Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Studij Dizajna: R3lo4DEd
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matekk



Joined: 14 May 2006
Posts: 3
Location: Varazdin

PostPosted: 14.05.2006 22:23    Post subject: Studij Dizajna: R3lo4DEd Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok drustvo!
1. nadam se da se admin nece ljutiti, vidjeh topic ispod, al posto je sve preslo *kam je vec preslo* radje ja postam novi topic s konkretnijim zahtjevima Smile

'vako, zelja mi je upisat Studij Dizajna u Zagrebu, medjutim, buduci da primaju 30ak ljudi, a ima dosta govora o vezama i korupciji, uzdam se u dobre duse ovog foruma (po mogucnosti i studente ovog faksa il one koji nisu uspjeli upisati) da mi pomognu. Da odma velim, forum na studijdizajna.com ne radi.. jos od kraja prosle godine. I da napomenem da moje pripreme jos nisu pocele.

Zanima me prvo o mapi, kakve radove je najbolje stavljat (mozda neki odredjeni motiv, tehnika, itd.) pa onda ako ovdje ima (ex)studenata tog faksa da posalju svoje radove kojima su upisali SD na net

Dalje neznam kaj je sad ovo novo - nema prakticki crtanja na prijemnom nego nekakvi zadaci vizualizacija il kaj vec.. Pojasnjenje ako netko zna kaj je to.

Ispiti - opca kultura po novome, vjerujem sad su spojili opcu kulturu i povijest umejtnosti (ocito) pitanjce: literatura za povijest umjetnosti - trenutno trazim, po preporuci mog ucitelja slikarstva koji zna nekaj o SD navodno, nekog Babića i Batušića, neznam koji su ti, a na netu ima samo Povijest Kazalista i slicno od istoimenih autora... uglavnom, ne vezano uz likovnu umjetnost.
Znam jedino da je Janson pre opsiran ( no sh*t, eh? =) )
I kak bi se covijek trebal uciti opcu kulturu, odnosno, od kud? knjiznica pa novine stare =) ?

Interviju, dobro to me ne brine tolko... al ako imate, informacije su uvijek dobrodosle..


Hvala, ako nista onda na strpljenju i razumijevanju Smile

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
neant



Joined: 17 Feb 2006
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 15.05.2006 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aj da se i ja nadovezem pitanjima, dakle jel ima itko slucajno iskustva ili kakve informacije o studiju dizajna/produkt u sarajevu??
Back to top
View user's profile Send private message
bubulikan



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 10
Location: Šibenik

PostPosted: 16.05.2006 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zdravo...

Evo vidio tvoje pitanje, pa da ti pomognem...

Ja sam bio prošle godine na prijemnom SD-a, i prijemni je bio skroz drugačiji od onih prijašnjih
tako da me je to malo iznenadilo...

Mapa: moja je imala kolaže (vizualizacije pojmova, kompozicije), crteže (perspektiva pegla, neka stalaža, škare, neki plakat u olovci). Po mom mišljenju mapa mi nije bila ništa posebno drugačija od nekog standarda, ali sam prošao i bio u onih 90 od 200 prijavljenih koji su mogli pristupiti drugom krugu.

Na tom drugom krugu je bilo ovo:

prvo: izaberi dobar i loš dizajn iz ponuđenih fotografija (boca 0,5 Jane, kutija Podravkinog čaja, Vipov stari logo, neka metla, neki sat itd) i onda pišeš sve o tim dizajnima... isplatilo bi ti se malo proučavati neke knjige o dizajnu u vezi toga.

drugo: jedino crtanje koje je bilo na tom prijemnom, i to su bila zadana tri tijela: kocka stranice a, stožac promjera a i kugla promjera a, tako da si morao složiti kompoziciju da izleda kao šahovska figura i to u perspektivi... zvuči kao glupost ali vjeruj mi nije, pošto moraš obratit pažnju na proporcije tijela

treće: je bilo napraviti skulpturu od bijelog i crnog papira na temu statično i dinamično
Vrlo važna stvar barem po mom mišljenju je to da moraš raditi šta više skica di malo analiziraš temu ili nekih natuknica pisanih riječima (to inače vole viditi na svim dijelovima prijemnog)

četvrto: je bilo napraviti od kolaža plakat za Dane Dizajna, napraviti neku životinju od priložene tipografije

Šta se tiče pov. umj. ja mislim da ti je najvažniji Ivančević 4 razreda gimnazije, Umjetničko blago Hrvatske, Damjanov Likovna umjetnost 1i 2, ali PAZI !!!! stavljaju jako teško pitanja a to znači sitnice i gluposti na koje inače nebi uopće primjetio u knjizi.

