Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pass keepers
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 09.05.2006 14:56    Post subject: pass keepers Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako pamtite svoje passworde, koristite li neke programe za čuvanje passworda, koji su najbolji? počinjem lagano zaboravljati - godine, godine Confused

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 09.05.2006 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ti iskreno kazem imam jedan pass za sve. Smile Smile

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 09.05.2006 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

norton password manager
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 09.05.2006 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AnyPassword...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 11.05.2006 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedna mala biljeznica Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.05.2006 08:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tip: zapiši passworde i za što su u plaintext (ili Word) file

naravno, nemoj ih zapisati kakve jesu nego smisli neku svoju zgodnu enkripciju ili (bolje) napravi igru asocijacije

recimo, frendica sa faksa je imala među ostalom:
Quote:
gmail: tiffany's


Audrey Hepburn je u filmu "Breakfast at Tiffany's" pjevao "Moon River", pjesmu koju je kasnije još ispjevao Sinatra. Password je zapravo bio 'artanis' (sinatra naopačke) sa još umiješanim uppercase slovima i brojkom.

Sad ti to razbij.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 12.05.2006 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Audrey Hepburn je u filmu "Breakfast at Tiffany's" pjevao "Moon River", pjesmu koju je kasnije još ispjevao Sinatra. Password je zapravo bio 'artanis' (sinatra naopačke) sa još umiješanim uppercase slovima i brojkom.


mora da se šališ Shocked

pogubio bi se već idući dan... Laughing

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 12.05.2006 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

smislis sistem generiranja passworda prema usernameu...ja imam jedan relativno jednostavan...i poprilicno unbreakable Wink

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 12.05.2006 10:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja svigdi imam istu odnosno slicnu sifru, pa ak zaboravim isprobam sve varijante Very Happy

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 12.05.2006 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja svoje passworde cuvam u Whisper-u, neki pass manager...
i jako me dobro sluzi, recimo, vecinu passworda na forumima ni ne znam koji su, slucajno izgenerirani brojevi, slova, upper/lower case...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 12.05.2006 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@butch - jedna mala bilježnica već je negdje, da vas sve pozovem u goste možda bismo i došli do nje - budući da svake godine seljakam stvari po kući ovaj prijedlog mi i nije baš zgodno rješenje

@sulien - ova tvoja teorila je malo pregenijalna za moj mali mozak rrrrrrrah

@retro - to se sve da izvesti, no nije mi tako presudno da ti passwordi budu sigurni koliko da iz znam pronaći, oni passwordi koji su stvarno vežni su na sigurnom - više mi je ovo radi ovih nekoliko mail accounta za aktivacije razno raznih (pardon) sranja, pa nekih tipa passa za ogame, pa flickr, del.icio i sve to slično - ništa tajnog nema na svim tim mjestima

@origigi - i ja uglevnom vrtim neke varijacije na iste teme al mi se eto jednom dogodilo da nikako nisam došla do prave kombinacije pa sam se zabrinula...

za kraj stavila sam sve ovo u onaj anypassword, poslužit će, hvala svima na sudjelovanju u ovoj zanimljivoj raspravi
Cheers!

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 12.05.2006 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam politiuku pamcenja usernameova...a za generiranje passworda iz usernamea mi nije potrebno nista vise od mobitela...pa ti vidi Very Happy

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 12.05.2006 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam mobitel koji nema čak ni ekran u boji, misliš da se i s njim to može izvesti Very Happy

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 12.05.2006 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yep...naravno da moze...hint: tajna je u tipkovnici Cool

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 12.05.2006 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shhh sad kad ljudi navale s mobitelima u ruci na logiranje s tvojim usernameom na mi3... odmah ćemo vidjeti koliko ti je metoda dobra Laughing
no bit će za za mi3 ipak čuvaš posebno mjesto u svojoj glavi

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 12.05.2006 13:31    Post subject: Reply with quote

retro, znači ako ti je username "retro_one", pass ti je "777338777666?6666633" :D Uptinik je tu jer je underscore na različitim mjestima na različitim modelima.

Edit: Možda još ubaciš i slova od username-a, recimo r777 ili 777r :) Ugl, užasna metoda i jako ne sigurna. Isto tako, passwordi mogu postati jako dugi tako. A možda su ti i ovakve šifre: "3723183736" itd... (ovo bi bilo za "retro") :D A možda ti je kombinacija prve misli sa ovom drugom... :)

Ja osobno dok sam bia još na windowsima sam koristia jednu istu šifru za sve ali dobru, a sad kad sam na mac-u koristim od os x-a ugrađenu mogućnost za generiranje passworda i zapisujem ih na običan papir. bijeli. olovkom.

Last edited by sime on 12.05.2006 13:38; edited 2 times in total
Back to top
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 12.05.2006 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@sime: nije...ipak je malo originalniji sistem Very Happy

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 12.05.2006 13:40    Post subject: Reply with quote

retro_one wrote:
@sime: nije...ipak je malo originalniji sistem :D


Vidi edit :) Mora biti bar neki dio od toga, nema tu puno kombinacija...
Back to top
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 12.05.2006 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jok...i dalje si daleko Razz

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 12.05.2006 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

petpm mmd je ipak malo prejednostavno jelda Question

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 12.05.2006 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hihiihi...je.... Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.05.2006 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

žuti sticky note na monitor na poslu Very Happy na njega naravno napiši i druge podatke:
host: managment.company.com
db: users_creditcards
pwd: kissmeimbeautiful

ja sve svoje PIN-ove držim nacrtane u novčaniku... i sad kad netko ukrade novčanik, može kopati koliko hoće ali iz bljezgarija na papiriću neće shvatiti da su to pinovi Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 12.05.2006 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja pinove drzim u mobitelu dok ih ne zapamtim, a kaj se tih softwera tice, to je ok ako ti passwordi uvijek trebaju kod kuce. ali to kod mene bas i nije slucaj...kod pasworda izbjegavam Z i Y zbog razlicitih raspreda tipki na razlicitim kompovima i tak jos neke znakove... Wink

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.05.2006 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ogirogi wrote:
ja pinove drzim u mobitelu

to je još pametnije od onog mog prijedloga sa sticky notes na monitoru Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 13.05.2006 22:13    Post subject: Reply with quote

Suljo možda čoek ima onaj "Code memo" ili kako li mu se već zove na mobu, ono prvo ukucaš šifru da bi moga gledat, file vault...
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group