Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
forum software

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 14.06.2006 18:55    Post subject: forum software Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zna li netko je li možda moguće kupiti vbulletin jeftinije od 139€ koliko traže za full licencu (+30$ ili € ukoliko želiš nadogradnje nakon prve godine) ?

Možete li mi preporučiti možda neki drugi forum koji se snalazi bez problema sa UTF-8 po defaultu, a nije nešto tipa punbb, nego čistokrvni forum.

SMF je u rc2, a dok ne izađe final nema prave podrške za utf-8....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2006 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definiraj 'pravu' podršku za UFT-8 Confused

PHP sam po sebi nema podršku za UTF-8 (ako ćemo već tako), a vidio sam instalacija phpbb na UTF-8 sasvim normalno Think
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 15.06.2006 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pod 'pravu' podršku mislim da ljudi koji su ga isprogramirali kažu da ga podržava. Forum koji trenutno vrtim je phpbb sa utf-8 (ukoliko ostale zanimaju mogući problemi neka pogledaju http://www.phpbb.com/kb/article.php?article_id=308 ), no želio bih se maknuti od phpbb-a iz više razloga:


  • nema quick reply
  • "modovi" zahtijevaju petljanje po kodu
  • nema attachmentse
  • nema API za dohvat podataka, moraš ručno haklati po bazi
  • previše sigurnosnih problema i zahtijevi za čestim updateom


Znam da se puno toga može modati, no iskreno ne pada mi napamet s tim se zajebavati, pogotovo kada znam da ću svaki malo morati updatati neki jarac.

Vrtim ja i jednu instalaciju SMF-a 1.0.5 koji sam preuredio da radi sa utf-8, no u konačnici su podaci pohranjeni u bazi kao latin1 znakovi, no sve skupa radi. To mi je ok za jedan site koji je na intranetu jer ga ne moram upgredati svaki malo i čekati kada će se nešto polomiti.

S obzirom da se malo ljudi javlja čini mi se da je jedino što mi preostaje isprsiti se za licencu Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 17.06.2006 00:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

invision power board rula MVJ Very Happy

evo odi ovdje pa pogledaj po free BB-ovima: http://opensourcecms.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group