O korupciji ne znam, vjerovatno je ima ka i svugdje ali isto mislim da je to malo napuvano i postoji dosta ljudi koji su upali bez veza... jebiga triba imati dobre ideje koje će ih zableznuti

Sve u svemu nisam upao, ali nisam se ni pripremao i stvarno nebi zaslužio i da sam upao, jer tek sada vidim koliko sam napredovao u poznavanju dizajna ćitajući i proučavajući malo
iz knjiga. Sada sam odustao od tog faksa i idem ove godine na Vizualne u Split ali stvarno sam uvjeren da bi ove godine bio jako blizu upada. Moja ti je preporuka da ne ideš na nikakve fancy i skupe pripreme jer to više nije onaj stari prijemni, sad je fokus na ideji i kreativnosti a ne na tehnici crtanja, nego da za puno manje pare nabaviš neke knjige o dizajnu npr. sa Amazona i počneš dobro proučavati.

SRETNO

_________________
nekakva jaka upecatljiva, zapamtljiva i nadasve zivotno mjenjajuca glupost
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 16.05.2006 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bubulikan ti je sve dobro rekao.
ja isto ove godine upisujem, i ako mi se ne poklopi s grafičkim dan prijemnog, probat ću na SD-u čisto da vidim na čemu sam iako smatram da nisam dovoljno pripremljena za upad ove godine. pa samo da vidim kako to sve izgleda, jer čisto sumnjam da ću ostati na grafičkom pa vjerojatno pokušam sljedeće godine na SD-u ponovno...

dakle, malo je zeznut taj prijemni... sve ono što se tiče korupcije i odvratnog ponašanja profesora stoji, jer sam pričala sa dosta ljudi koji su upali i koji nisu...recimo imam prijateljicu koja je iz umjetničke škole išla upisat, cura cijeli život crta i dobivala je već nagrade na temelju radova, pa i dizajna...bavi se tim dosta dugo. i na kraju njena mapa nije prošla! mapa koja je bila perfektna... mapa koju bi većina studenata mogla napravit tek nakon završetka faxa...a na pitanje zašto nije prošla od jednog profesora smo dobili odgovor da većina profesora na SD-u ne želi imat studente koje nemaju čemu naučit, odnosno koji znaju više od njih... i njenu mapu su lagano odbacili i nije mogla prisustovat prijemnom..
a znam i par osoba koje su fino lovu u kuverticu nekom profesoru i upali bez problema...

dobila sam čak savjet da između korica mape zapnem neki tanki konopčić čisto da vidim jeli pukao kad mi ju vrate jer, kao, neke mape uopće ne otvore...sad koliko je to istina, ne znam...

ali i dalje mislim da ipak postoji nada da se upadne bez veze...potrudi se, vježbaj crtanje, čitaj knjige o dizajnu, možda i upadneš Smile
internet ti je tu najbolja opcija za učenje za prijemni....za dizajn se stalno trebaš informirat, upijat sve oko sebe i čitat dosta knjiga:)

za mapu ne znam šta da ti kažem da staviš, ja ću od svega po malo jer onda tako najbolje prezentiraš svoje sposobnosti...dakle crteže olovkom, tlocrt, bokocrt, nacrt, portrete, pejzaže (akvarel, tempere, kolaž, ugljen, svašta možeš koristit), fotografije, manipulacije, bilo bi dobro da staviš i nekakva rješenja vizualnog identiteta, plakate, omot za cd, print na majici, ma možeš šta god ti padne na pamet.... samo prije nego predaš mapu izaberi radove koji su po tvom mišljenju najbolji i otiđi u nekog ko će ti to sve pregledat i reć što da staviš, eventualno što da promijeniš...

opću kulturu nemaš odakle učit...eventualno pratit milijunaša i najslabiju kariku, iako na pitanjima iz opće kulture je 80% povijesti umjetnosti... a nju ti je najbolje iz Yansona učit ili ako imaš nekakve repetitorije u kojima je povijest umjetnosti...

eto, ne znam šta još da ti kažem....sjetim li se čega, javim:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 16.05.2006 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe..1,2,3,4..ima nas još bi rekli letovci... Cool
a u tu mapu ide do 10 radova,zar ne? već sam tolko toga pročitao da više neznam na kojem faxu kolko čega treba...eh
Back to top
View user's profile Send private message
bubulikan



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 10
Location: Šibenik

PostPosted: 17.05.2006 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam razumio za koji faks pitaš, na Vizualne ide do 20 radova, a na SD-u ide do 10 radova

_________________
nekakva jaka upecatljiva, zapamtljiva i nadasve zivotno mjenjajuca glupost
Back to top
View user's profile Send private message
arietty



Joined: 02 Jun 2006
Posts: 4
Location: Vž

PostPosted: 02.06.2006 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej!!! vidim da ste pisali da se najbolja literatura za upast na studij dizajna nalazi na netu... E pa ako bi bili tak ljubazni da možda napišete pokoju stranicu bila bi vam jakooo zahvana Smile Malo mi prebrzo vrijeme curi.... Svaka pomoć je dobrodošla!

