Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Account manager, Client service director

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
slavonac78



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 26

PostPosted: 11.05.2006 18:34    Post subject: Account manager, Client service director Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moze li mi neko objasniti u cim vise detalja koje su obaveze/opis posla jednog Accounta u agenciji i Client Service directora....u cem je razlika? Tko radi sto? Kakav je lanac komunikacije i odgovornosti?
Takoder, koje su predispozije da netko bude Account? Neki odreden faks ili?

Drugo pitanje je...da li mislite da za web studije i agencije je potreban Account ili je dovoljan samo Project Manager?
Da li se uopce logika rada u advertising agencijama moze preslikati i na web tvrtke sto se tice pojmova Account, Client service i sl.? Kakva su vasa iskustva? Mislite da npr. osoba koje je bila account u advertising agenciji moze biti dobar account i u web agenciji?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 13.05.2006 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da account u bilo kojem studiju ili agenciji mora poznavati barem malo podrucje u kojem hendla stvari i sto je izvedivo a sto nije (bilo tehnicki, kreativno...), a ne samo biti dobar organizator i dobar u komuniciranju s klijentom/tiskarom/sponzorom/itd. Time se izbjegne ping pong partija na relaciji account-dizajner (ili -programer ili -sef) i eliminira visak konfuzije, visak nepotrebnog sastancenja, itd. Isto tako, treba preuzeti malo odgovornosti na sebe, ako mu to boss vec dozvoljava, opet da se izbjegne to da se za svaku stvar mora ici pitati, traziti odobrenje, itd... al opet, to mislim ne moze biti tako odmah iz prve, jer kad je netko novi ne znas dal da mu das tu odgovornost... ali smjernica bi trebala biti ta, mic po mic, optimizacije radi.

Sve u svemu, DOBAR account bi trebao biti ona karika u projektu koja podize stvar na jednu novu razinu i otvara neke mogucnosti koje mozda nebi bile tu bez njega... isto tako, LOS account moze okrenuti stvari na suprotnu stranu i ubit dinamiku u projektu, zadavit kreativnost, nabit paniku to plafona i uciniti i najkomotniji rok previse tijesan Smile

Koji faks? Sto se mene tice, nek se bavi pcelarstvom, al neka kuzi ove stvari, i da je klikeras... da nije samo zabijen nosom u brief i da ne vidi van tih nesretnih 29,7x21 i boldane Arial 12-ice iz Worda Smile

A i to s nomenklaturom, kako se sto zove... danas su svi Art Directori i Project Manageri... mislim da se danas svakakva fensi terminologija previse olako upotrebljava...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.05.2006 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo dio odgovora jer si postavio pitanja koja traze jako opsezne odgovore:
client service dir. je nesto kao account-nad-accountima, osoba koja se primarno bavi odnosima s klijentima, sto znaci da mora isto tako biti odlicno upucena u poslove ostalih accounta koji se vise bave operativom (ali ne nuzno samo s tim)... mora imat dobar background u accountskom poslu (ne znam za dobrog account servicea koji prije nije dugo bio dobar account) - ta osoba generalno predstavlja dobru sponu izmedju svih klijenata i firme i ima vecu odgovornost u smislu dobre suradnje izmedju klijenata i firme, predstavljanju firme potencijalnim klijentima, odrzavanju dobrih veza.
to uzmi nekako ukratko, jer cijeli opseg posla client servicea ne poznajem jer ne radim taj posao, a vjerujem da ide puno dalje odo ovog kratkog opisa.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group