Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ps pomoć

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
artistiko



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 6
Location: Kragujevac

PostPosted: 11.06.2006 20:38    Post subject: ps pomoć Add user to your forum ignore list Reply with quote

htio bi spojiti dvije fotke al izmedju njih napraviti blending efekt,kao ono stapaju se jedna u drugu!nadam se da ste skužili jer neznam ni kako dobro objasniti,u svakom slucaju htio bi spojiti dvije fotke al ne onako samo staviti ih jednu do druge nego neki efekt izmedju njih.svaki prijedlog i pomoc dobrodosla!!!hvalaaa!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najjednostavnije ti je s nekim programom za 360 stupanjske slike...
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mturkov5 Confused čovjek pita za Photoshop, čisto sumnjam da je u tim programima "jednostavnije"

možeš na bezbroj načina...
npr. uzmi eraser, neki mekani brush, smanji opacity i ručno briši rubove
ili selectiraj prijelaz, Select > Feather
ili pritisni Q, uzmi gradient tool (boje moraju biti crna i bijela) i povuci ga preko slike. ono što bude crvenkaste boje znači da će se izbrisati
...

Last edited by nel`chee on 11.06.2006 20:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

realviz stitcher does the job

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
mturkov5 Confused čovjek pita za Photoshop, čisto sumnjam da je u tim programima "jednostavnije"

npr. uzmi eraser, neki mekani brush, smanji opacity i ručno briši rubove

...


Shocked neeee erejser. nikada, samo ako stvarno moraš. layer mask i četkaj sine Very Happy igraj se sa blendizima, opacity...

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.06.2006 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa lijepo sam napisala čovjeku za quick mask, neka bira sam kako će...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.06.2006 22:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro kaze frulafri, iako ja mislim da je nel to mislila al zaboravila napisati.

e sada, pitanje je meni malo nejasno,, jel on hoce napraviti samo fade na drugu fotku koja je razlicita ili ima dva kadra pa bi htio spojiti radi da bi dobio neku 'panoramu' tj 'veci kut snimanja'?

bo
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
petar K



Joined: 05 Apr 2006
Posts: 7

PostPosted: 14.06.2006 12:15    Post subject: Re: ps pomoć Add user to your forum ignore list Reply with quote

artistiko wrote:
htio bi spojiti dvije fotke al izmedju njih napraviti blending efekt,kao ono stapaju se jedna u drugu!nadam se da ste skužili jer neznam ni kako dobro objasniti,u svakom slucaju htio bi spojiti dvije fotke al ne onako samo staviti ih jednu do druge nego neki efekt izmedju njih.svaki prijedlog i pomoc dobrodosla!!!hvalaaa!!!!



ti bi se igrao dj sa slikama Wink ...htijeo bi kao neki fade in (tipo prijelaz sa pijesme na pjesmu) ako sam dobro skuzio...
uzmi si neki software za panaoramsku fotografiju ptgui panorama perfect lite pa se igraj sa control points
sa photoshopom mi nista ne pada na pamet posto takve stvari inace ne radim ...ali sa gore navedenim programima ako nesto she... nekad izadje dobar efekt van Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
irfan



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 90
Location: Tuzla

PostPosted: 14.06.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

postavi dvije fotke na dva razlicita lejera. pozicioniraj po potrebi. i onda samo mjenjaj top lejer po blending modovima. i na kraju podesis prozirnost po zelji!

_________________
www.irfan36.com
www.zijan.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 14.06.2006 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.heathrowe.com/tuts/blending.asp

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group