_________________
Hi!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Matekk



Joined: 14 May 2006
Posts: 3
Location: Varazdin

PostPosted: 03.06.2006 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na odgovorima.. A zna tko kad je predaja mapa i kad su prijemni na SD?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 03.06.2006 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a i nešto se u varaždinu otvorilo koliko znam?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 03.06.2006 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaka cast na super odgovoru bubulikanu, samo mi još reci sto je bilo od zadataka matematike? Ja sam dao matematiku na ekonomskom faksu ali ne zelim se sjebat sa srednjoskolskom ^^ i geometrija mi nije forte. Pa ako znas daj reci malo =]

hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 03.06.2006 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dali treba ista bolje od ovoga? http://img411.imageshack.us/my.php?image=vjezba16rm.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
bubulikan



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 10
Location: Šibenik

PostPosted: 03.06.2006 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

matekk: predaja radova je oko 5 ili 6 u 7 mj

raven: matematika ti je doslovno iz prvog i drugog razreda samo malo vise usredotočena na geometriju... dakle matematika i povijest umjetnosti ti NE SMIJE biti ispod nepoznanica, prošle godine je dosta ljudi čak prešlo prag iz kreativnog dijela a nije prešlo prag od povijesti umj.

Šta se tiče crteža, mogao bi malo još poraditi na perspektivi, linijama i proporcijama Very Happy ... ali stvarno ti ne bi znao reći jer ja zapravo nisam ni vidio tuđe radove... možda ti pomogne neko sa ovog foruma koje na tom faksu ... pogledaj malo po srpskoj dizajnzoni.com, oni imaju odlične skice produkt dizajna...

_________________
nekakva jaka upecatljiva, zapamtljiva i nadasve zivotno mjenjajuca glupost
Back to top
View user's profile Send private message
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 04.06.2006 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da =] ali recimo da imam malo vremena hmm... vise vremena=ravnije linije i nicer sjene...

u biti da reci jos samo koliko vremena se dobije za pojedinu vjezbu?

hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
arietty



Joined: 02 Jun 2006
Posts: 4
Location: Vž

PostPosted: 05.06.2006 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da me niko baš ne doživljava.... Ali please može odgovor i na moje pitanje?? Btw mislim da nema ništa takvog u Varaždinu, štoviše sam sigurna, znala bi da je drugačije....

_________________
Hi!!!
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 07.06.2006 10:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidih plakat u svojoj gimnaziji (multimedija i dizajn u Varaždinu).

http://www.vels.hr/novo/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=96
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 07.06.2006 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

arietty wrote:
Vidim da me niko baš ne doživljava.... Ali please može odgovor i na moje pitanje?? Btw mislim da nema ništa takvog u Varaždinu, štoviše sam sigurna, znala bi da je drugačije....

a ko' će te doživit???
šta misliš ako je ovo dizajnerski portal, da su svi članovi neka velika struka.
Ako i jesu, moš ih nabrojat na prstima jedne ruke a oni su pak vjerojatno prezaposleni da bi se muvali ovuda.
Svaka čast iznimkama koji svoje slobodno vrijeme daju nama na raspolaganje.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 07.06.2006 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PS: ja prvi, nisam Wink

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
bubulikan



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 10
Location: Šibenik

PostPosted: 07.06.2006 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ne znam baš da ima točno neka literatura negdi na netu u vezi SD-a... bila je ona neka knjižica sa pretprošlog prijemnnog ali je nema više.... a uostalom na koju literaturu ti misliš ?

_________________
nekakva jaka upecatljiva, zapamtljiva i nadasve zivotno mjenjajuca glupost
Back to top
View user's profile Send private message
arietty



Joined: 02 Jun 2006
Posts: 4
Location: Vž

PostPosted: 08.06.2006 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mislim da je ovo dizajnerski portal, ali ko i svi koji se zanimaju za studij dizajna , a nemogu na forum od službenih stranica( jer ne radi bar kolko ja znam), traže način da se raspitaju o faksu koji žele upisati, pa ako ti to smeta neznam.... Kolko znam tema se zove nekak kaj uključuje i riječ Dizajn , možda sam fulala temu???

Pa neko je napisal da se sva literatura može nabaviti na netu, neznam možda naručiti ili kaj?

_________________
Hi!!!
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 08.06.2006 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

arietty wrote:
ne mislim da je ovo dizajnerski portal, ali ko i svi koji se zanimaju za studij dizajna , a nemogu na forum od službenih stranica( jer ne radi bar kolko ja znam), traže način da se raspitaju o faksu koji žele upisati, pa ako ti to smeta neznam.... Kolko znam tema se zove nekak kaj uključuje i riječ Dizajn , možda sam fulala temu???

