Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Studij Dizajna: R3lo4DEd
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 13.06.2006 15:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dado my prays are with you this year Smile
ako ko zaslužuje upast na vizualne, mala to si ti Wink (kad već eto ja neću probat, pa ono... hihi kiddin:D )

ma svima vama sretno, ja odustah od pokušavanja na SD ili vizualnim...al bit će mi drago čut da je netko od vas upao Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dads



Joined: 01 Aug 2005
Posts: 6

PostPosted: 13.06.2006 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bubulikan wrote:
Baš sam se mislija otvoriti thread na temu "jeli ko ide ove godine na Vizualne" ....

Ja se isto pripremam provati tamo pa ako ti nije bed da podijeliš iskustvo prijemnog sa nama.... Very Happy

P.S. Za sve prljave i sočne detalje možeš i na private ...


to mene pitas??? Confused
ako jesi, mapa mi ni tu nije prosla. Laughing ali eto. dobra je stvar ta npr ako ti mapa ne prodje, lipo dodjes prof i pitas ga zasto i on isprid tebe u posebnoj prostoriji ti objasni di su greske, sta ne valja, kako bi nesto tribalo, ali sve na direktno indirektan nacin. Smile

TE|Raven wrote:
jeah sretno@both. Sto se tice mape da mora bit pretty uber ali pod misljenjem sam da srednjoskolski profesori ubiju kreativnost tehnikom, zato i jesu tamo.

nhf srednjoskolski profesori.


ma srednjoskolski profesori namecu sebe u tvojim radovima. ali shema je ta kod Akademije, a to je da ne vole bas one iz umjetnicke i to je meni zajeb, ali ono covik se trudi... Cool

esens wrote:
dado my prays are with you this year Smile
ako ko zaslužuje upast na vizualne, mala to si ti Wink (kad već eto ja neću probat, pa ono... hihi kiddin:D )


Embarassed mene pocima biti sram. samo me falis. Embarassed
znas da ja ne odustajem lako od onoga sta ja sebi zacrtam u glavu Cool
bitno je pokusat. stara, predlazem ti da predas mapu samo da vidis kriterije. to ti je moja preporuka. okejcek? Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
black girl



Joined: 24 Jun 2006
Posts: 1
Location: Rijeka

PostPosted: 24.06.2006 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Veliki pozz svima....Evo ja imam jedno pitanje....Da li je tko možda zna bilo kakvu informaciju o studiju dizajna u Londonu? Zanima me malo na koji način se uopče prijaviti tamo i kako sve funkcionira????????????? Pa ako itko zna.......... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 24.06.2006 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dads wrote:

Embarassed mene pocima biti sram. samo me falis. Embarassed
znas da ja ne odustajem lako od onoga sta ja sebi zacrtam u glavu Cool
bitno je pokusat. stara, predlazem ti da predas mapu samo da vidis kriterije. to ti je moja preporuka. okejcek? Cool



Very Happy
haaha vidila si kako ja mapu i za grafički spreman Very Happy tako da....hihi

inače, sinoć kad si otišla popele smo se gore iznad trga slikavat, svi živi skontali i gledali, umirala san od smija...moraš vidit slike Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 06.07.2006 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odite lijepo na referadu koja se nalazi na Arhitektonskom fakultetu (Kačićeva nekibroj) i pitate tetu Sanju Bušić da vam da materijale. Inače, ako upadnete a niste dobri s tetom Sanjom s referade ne bu vam lako na studiju. Znam iz prve ruke. Smile
Teta Đurđa koju neko spominje u prijašnjem postu je spremaćica i ne znam kakve ona veze ima s bilo čime osim kaj je jako simpatična i kad ju žicate pljugu uvijek će vam dat (ako vam paše ultra light).
Možete prošetat i u Frankopansku do prostorija Studija i tamo kod tete Višnje (ne znam kako se preziva, ali znam da je odala s Ćirom Blaževićem) žicat neke materijale za prijemni.
Jedino ne znam kad je sad po lejtnom vremenu faks otvoren.

http://www.studijdizajna.com/_upload/upisi/Natjecaj%20-%20razredbeni%20postupak%2006-07.pdf
To je link na prvoj stranici Studija dizajna (http://www.studijdizajna.com/). Pogledajte si cijeli tekst.

Kaj se tiče materijala od prošlogodišnjih rokova budem ih stavio negdje na server pa ću proslijedit link, ali znam da se poslije toga program i prijemni znatno promjenio pa se tih materijala ne bi trebalo držati kao pijan plota.

