Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
canon 350 - 300
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 25.05.2006 11:42    Post subject: canon 350 - 300 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da dosta ljudi na ovom forumu koristi CANON 350D, i 300D. Kakva su vaša iskustva s njim? Dali ste zadovoljni sa kvalitetom slike, KVALITETOM IZRADE (kakva je pljastika, jeftilen ili ok), cijenom u odnosu na kvalitetu... i svime ostalim.

a CANON 20D !!?

mućos gracias!

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2006 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo i osnovno....koliko imaš para? tu sve počinje i završava. Laughing

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.05.2006 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se osobno svidja vise crni nego srebrni jer je matiran,, sto daje vecu stabilnost u ruci pogotovo nakon mnogo sati slikanja i oznojenosti Smile
sto se tice dimenzija, da sam znao prije kakav je, uzeo bi neki veci,, imam veliku ruku i malo mi je 'mali' onako hehe,, jos kada prikeljs neki top gore,, prakticki se ne vidi tijeli,, sala Smile
to je sto se tice ergonomije.

sto se tice izrade,, za tu seriju 'jeftinijih' dslrova je u redu iako bi volio da su neke funkcije izvucene vani i time bi se ubrzao rad,, za pocetak ja mislim da je super,, nakon par godina, mislim da ce mi biti backup fotic.

20d je vec ono,, nisam radio, vec sam ga samo usporedjivao,, malcice je skuplji i mozda sada malo zalim sto sam uzeo 350 al nema sta sada zalis hehe Smile on je malo veci,, haha, nisam radio nikad sa njim pa necu ti pricati o njem.

eto od mene.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2006 12:10    Post subject: ovako Add user to your forum ignore list Reply with quote

buduci da imam oba ova aparata doma, mogu ti reci sljedece.....

300D je po izradi meni mnogo bolji...veci je, finije lezi u ruci, zadovoljan sam izradom, i zadovoljan sam fotkama...vecina mojih radova ovdje fotkana je s 300D...

350D je manji, laksi i kao takav ne ostavlja dojam koji ostavlja 300D, no, opcije su bolje, ipak je noviji, brzi je, vise piksela i tako to....detalje u razlici mozes naci na netu....

dakle, bilo bi idealno od ova dva aparata napraviti jedan hehehehe

no, koliko god oni kostaju, ubrzo shvatis koliko su vazni objektivi, odnosno, nakon kupovine onih dostupnijih i usporedbom s onim koji ti nisu toliko dostupni, shvatis kako su to odlicni fotici, ali da fotke ovise o staklu.

da te sad ne zbunim...neces pogrijesiti niti s jednim od njih dva, a onda skupljaj lovu za dobar objektiv...po mogucnosti uzeti neku srednju klasu koja ce osjetno poboljsati fotke bez obzira koristis li 300 ili 350 D

sretno :)
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2006 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dečki su rekli sve bitno...uglavnom , koliko para-toliko muzike..
a najbitniji element je ipak dobar (čitaj-skupi) objektiv. No, za prijelaz u digitalnu SLR fotografiju su i 300 d i 350 d jako dobrifotoaparati koji pružaju sasvim fine mogućnosti i s kojima se, ako poznaš osnove fotografije, daju napraviti fotografije zavidne kvalitete.
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 25.05.2006 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja uzo 350d i za sada - ovo malo vrijeme koliko ga imam sam super zadovoljan.

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 25.05.2006 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tenks ljudi... Wink ... inače sam CANON junky... mislim da ću ga uzet... čim prilika uleti Very Happy

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 25.05.2006 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po mom mišljenju najpametnije ti je uzet 300d i ulagat u Lstakla Very Happy
kao ja (još u procesu skupljanja love Smile )

inače...ja imam 300d, 350d sam koristila samo na par dana i istina, poboljšan je, al svejedno bi se ja svoje 300tke držala.. nekako mi je 350 ko igračka, mal i lagan...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2006 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja imam 300d i zadovoljan sam uglavnom...istina, robusniji i veći je od 305d ali zato 350 ima naprednije funkcije i ipak je napravljen od kvalitetnijeg materijala ali, kao što kažeš esens, pametnije je ulagati u bolje objetkive nego se opterećivati funkcijama kojih većinu prosječan korisnik nikada neće iskoristiti...
Back to top
View user's profile Send private message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 26.05.2006 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK onda novo pitanje:) : koje objektive koristite? nisam upoznat sa novijom generacijom objektiva.

vidio sam da rade bijesne objektive 28-200mm. širokokutni-tele Smile . kakva je to kemija? jel to ok ili....

inače imam CANON A1 i za njega 28mm, 50mm, 35-70mm, 75-205.. (ovaj zadnji je Vivitar), stare dobre mrcine Very Happy .