Pa neko je napisal da se sva literatura može nabaviti na netu, neznam možda naručiti ili kaj?

nisamm se imao namjeru vrijeđat, pa nemoj to tako ni uzet Smile

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 08.06.2006 22:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nazoveš fax ili mailom ih pitaš brošuru..il nazoveš neku gospođu Đurđu *nešto*...
zaboravio sam već..al sve piše na stranicama...
Back to top
View user's profile Send private message
arietty



Joined: 02 Jun 2006
Posts: 4
Location: Vž

PostPosted: 10.06.2006 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zan bilo ko datum upisa ili predaje mapa?

_________________
Hi!!!
Back to top
View user's profile Send private message
dads



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 6

PostPosted: 13.06.2006 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidila evo i ja ovu temu pa mi odlucih i ja 2-3 pametne ispucat. Very Happy

ovako, prosle godine sam zavrsila umjetnicku u splitu (odjel-graficki dizajn), isla sam na prijemni SD-a, odbacila sam sve moguce alternative i samo mi je taj fax bio u glavi. bila sam previse samouvjerena i kako sam dosta nagrada i uspjeha na podrucju umjetnosti i dizajna ostvarila, stvar kojoj sam se najmanje nadala je bila ta da mi mapa nece proc eliminacijski krug. kad se to i dogodilo, strefija me infarkt. nije mi bilo jasno zasto mi mapa nije prosla - em drzavna nagrada, em ovo em ono... ali svejedno nije proslo. (posli su mi rekli da se vecina prof boji takvih ucenika koji imaju svakojake nagrade)
kasnije sam svatila da mi koncept mape nije bio namjenjen za SD, nego kako je jedan prof sa dizajna rekao - vise grafika na akademiji ili pak slikarstvo. no dobro... sve je to ok, ali sam ja misec dana prije prijemnog saznala kolika je svota novca potribna da bi se nasao na listi. strefija me infarkt po drugi put. kad bi i imala toliko love, otisla bi u SAD ili Amsterdam godinu dana studirat... no to je prica sama za sebe. Rolling Eyes

na 2. rok sam pokusala na vizualne u split, mapa koju sam uz mentorstvo prof iz srednje napravila, takodjer nije zadovoljila njihov prag. znate ono kad vas ubije u pojam ono cemu se najmanje nadate, kad osobe koje vas navodno 'spremaju', daju vam krive upute i kriv pristup radu. i to me shebalo i onda mi je puka fil i odlucila iz pocetka krenit.

i tako sam vam ja odlucila ovaj put sama sve probat. pauzirala sam godinu dana, napravila mapu, pokazala je profesorima i sa Akademije i sa SD-a i ekpa mi rekla da bi mapa trebala zadovoljit kriterij prijemnog na bilo kojem faxu na koji predam. uzevsi u obzir da mi je OVOGODISNJA mapa doslovno 150x bolja od proslogodisnje, nadam se prolasku bar na tom dijelu prijemnog, ali opet stojim cvrsto na zemlji jer ko zna sta ce njima past na pamet!!! Rolling Eyes

mapu cu predat na oba faxa, ali pucam na vizualne. na SD predajem cisto iz onog inata samo da vidim hoce li ovoga puta mapa zadovoljit taj njihov purgersko snobovski prag i boli me kufer sta cu u zrak bacit 250 kn, a ako i prodje, necu izac na daljnji ispit jer mi je sad u igri akademija u splitu. samo zelim vidit njihove kriterije! mozda sam pukla, ali svejedno mi je Shocked

to je kao ukratko to. sad sta ce bit, nitko ne zna. ali ovog puta virujem u svoje radove.

a od knjiga ucim iz:
Jansona; consise history of graphic design; umjetnost u hrvatskoj;....... itd itd Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
bubulikan



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 10
Location: Šibenik

PostPosted: 13.06.2006 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš sam se mislija otvoriti thread na temu "jeli ko ide ove godine na Vizualne" ....

Ja se isto pripremam provati tamo pa ako ti nije bed da podijeliš iskustvo prijemnog sa nama.... Very Happy

P.S. Za sve prljave i sočne detalje možeš i na private ...

_________________
nekakva jaka upecatljiva, zapamtljiva i nadasve zivotno mjenjajuca glupost
Back to top
View user's profile Send private message
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 13.06.2006 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeah sretno@both. Sto se tice mape da mora bit pretty uber ali pod misljenjem sam da srednjoskolski profesori ubiju kreativnost tehnikom, zato i jesu tamo.

nhf srednjoskolski profesori.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group