živili

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 06.07.2006 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo knjižice:
http://www.hrvoje-bielen.com/knjizica.pdf

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
WiCkED



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 95
Location: Varaždin

PostPosted: 06.07.2006 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:
vidih plakat u svojoj gimnaziji (multimedija i dizajn u Varaždinu).

http://www.vels.hr/novo/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=96


Evo da kažem koju iz prve ruke..
Da, prošle godine otvoren je smjer oblikovanje i primjena multimedije na veleučilištu u Vž. Ja sam jedan od izvanrednih studenata prve godine. Dojmovi? Recimo da sam poprilično zadovoljan. Sam fakultet je jako mlad, ima još dječijih organizacijskih bolesti, pogotovo kad se transforimalo sad sve po bolonjskom procesu. No sam program navedenog smjera ustrojen je po meni jako dobro - težište je stavljeno na konkretan rad u praksi... Predmeti poput grafičkih alata (rad u Photoshopu, Illustratoru...), oblikovanja tiskarskog medija (kako otisnuti neki grafički proizvod?), psihologije boja itd jako su korisna stvar. Znanje koje se stekne u nastavi primijenjivo je odmah i u radu.
Ima matematika i fizika, ali to se uz određeni napor može riješiti, nije prestrašno. Prve godine je težište stavljeno na tisak, no u sljedećim semestrima na red dolaze i ostali aspekti multimedije, poput animacije i weba..

Uglavnom - fax traje 6 semestara, po bolonjskom procesu je, koristan u svakom pogledu i unatoč tome što ima još tu i tamo organizacijskih problema (tipa različiti ispiti u isto vrijeme i slično) mogu ga preporučiti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 06.07.2006 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WiCkED wrote:
garden wrote:
vidih plakat u svojoj gimnaziji (multimedija i dizajn u Varaždinu).

http://www.vels.hr/novo/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=96


Evo da kažem koju iz prve ruke..
Da, prošle godine otvoren je smjer oblikovanje i primjena multimedije na veleučilištu u Vž. Ja sam jedan od izvanrednih studenata prve godine. Dojmovi? Recimo da sam poprilično zadovoljan. Sam fakultet je jako mlad, ima još dječijih organizacijskih bolesti, pogotovo kad se transforimalo sad sve po bolonjskom procesu. No sam program navedenog smjera ustrojen je po meni jako dobro - težište je stavljeno na konkretan rad u praksi... Predmeti poput grafičkih alata (rad u Photoshopu, Illustratoru...), oblikovanja tiskarskog medija (kako otisnuti neki grafički proizvod?), psihologije boja itd jako su korisna stvar. Znanje koje se stekne u nastavi primijenjivo je odmah i u radu.
Ima matematika i fizika, ali to se uz određeni napor može riješiti, nije prestrašno. Prve godine je težište stavljeno na tisak, no u sljedećim semestrima na red dolaze i ostali aspekti multimedije, poput animacije i weba..

Uglavnom - fax traje 6 semestara, po bolonjskom procesu je, koristan u svakom pogledu i unatoč tome što ima još tu i tamo organizacijskih problema (tipa različiti ispiti u isto vrijeme i slično) mogu ga preporučiti.


Dodajte tome malo samostalne naobrazbe iz vizualnih komunikacija, ikonologije, tipografije, psihologije rada, psihologije čovjekove okoline, pratite medije o događajima u svijetu i to ne samo vezano uz struku nego opčenito i možda će od vas jednoga dana biti pošten dizajner.

Postoji jedna knjiga. Robert Bringhurst, The Elements of Typographic Style. Ima je za nabavit po knjižarama u Zagrebu ili preko neta. Ta je knjiga biblija svakom dizajneru i svakome je toplo preporučam. Uz tu knjigu ide i jedan sajt. Bavi se istom temom, ali primijenjenom na web. Evo link: http://www.webtypography.net/

