Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ajmo fotografi !
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 10.09.2006 18:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otkad sam nabavio Canon, držim ga na Tv (prioritet zatvarača) koji je podešen na 1/125. Av samo kad treba izvući prvi plan dubinskom oštrinom...

Full automatika ne dolazi u obzir...

Al fali mi Zenit... Sad ... sve se radi ručno.
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 10.09.2006 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Otkad sam nabavio Canon, držim ga na Tv (prioritet zatvarača) koji je podešen na 1/125. Av samo kad treba izvući prvi plan dubinskom oštrinom...

Full automatika ne dolazi u obzir...

Al fali mi Zenit... Sad ... sve se radi ručno.


wtf?! ko da na 350ki ne možeš sve ručno... M, manual focus i eto ti, sve je ručno..

i ne kužim ovo da držiš Tv na 1/125?!

_________________
"The night of the fight, you may feel a slight sting. That's pride fucking with you. Fuck pride. Pride only hurts, it never helps."
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 10.09.2006 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
wtf?! ko da na 350ki ne možeš sve ručno... M, manual focus i eto ti, sve je ručno..
Reci mi nešto što ne znam..... i kak god okreneš osjećaj je drugačiji nego na Zenitu. Rolling Eyes

esens wrote:
i ne kužim ovo da držiš Tv na 1/125?!
I što ti sad nije jasno? I zbog čega? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 10.09.2006 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:


i ne kužim ovo da držiš Tv na 1/125?!


pa ocito drzi stalno na 1/125....sto se tu ima kuziti Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
-----------------
www.simeb.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 10.09.2006 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_basko_ wrote:
pa ocito drzi stalno na 1/125....sto se tu ima kuziti Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Meni nije jasno što je uopće njoj ikad jasno Twisted Evil ......A baš me zanima na kojim postavkama ona drži svoj fotoaparat da bude spreman, ak nešto treba brzo uhvatiti? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 11.09.2006 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na D50 mi dial stoji uglavljen na slovu A jos od pocetka (aperture priority)... flash skoro nikad ne pucam, vanjski nemam... tako se svi settingsi na kraju svode na koristenje samo kotacica (za blendu), ili kotacica + ISO gumba (ia ISO), i to je to... brzo i efikasno. Draze mi je kontrolirat blendu pa shutter speed prilagodjavat, ili se ja prilagodjavat ako je shutter speed nizak Smile
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 11.09.2006 09:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Otkad sam nabavio Canon, držim ga na Tv (prioritet zatvarača) koji je podešen na 1/125. Av samo kad treba izvući prvi plan dubinskom oštrinom...


Ne znam kakvom se fotografijom baviš, ali mi je nevjerojatno čudno da se najviše držiš tog shutter prioritya. Ja bih to koristio samo u ekstremnim slučajevima kad mi se ni pod razno ne smije dogodit motion blur na fotki, a slikam pokret. Ne vidim kako taj mod može biti od koristi u bilo kojem drugom slučaju. Možda da malo objasniš svoj izbor...?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 11.09.2006 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:

Ne znam kakvom se fotografijom baviš, ali mi je nevjerojatno čudno da se najviše držiš tog shutter prioritya. Ja bih to koristio samo u ekstremnim slučajevima kad mi se ni pod razno ne smije dogodit motion blur na fotki, a slikam pokret. Ne vidim kako taj mod može biti od koristi u bilo kojem drugom slučaju. Možda da malo objasniš svoj izbor...?


to je i meni bila malo zbunjujuća izjava... iz istog razloga. a da se vratim na ono 1/125... nisam nikad čula da netko prije gašenja aparata uvijek spremi određene postavke.. to mi je dapače jako smiješno. al me ne čudi za tebe pa u redu

_________________
"The night of the fight, you may feel a slight sting. That's pride fucking with you. Fuck pride. Pride only hurts, it never helps."
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.09.2006 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
... nisam nikad čula da netko prije gašenja aparata uvijek spremi određene postavke.. to mi je dapače jako smiješno.



evo mene jednog Smile ja vracam iso uvijek na 100. to mi je ono default prije gasenja, drugo ne obracam paznju. mnogo mi se puta desilo da upalim fotici fotka i na kraju skuzim da mi je na 400 ili na 800 ostalo. a nisam se odmah sjetio pogledati prije fotkanja.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 11.09.2006 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
esens wrote:
... nisam nikad čula da netko prije gašenja aparata uvijek spremi određene postavke.. to mi je dapače jako smiješno.



evo mene jednog Smile ja vracam iso uvijek na 100. to mi je ono default prije gasenja, drugo ne obracam paznju. mnogo mi se puta desilo da upalim fotici fotka i na kraju skuzim da mi je na 400 ili na 800 ostalo. a nisam se odmah sjetio pogledati prije fotkanja.


Embarassed Embarassed zaboravila sam na iso, da, i ja to najčešće napravim, samo zato jer većinom nećeš primjetit ako slikaješ s većim iso pa će na kraju bit neželjenog šuma, a kad slikaješ sa 100 ako ti je malo, vidiš.. Very Happy al za sve ostalo mi je malo glupo namještat jer su sve te postavke skroz nepredvidive... pogotovo namještat Tv. al dobro... sto ljudi, sto ćudi, toco samo ti radi ono šta tebi odgovara i točka.

_________________
"The night of the fight, you may feel a slight sting. That's pride fucking with you. Fuck pride. Pride only hurts, it never helps."
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group