Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nova brzina t-comovog ADSL-a?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
noiz
Guest





PostPosted: 20.06.2006 17:43    Post subject: Nova brzina t-comovog ADSL-a? Reply with quote

Daklem, ljudovi tamo kažu da je sad za 79 kn1mbit/s, 2mbit za 200 i tako dalje. Izbacili su iz ponude brzinu 512, e sad, šta je s tom brzinom? Jer ja iman 512 brzine, jeli ona ostaje ista ili se avtomacki povećala na 1mbit? Jer ako se povećala to je definitivno jako loše za nas "smrtnike" bez flatrate-a jer će se do 2gb moć doć puno brže i svi ćemo morat stiskat zube 2 puta više da ne prijeđemo paket, ili bar narednih 512mb. Naravno, to je t-comu još dodatnih par cm smiješka na ustima koji je već sad od tjemena do tjemena koliko kradu, jer ako je speed veći na istu brzinu ljudima će pucat taj limit od 2gb/5gb ka od šale >.<
Pitan jer meni i na lan i usb konekciji frflja istu stvar- ili 12.0mbps ili 100mbps.
Nadan se da će t-com ipak doć sebi i skužit da će ako ne prestanu s ovin tragikomičnim monopolon i krađon bit zgaženi od strane vodatela u roku od sekunde, čim vodatel stane na noge s infrastrukturom...

p.s. zasad je speed isti, pokuša sam skidat par stvari, 52 i ne mrda.
Back to top
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 20.06.2006 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svima ce se automatski nadograditi brzine u periodu do 15.07....

brzine od 512 vise nema
Back to top
View user's profile Send private message
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 20.06.2006 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel to vrijedi i za iskon ???

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
drlunanai



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 44

PostPosted: 20.06.2006 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Do 15.07. im je rok da dignu svima na 1mbit/s.. i novim i starim korisnicima..

Vrijedi i za Iskon, jer ionako koristiš tcom infrastrukturu, a i konkurencija, a i Iskon je sad tcomov tak da.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 20.06.2006 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kuzim, sto je u tome lose? Ako radi brze ne znaci da moram skidati vise, ili ne kuzim neku kvaku ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 20.06.2006 18:40    Post subject: Reply with quote

@keder: "jer će se do 2gb moć doć puno brže i svi ćemo morat stiskat zube 2 puta više da ne prijeđemo paket". Sa tolikom brzinom se sve učitava brže, i flash koji zna bit poprilično težak, i vrlo lako ćeš punit bandwidth, tj 2 puta brže, ja samo pičin po forumima i gledan slike pa mi doleti 2gb u facu već do 20.og u mjesecu, a sad će to ić brže jer nakupi se slika, ovoga onoga..
I kvaka je baš u tome da radi brže, a za neku stvar ti je kad opet ne moraš/ne možeš skidat više, ka šta si sam reka.. ali sigurno će oni dignut i bandwidth, jer ovo je zasad ka paket iz snova za nekog "nti issa nu deder meni da mogu vid't kladijonicu" krkana koji nema pojma o omjeru brzine i bandwidtha, tj nema pojma šta je to uopće Smile
Back to top
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 20.06.2006 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni to odgovara, a ti noiz se vrati na dial-up pa će ti biti manja brzina. Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 20.06.2006 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:
@keder: "jer će se do 2gb moć doć puno brže i svi ćemo morat stiskat zube 2 puta više da ne prijeđemo paket". Sa tolikom brzinom se sve učitava brže, i flash koji zna bit poprilično težak, i vrlo lako ćeš punit bandwidth, tj 2 puta brže, ja samo pičin po forumima i gledan slike pa mi doleti 2gb u facu već do 20.og u mjesecu, a sad će to ić brže jer nakupi se slika, ovoga onoga..
I kvaka je baš u tome da radi brže, a za neku stvar ti je kad opet ne moraš/ne možeš skidat više, ka šta si sam reka.. ali sigurno će oni dignut i bandwidth, jer ovo je zasad ka paket iz snova za nekog "nti issa nu deder meni da mogu vid't kladijonicu" krkana koji nema pojma o omjeru brzine i bandwidtha, tj nema pojma šta je to uopće Smile

fakat nema smisla ovo što pričaš

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 20.06.2006 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gadovi1 Povecavaju brzine a ne skidaju cijene bandwithu, ili njega povecaju.
Sada ce ti biti najbolje nabaviti NetLimiter i limitirat si Firefox/ostali preglednici na 5kb/s i ponovno prozivljavati dial-up na dsl-u Smile
Super je 1 Mbit/s, ali meni na 521 2GB traju oko pola mjeseca ( u najboljem slucaju Smile ), Flat Rate bi mogli staviti na recimo 200 kn i to bi bilo optimalno da uzeti..

