu problem... ak nije to onda ne znam :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.05.2006 19:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

that's it Smile
ma inace uvijek koristim em i nikad mi nije pravilo probleme... ali dobro, ubuduce cu se drzat px.
btw mislim da je operi maksimum nekih 32 tisuce i nesto.. citah nedavno. evo linka: http://www.nickrigby.com/article/30/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2006 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OT:

Vidim da si se bacila na nekretnine, vec drugi layout Very Happy
Neka neka, napravi malo reda Laughing

btw oces stavljat cms tu?

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.05.2006 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahah, da - bas me hoce Smile

CMS ide, no ne radim ga ja.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 04.05.2006 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

<input type="image" src="slika.jpg" alt="posalji mi spam" />

edit: jebemtisunceobrisano:)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 20:10    Post subject: Reply with quote

che.UP wrote:
<input type="image" src="slika.jpg" alt="posalji mi spam" />



Che, ne znam jesi li primjetio da to ne radi u FF od verzije 1.0 navise; tocnije radi (prikazuje) ali ne submita formu... Pisao sam im na prijavu buga.
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.05.2006 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
che.UP wrote:
<input type="image" src="slika.jpg" alt="posalji mi spam" />



Che, ne znam jesi li primjetio da to ne radi u FF od verzije 1.0 navise; tocnije radi (prikazuje) ali ne submita formu... Pisao sam im na prijavu buga.


hm... meni radi najnormalnije... na 1.0.7 brijem... a i ostatku ekipe na 1.5x
nadam se da ne provjeravas submit sa name atributom od tog buttona jer je normalno da ne radi posto ti se submitaju koordinate mjesta di si kliknuo, a ne value...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 20:58    Post subject: Reply with quote

Koristim name atribut, moram ga koristiti zbog mouseovera.
Ne submita se ništa, nikakve koordinate, nijedna vrijednost; forma se jednostavno ne submita dalje.

Na to mi je prvo ukazao frend kad se pokušao logirati; onda sam uvidio da je stvar u image buttonu. Pokušaj se logirati s bilo kojim usernameom i passwordom:

http://www.hfs.hr/hfs/index.asp

Probao sam na 1.0.6 i 1.5.0.3 i ne radi. Zadnja verzija na kojoj je radilo (dok smo testirali) bila je čini mi se 0.9.nešto
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.05.2006 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e buraz moj, nikakav image button tebi nije problem nego ovo

Code:
<form name="ftrazi" action="trazi1.asp" method="get" onsubmit="return prov_trazi(this)"></form>


gore od toga moze biti samo ovo...

Code:
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
    <form name="flogin" action="login1.asp" method="post" onsubmit="return prov_login(this)"></form>
    <tbody><tr> ...


validator u ruke i prebaci na code view u dreamweaveru i ispravi to dok te netko nije vidio :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 21:17    Post subject: Reply with quote

Upravo sam chekirao sto je s tim bugom na Mozillinim stranicama, izgleda da je problem drukcije prirode: image button ne smije biti 'uronjen' u <A> tag, a ja sam ga stavio zbog mouseovera...

Nemojte se ljutiti ljudi, znam da ste svi ludi za Firefoxom, ali ja ga jednostavno ne volim... i dalje smatram da je Opera bolja. (ova konstatacija nije nuzno vezana uz gore navedeni problem; nego tek tako...)
Back to top
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 21:23    Post subject: Reply with quote

che.UP wrote:
e buraz moj, nikakav image button tebi nije problem nego ovo

Code:
<form name="ftrazi" action="trazi1.asp" method="get" onsubmit="return prov_trazi(this)"></form>


gore od toga moze biti samo ovo...

Code:
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
    <form name="flogin" action="login1.asp" method="post" onsubmit="return prov_login(this)"></form>
    <tbody><tr> ...


validator u ruke i prebaci na code view u dreamweaveru i ispravi to dok te netko nije vidio Smile


?????
gdje ti to vidis u kodu, molim te lijepo? Unutar forme "ftrazi" ima puno raznih stvari... A ako te mozda zbunjuje zasto je forma u "vakuumu" izmedju tablicnih redova, to je iz razloga sto sam ju (u code viewu nota bene) tamo postavio kako ne bi radila raznorazne paddinge i odmake na raznoraznim browserima.

