Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ajmo fotografi !

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 09.05.2006 08:54    Post subject: ajmo fotografi ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam odraditi jedno vjenčanje, nemam razvijanje, snimim fotke (cca. 200 kom) na DVD, a oni će si sami poslje razvijati. Trebam vaša iskustva sa vjenčanja, koliko da računam?, na što da posebno pazim, itd.? Sve čega se sjeteite istresite iz sebe Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 09.05.2006 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja trebam odraditi jedno vjenčanje samo kao kuma. čini mi se da si ti bolje prosao!

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 09.05.2006 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.fotoshop.hr/cjenici.php

pogledaj njihov cjenik...

e sad, kako fotografirati....prvo što oni žele? morat ćeš odraditi kvotu pozerski fotki, u to sam siguran. Laughing

kod ostalih bi trebao pripaziti da te nema, da te nisu svjesni....teleobjektiv bi dušu dao za te spontane fotke trenutka.

evo malo inspiracije, svakako bi pokušao isfurati nešto u ovom štihu u mjeri koliko to dopušta ekipa:

http://www.weddingphotos.it/

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Petar_Popara_Crni



Joined: 30 Aug 2005
Posts: 42
Location: zagreb

PostPosted: 10.09.2006 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok stari!

Ne znam koliko si u fotografiji i kakva su ti iskustva/znanje/oprema ali na vjencanju se pripremi na pakao.

Ako si profesionalni fotograf onda nemoj dalje niti citati Smile. Ako nisi, a angaziran si kao lead fotograf, onda odustani. Ne salim se.... Evo ja sam bio u petak na svadbi friendu i friendici (Esplanada)i prvi put vidio kako to izgleda, s fotografske strane. Uzmi u obzir da ovdje nije bilo dijela u crkvi koja jos dodatno komplicira stvar.

Ako si ipak odlucio u to onda evo savjeta koje sam ja prikupio prije fotkanje. Uzmi u obzir da sam ja bio drugi fotograf, backup...

1. Glavni fotograf mora poslikati SVE! Ne smijes nista propustiti.... Idealno bi bilo poslikati onaj dio kad se mladenka sprema doma, oblaci i to (haljina, cipele, detalji, portret eventualno, podvezica, bla) pa onda mladozenju (isto sve to samo bez haljine i podvezice Smile )

2. crkva (ako je crkveno vjencanje) ambijent, detalji, okupljena rodbina i prijatelji, pazi na svjetlo.... iskusniji kazu da to ide na 1/30 i f5.6 da ipak imas nesto dubinske.... image stabilisation JAKO pomaze. Pazi na eksterni flash; neki svecenici prigovaraju, neki ne....

3. OBAVEZNO snimiti vazne trenutke. Walk down the aisle, otac i mladenka, nemoj to propustiti slucajno Smile Smile; jako dobar savjet je da cekas pred oltarom sa strane. Fotkas dok hodaju, kad su ti vec blizu, nemoj se maknuti jos u stranu jer ce ti se blokirati pogled, kreni prema njima, i uguraj se u prvi ili drugi red klupa, pa otamo slikaj s ledja. Tu ces onda imati i odlican shot stavljanja prstenja, prvi poljubac itd.

4. Izlazak iz crkve, bacanje cvijeca, rize, whatever....

5. BACKUPIRAJ sve.... kartice, baterije, dobro je imati dva tijela na sebi, jedan sa sirokim zoomom, jedan sa jakim telcem za portretiranje i detalje. Ako jedan rikne imas drugi.

6. MATICNI URED - tu se sve JAKO brzo odvija. Mozda 5minuta ako i toliko. Pitanja maticara, odgovaranje, prstenje (tak je kod nas bilo), potpisi u knjigu .... pazi da stanes iza stola s knjigom i lalo u stranu, da im ulovis lice i ruku kojom potpisuju Smile.... kuma i kumu takodjer....

7. kaj jos....neznam.... prvi ples, bend/DJ/sto vec bude.... poslikaj SVE stolove, portretiraj svu ekipu, potrudi se da prije svadbe saznas tko je tko, tko su najbitniji ljudi.... na kraju UVIJEK fali jos malo slika ovoga ili ove...

8. Okupljanje rodbine/prijatelja i pozirane grupne fotografije treba odraditi sto ranije tijekom veceri jer ljudi odu, napiju se Smile itd i treba to fotkanje odraditi sto prije.

9. Torta. poslikati dok ju dovoze, pa rezanje, bla bla....

10. You still wanna do it? Wink

Sretno i nadam se da je ovo moje SKROMNO iskustvo pripomoglo. Ja osobno vjencanja ne bih radio nizakakve pare.... sve je jako brzo, sve je vazno a nista ne smijes propustiti. Jako zahtjevno i za fotografa a bogami i za opremu :-/..... e da, patzi da slikas u najboljoj kvaliteti i slikaj ljude u sequence shotu mali pomak obrve "can make or break the picture"

Sretno!
Alex
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group