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
shazam



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 2
Location: Milano

PostPosted: 07.07.2006 00:31    Post subject: london Add user to your forum ignore list Reply with quote

black girl wrote:
Veliki pozz svima....Evo ja imam jedno pitanje....Da li je tko možda zna bilo kakvu informaciju o studiju dizajna u Londonu? Zanima me malo na koji način se uopče prijaviti tamo i kako sve funkcionira????????????? Pa ako itko zna.......... Very Happy

ja sam htjela upisat dizajn u londonu pred 3 god al zbog para odustala..al poznam neke koji su bili na prijemnom na st.martins i upali..nije tesko proc prijemni,najcesce se prijemni na svakom faxu tamo sastoji od intervjua i pregleda mape..neznam koji te dizajn zanima,graficki ili ind? odi na stranice faxa koji te zanimaju i daj im svoje podatke i adresu da ti posalju,neki cak salju kataloge na tvoju kucnu adresu..za strance imaju prijemne poslije nove god. do 4mj mislim,tako bilo pred 3 god.U biti sve ti skoro ide preko engleskog konzulata u zagrebu.moras obavezno polagat i jezik,i to se raspitas na konzulatu.imas fore ic na nekoliko prijemnih..
fakulteti su svi jako,jako skupi, racunaj da ti godisnje za zivot i skolarinu tamo treba oko 30.000 funti, a i vise..kad meni u milanu treba oko 15.000 eura,londra je duplo skuplja..
ako te jos sta zanima pitaj.pozdav
Back to top
View user's profile Send private message
bunox



Joined: 07 Jul 2007
Posts: 17
Location: dbk

PostPosted: 07.07.2007 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vozdra svima, može li mi netko preporučit nekog dobrog profesora ili tečaj iz crtanja s obzirom da sam ja u tome totalna šeprtlja, a htjela bih upisati studij dizajna (jednog dana). Unaprijed zahvaljujem! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
sugar66



Joined: 13 Jun 2007
Posts: 13

PostPosted: 16.07.2007 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bunox wrote:
vozdra svima, može li mi netko preporučit nekog dobrog profesora ili tečaj iz crtanja s obzirom da sam ja u tome totalna šeprtlja, a htjela bih upisati studij dizajna (jednog dana). Unaprijed zahvaljujem! Rolling Eyes


jedino sto ti mogu reci je da najbolje uzmes nekog profesora sa faksa
Back to top
View user's profile Send private message
bunox



Joined: 07 Jul 2007
Posts: 17
Location: dbk

PostPosted: 22.07.2007 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ sugar66
jesi ti išla kod nekog profesora s faksa Question[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
tuzna



Joined: 26 Feb 2007
Posts: 17
Location: Zagreb

PostPosted: 24.07.2007 07:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ništa ti nije sigurno; znam ljude koji su ove godine išli kod nekih profesora s faxa, pa nisu upali... ja sam se sama pripremala, pa sam upala Smile
Back to top
View user's profile Send private message
sugar66



Joined: 13 Jun 2007
Posts: 13

PostPosted: 07.03.2008 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
bubulikan ti je sve dobro rekao.
ja isto ove godine upisujem, i ako mi se ne poklopi s grafičkim dan prijemnog, probat ću na SD-u čisto da vidim na čemu sam iako smatram da nisam dovoljno pripremljena za upad ove godine. pa samo da vidim kako to sve izgleda, jer čisto sumnjam da ću ostati na grafičkom pa vjerojatno pokušam sljedeće godine na SD-u ponovno...

dakle, malo je zeznut taj prijemni... sve ono što se tiče korupcije i odvratnog ponašanja profesora stoji, jer sam pričala sa dosta ljudi koji su upali i koji nisu...recimo imam prijateljicu koja je iz umjetničke škole išla upisat, cura cijeli život crta i dobivala je već nagrade na temelju radova, pa i dizajna...bavi se tim dosta dugo. i na kraju njena mapa nije prošla! mapa koja je bila perfektna... mapa koju bi većina studenata mogla napravit tek nakon završetka faxa...a na pitanje zašto nije prošla od jednog profesora smo dobili odgovor da većina profesora na SD-u ne želi imat studente koje nemaju čemu naučit, odnosno koji znaju više od njih... i njenu mapu su lagano odbacili i nije mogla prisustovat prijemnom..
a znam i par osoba koje su fino lovu u kuverticu nekom profesoru i upali bez problema...

dobila sam čak savjet da između korica mape zapnem neki tanki konopčić čisto da vidim jeli pukao kad mi ju vrate jer, kao, neke mape uopće ne otvore...sad koliko je to istina, ne znam...