Molim te navedi mi jos jednom gdje si nasao praznu formu jer ocito ne gledamo istu stranicu.
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.05.2006 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad ni meni nije prazna, ali svejedno nacin na koji si to napravio ne valja. stavi cijelu tablicu unutar forme a u cssu reci
Code:
 form { margin: 0; padding: 0; }

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 21:39    Post subject: Reply with quote

nacin na koji sam to napravio - valja. To na sto mi ti skreces paznju radi u svim browserima, ne bi radilo jedino na Netscapeu 4.
Kazem ti da je stvar u image buttonu koji ne smije biti unutar <a> taga, a ne u poziciji forme.
Back to top
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 21:48    Post subject: Reply with quote

Evo probaj ovaj kod pokrenuti u FF-u i vidjet ces da radi
(doduse, ne postoji JS funkcija prov_trazi() ali ne smeta)

Code:

<table width="430" border="0" cellspacing="0" cellpadding="2">
<form name="ftrazi" action="tmp1.asp" method="get" onSubmit="return prov_trazi(this)">
  <tr>
    <td><input type="text" name="t1"></td>
    <td><input type="submit" value="Submit"></td>
  </tr>
</form> 
</table>


tmp1.asp:
Code:

<%=Request.querystring("t1")%>


Dakle nije problem u tome sto se forma "krije" u "zrakopraznom prostoru" izmedju redaka tablice nego i dalje tvrdim da je stvar u buttonu.
Back to top
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.05.2006 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
Dakle nije problem u tome sto se forma "krije" u "zrakopraznom prostoru" izmedju redaka tablice nego i dalje tvrdim da je stvar u buttonu.

Možda nije, a možda i je. bilo kako bilo – markup koji je invalid is no good.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 22:54    Post subject: Reply with quote

maratz wrote:
imbrod wrote:
Dakle nije problem u tome sto se forma "krije" u "zrakopraznom prostoru" izmedju redaka tablice nego i dalje tvrdim da je stvar u buttonu.

Možda nije, a možda i je. bilo kako bilo – markup koji je invalid is no good.


Ne nuzno; pa koji se browser drzi standarda? Standard je ono sto diktira veliki Bill
Back to top
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.05.2006 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
maratz wrote:
imbrod wrote:
Dakle nije problem u tome sto se forma "krije" u "zrakopraznom prostoru" izmedju redaka tablice nego i dalje tvrdim da je stvar u buttonu.

markup koji je invalid


Ne nuzno; pa koji se browser drzi standarda? Standard je ono sto diktira veliki Bill

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
imbrod
Guest





PostPosted: 10.05.2006 23:16    Post subject: Reply with quote

Vidim da mi i dalje ne vjerujete; ajmo ovako:

Da li u ovom kodu vidi netko nesto upitno?

Code:

<form name="flogin" action="login1.asp" method="post"> 
<input name="t1" type="text" />
<a href="#"><input type="image" src="nekigif.gif" width="170" height="27"></a>
</form>


Upitno jedino moze biti: sto ce mi tag <a> koji sadrzi button, ali treba mi zbog mouseovera.

Probajte da li vam se forma submita u FF
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.05.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

INPUT element ne smije biti child od FORM, FORM smije imati samo block children (dakle INPUT mora biti unutar P, DIV, DD ili sl.)

Nemoj stavljati form button unutar A. To je glupo

Neću ni provjeravat da li se submita. Ova forma nije dobra
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 11.05.2006 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
Upitno jedino moze biti: sto ce mi tag <a> koji sadrzi button, ali treba mi zbog mouseovera.

Kak možeš napravit mouseover na link tak moš i na input type="image". doduše ne ide s CSS-om, ali ioank ti je forma JS dependent

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
imbrod
Guest





PostPosted: 11.05.2006 17:20    Post subject: Reply with quote

maratz wrote:
imbrod wrote:
Upitno jedino moze biti: sto ce mi tag <a> koji sadrzi button, ali treba mi zbog mouseovera.