BTW aries... http://mi3dot.org/gallery/work/13920/ ova je fakat oštra ko žilet Very Happy

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 26.05.2006 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ti planiram ovu kolekciju nadopunit u roku godinu dana pa ću onda vjerojatno malo stat:

50 mm 1.8 II
70-200 mm 4.0 L
10-22 mm

i s tim si donekle sve obuhvatio... portretni, tele, širac....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2006 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet imam kontra pitanje....koliko para imaš? Laughing

moja preporuka ti je da ne kupuješ stakla koja imaju neki širac-telac raspon...kupuj jedno ili drugo...ako imaš dobar budžet onda kupuj L stakla...recimo 17-40 ili 70-200 (4 ili 2.Cool.

moraš pri tome uzeti u obzir da je na 300d, 350d i 20d crop faktor 1.6 tako da ti žarišne duljine ispadaju uvećane za tu brojku.

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2006 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh da, eto ti jedan koristan link:

http://www.precision-camera.com/browse_products.php?category=canon_lenses

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 26.05.2006 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@chris: NU ĐAVLE!!!!! to se traži Smile
dajte mi od svega po jedan, molim.

Last edited by gOrangutan on 26.05.2006 12:11; edited 1 time in total

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bOrkudin
Guest





PostPosted: 26.05.2006 12:11    Post subject: . Reply with quote

..staklo uzimat samo full frejm jerbo se drugačije nikako ne isplati , cijena je relativno ista...stoga ne vidim razlog za drugačije-toliko od mene heh* =))
Back to top
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 26.05.2006 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja imam ko sto esens planira

sigma 17-70
70-200 f4
50mm 1.8
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.05.2006 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene ovaj ludi chris nabrijao na 10-22 :) a taman skupio za 70-200L... kaj sad?!!?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2006 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
mene ovaj ludi chris nabrijao na 10-22 Smile a taman skupio za 70-200L... kaj sad?!!?


pitaj se kaj ćeš slikati. to je osnovno. Laughing

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2006 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sa 10mm si stalno u "bliskoj borbi", dok sa 200mm imaš uvijek ugodnu distancu...i krasnu oštrinu.

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.05.2006 17:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pitam se al nitko ne odgovara :) mozda je petak :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 10.06.2006 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
mene ovaj ludi chris nabrijao na 10-22 Smile a taman skupio za 70-200L... kaj sad?!!?


ak imas nekog ko iz amerike dolazi tam ti je 70/200 1100 baksa i dolar je niski.
ak vec nisi gledo tu soluciju

takoder u oglasniku neki lik prodaje 70/200 za nekih 6000kn
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 10.06.2006 16:14    Post subject: Re: . Add user to your forum ignore list Reply with quote

bOrkudin wrote:
..staklo uzimat samo full frejm jerbo se drugačije nikako ne isplati , cijena je relativno ista...stoga ne vidim razlog za drugačije-toliko od mene heh* =))


zas, 10/22 je super i ostar 16/35 za 1.6x modele Smile a ne kosta kas 13000kn ko L 16/35 a i neamo svi full frame tijela Smile
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 10.06.2006 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
che.UP wrote:
mene ovaj ludi chris nabrijao na 10-22 Smile a taman skupio za 70-200L... kaj sad?!!?


ak imas nekog ko iz amerike dolazi tam ti je 70/200 1100 baksa i dolar je niski.
ak vec nisi gledo tu soluciju

takoder u oglasniku neki lik prodaje 70/200 za nekih 6000kn


o kojem 70-200 ti pričaš?!
ako je 2.8, to je jako isplativo, jer u nas dođe skoro oko 11 000. a ipak je to 2.8 i L staklo... uh ja bi ga Sad

al 70-200 4.0 L dođe 5700kn pa nisam sigurna o kojem pričaš...

i ja sam sad u ogromnoj dilemi uzet prvo 70-200 ili 10-22 Sad
najradije bi i jednog i drugog jer će mi, normalno, obje duljine trebat a ne znam šta mi je korisnije... (za ono između tu je čep Very Happy)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 10.06.2006 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čep je jebenica Shocked Laughing

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.06.2006 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
ak imas nekog ko iz amerike dolazi tam ti je 70/200 1100 baksa i dolar je niski.
ak vec nisi gledo tu soluciju

takoder u oglasniku neki lik prodaje 70/200 za nekih 6000kn


govoris o 2.8 jelda? ja bi radje 4, sto zbog para, sto zbog njegove mase.
a ovo s amerikom si kalkuliram vec duze vrijeme...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group