ali i dalje mislim da ipak postoji nada da se upadne bez veze...potrudi se, vježbaj crtanje, čitaj knjige o dizajnu, možda i upadneš Smile
internet ti je tu najbolja opcija za učenje za prijemni....za dizajn se stalno trebaš informirat, upijat sve oko sebe i čitat dosta knjiga:)

za mapu ne znam šta da ti kažem da staviš, ja ću od svega po malo jer onda tako najbolje prezentiraš svoje sposobnosti...dakle crteže olovkom, tlocrt, bokocrt, nacrt, portrete, pejzaže (akvarel, tempere, kolaž, ugljen, svašta možeš koristit), fotografije, manipulacije, bilo bi dobro da staviš i nekakva rješenja vizualnog identiteta, plakate, omot za cd, print na majici, ma možeš šta god ti padne na pamet.... samo prije nego predaš mapu izaberi radove koji su po tvom mišljenju najbolji i otiđi u nekog ko će ti to sve pregledat i reć što da staviš, eventualno što da promijeniš...

opću kulturu nemaš odakle učit...eventualno pratit milijunaša i najslabiju kariku, iako na pitanjima iz opće kulture je 80% povijesti umjetnosti... a nju ti je najbolje iz Yansona učit ili ako imaš nekakve repetitorije u kojima je povijest umjetnosti...

eto, ne znam šta još da ti kažem....sjetim li se čega, javim:)



jao jao koje lovacke price...ne vjerujem hahahahahahah
i nemojte niposto stavljati nikakve portrete niti umjetnicke radove jer to ih automatski odbija...vise neke konstruktivne radove i neke kreativne plakate sa kolazima..
Back to top
View user's profile Send private message
zzeljac



Joined: 10 Oct 2008
Posts: 3
Location: ZGB

PostPosted: 10.10.2008 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da malo osvjezimo temu...

uglavnom, zanima me gdje ste vi ako jeste nabavljali stare prijamne...jer ja sam otisla na Dizajn u frankopansku i pitala nekih tamo dvoje sluzbenika ...i oni su rekli da na faksu nema nikakve skriptarnice gdje bi se to moglo nabaviti, i kao da pogledam u Kacicevoj.

Odem ja u Kacicevu na arh u skriptarnicu i tam mi zena veli da oni ne dobivaju nikakve prijamne s dizajna, kao kaj ce to njima Rolling Eyes

pa ako tko ima kakvu konstruktivnu idejicu bila bih jako zahvalna, tnx Wink
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 10.10.2008 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odeš u kačićevu u referadu studija dizajna i pitaš za primjere prijemnih. Nazovi pa pitaj jel ima još uvijek.

U skriptarnici su samo skripte za studente.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 10.10.2008 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neant wrote:
aj da se i ja nadovezem pitanjima, dakle jel ima itko slucajno iskustva ili kakve informacije o studiju dizajna/produkt u sarajevu??


Šta te zanima?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zzeljac



Joined: 10 Oct 2008
Posts: 3
Location: ZGB

PostPosted: 11.10.2008 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
odeš u kačićevu u referadu studija dizajna i pitaš za primjere prijemnih. Nazovi pa pitaj jel ima još uvijek.

U skriptarnici su samo skripte za studente.


Aha, to je skroz druga stvar Laughing hvala ti Wink
Back to top
View user's profile Send private message
posh_trash



Joined: 03 Dec 2006
Posts: 2
Location: zagreb

PostPosted: 02.12.2008 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TE|Raven wrote:
dali treba ista bolje od ovoga? http://img411.imageshack.us/my.php?image=vjezba16rm.jpg


ovo ti nikako neće proć. kao prvo čiste linije, fini prijelazi, krivulje, sve je preizobličneo. sorry ..
problem prijamnog je često taj da su ljudi pre samozadovoljni, zato ni ne prođu. treba jako jako puno rada i truda i kad vidite mape najboljih onda tek shvatite o čemu je riječ.

crtati treba sitne predmete različitih materijala olovkom na a3 što fotorealističnije, zatim neke arhitektonske crteže linijske da se vidi da znate perspektivu.. predmete kroz sva 3 pogleda i perspektivu i kakvu grafiku; plakat, bilo što. i ne mora bit strogo 5 radova.

pitajte kaj vas interesira. prijamni su nisu isti, al opet možda mogu barem malo pomoć.
mi smo učili iz ivankovića. glavna literatura iz povijesti umjetnosti kroz studij je janson definitivno..
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 02.12.2008 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

just for the record, TE|Raven je trenutno na studiju automotive dizajna u Torinu Wink u ZG nije prošao.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
posh_trash



Joined: 03 Dec 2006
Posts: 2
Location: zagreb

PostPosted: 03.12.2008 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa topik je studij dizajna Smile a to kaj u italiji ili vani prođeš vani većinom primaju
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group