Kak možeš napravit mouseover na link tak moš i na input type="image". doduše ne ide s CSS-om, ali ioank ti je forma JS dependent


Čekao sam da ovo netko kaže, hvala ti maratz. Pa upravo da se vratimo na početak (odnosno sredinu) posta gdje ja tvrdim da je to bug u FF! Ne govorim o tome da se može ili ne može na drugi način. Tvrdim da je to bug i radi u svim drugim browserima, pa i FF-u do verzije 1. To je sve!!!

Quote:
INPUT element ne smije biti child od FORM

Suliene, da li si se naspavao?
Back to top
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 11.05.2006 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
maratz wrote:
imbrod wrote:
Upitno jedino moze biti: sto ce mi tag <a> koji sadrzi button, ali treba mi zbog mouseovera.

Kak možeš napravit mouseover na link tak moš i na input type="image". doduše ne ide s CSS-om, ali ioank ti je forma JS dependent


Čekao sam da ovo netko kaže, hvala ti maratz. Pa upravo da se vratimo na početak (odnosno sredinu) posta gdje ja tvrdim da je to bug u FF! Ne govorim o tome da se može ili ne može na drugi način. Tvrdim da je to bug i radi u svim drugim browserima, pa i FF-u do verzije 1. To je sve!!!

Quote:
INPUT element ne smije biti child od FORM

Suliene, da li si se naspavao?

Ne nije Firefox bug, nego neispravan markup. Sulien se naspavao. input ne može biti direktni child element, mada su child elementi samo direktni, mnogi koji se bave izradom web stranica, misle da je neki 'grand-child' element u biti isto child, ali zapravo nije. Kako sad ne bi ti opet postavio par među-quazi-retoričkih tvrdnji/pitanja, input u formi mora stajati unutar još nekog block elementa, kao npr. fieldset, div, p ili nešto treće što je block element. input ne može stajati unutar linka. može, ali je glupo, a i nije ispravno. zašto bi neki browser podržavao nešto što je glupo i neispravno, a tebi paše, jer bi eto ti htio rollover efekt. rollover efekt spada u behaviour layer koji se kontrolira ECMA/JavaScriptom, ne CSS-om, gdje su se ipak sasvim slučajno našle pseudo-klase :hover, :visited itd. koje onda nadobudni pametnjakovići zloupotrebljavaju za trivijalne gluposti poput mouse/rollovera. Link služi za linkanje, input type="image" za submitanje forme.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
imbrod
Guest





PostPosted: 12.05.2006 01:09    Post subject: Reply with quote

Dobro, vidim da si se razljutio. Dodijelit cu dakle buttonu evente i sve ce raditi normalno.

Medjutim, zanemarujes jednu stvar: Picajzla zvana firefox ce isto tako ignorirati milijun malih neispravnih markup situacija na milijunima stranica jer nisu svi autori stranica tako elokventni. I onda cu ja otvoriti operu ili dobri stari IE kako bih uopce pravilno vidio neki sajt ili dozivio njegovu funkcionalnost... A FF cu staviti u ladicu "zagorcavaci zivota".

I opet ponavljam, ja bih to nazvao bugom zbog netolerantnosti - ranije verzije su to tolerirale.

Otkad to za input da ne moze biti child od forme, da li si to nasao u w3c standardima? Ja ne vidim da je tu bilo sto upitno ako je input direktni child od forme i fala bogu najosnovniji primjeri koristenja forme se sastoje od forme, tekstualnog polja i submita, nijednog drugog elementa...
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.05.2006 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
Dobro, vidim da si se razljutio. Dodijelit cu dakle buttonu evente i sve ce raditi normalno.

Nije on još ljut (toliko), ali si na dobrom putu da ga napraviš

Quote:
Medjutim, zanemarujes jednu stvar: Picajzla zvana firefox ce isto tako ignorirati milijun malih neispravnih markup situacija na milijunima stranica bla bla kenj kenj bla ... <snip/>

Hvala ti na poučnoj lekciji - bila bi puno više poučnija da govoriš iz iskustva ili da potkrijepiš argumentima.

Quote:
Otkad to za input da ne moze biti child od forme, da li si to nasao u w3c standardima?

Ne, to smo ja i Maratz izmislili da bi mogli za***avati ljude na forumu Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group