Na MAXadsl stranicama ima zanimljivih komentara na vijesti (dok su neki debilni), dosta reklamiraju Vodatel..
hmm...

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 20.06.2006 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

provjereno jučer u T-centru... 512/128 prelazi u 1024/512... paketi ostaju nepromijenjeni... 512/2/5/flat....

moj komentar?

tih 512 koje imam je ionako više nego dovoljno za mrežu od 4 računala... desit će nam se usporenje veza i to u ogromnim brojkama... zagušenje linija... i sami će korisnici sebi srušit prijenose...pucanja će veza biti još ćešća a o packet loss ne bih...

da li je to ok? po meni brzina nije nikad bila upitna... bitnija je pouzdanost samog linka... a tog T-com nema nažalost... Sad

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
noiz
Guest





PostPosted: 20.06.2006 23:14    Post subject: Reply with quote

ivan wrote:

fakat nema smisla ovo što pričaš


ne nego ja mislin da ti ne znaš o čemu pričan, radije tako reci. pročitaj 2 posta iznad mog pa će ti stvari možda bit malo jasnije Idea

@daddo: upload dižu na 192, kakvih 512, radi se o t-comu Smile
http://www.tportal.hr/maxadsl/izaberipaketlow/glavnilow/fset.html

uopće nemaju 512, 384 im je vrh Laughing Laughing
Back to top
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 21.06.2006 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam od Amisa 1024/256 flat za 240kn, a kolko sam skužio, tu je 378kn? Pa i nije tak strašna razlika. Mislio sam da je više.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 21.06.2006 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
Ja imam od Amisa 1024/256 flat za 240kn, a kolko sam skužio, tu je 378kn? Pa i nije tak strašna razlika. Mislio sam da je više.


izracunaj koliko je to %

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 21.06.2006 07:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
Gadovi1 Povecavaju brzine a ne skidaju cijene bandwithu, ili njega povecaju.
Sada ce ti biti najbolje nabaviti NetLimiter i limitirat si Firefox/ostali preglednici na 5kb/s i ponovno prozivljavati dial-up na dsl-u Smile
Super je 1 Mbit/s, ali meni na 521 2GB traju oko pola mjeseca ( u najboljem slucaju Smile ), Flat Rate bi mogli staviti na recimo 200 kn i to bi bilo optimalno da uzeti..

Na MAXadsl stranicama ima zanimljivih komentara na vijesti (dok su neki debilni), dosta reklamiraju Vodatel..
hmm...

-- vodatel izgleda opet staje na noge, baš sam neki dan gledao imaju 'triple play' opciju, tj. optičke kablove drito u kuću/zgradu. Osnovni paket 2GB prometa, down/upload 2048 kbps, TV, dvije telefonske linije...http://tripleplay.vodatel.hr/public_html/index.cgi?menu_id=60
--- jedino još čekam dostupnost, i nadoplatim još 100 Kn za flat Smile
... a imaju i jebene brzine u ponudi izvan osnovnog paketa

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 21.06.2006 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma to vise nije normalno. Dizu brzine, no ono sto narod zeli - smanjit cijene bandwithu, toga nema na vidiku. *ebala ih njihova politika.

Vodatel mi se cini kao super opcija, jer to su ipak opticki kablovi, no mislim da tu ima neka caka, mislim da ipak treba platit masu para da ti dovuku sve to u dom, a da ne pricam ako to zelis na nekom mjestu gdje ni u ludilu nisu htjeli dovesti
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 21.06.2006 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-- evo baš našo', 990 kn jednokratno za dovlačenje opt. kablova kući Smile

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 21.06.2006 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:
ivan wrote:

fakat nema smisla ovo što pričaš


ne nego ja mislin da ti ne znaš o čemu pričan, radije tako reci. pročitaj 2 posta iznad mog pa će ti stvari možda bit malo jasnije Idea

da

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 21.06.2006 14:17    Post subject: Reply with quote

sarma wrote:
-- evo baš našo', 990 kn jednokratno za dovlačenje opt. kablova kući Smile


jednokratno... iman osjećaj da je to isti slučaj ka i sa kupnjom i "instalacijom" routera kod t-coma šta te izađe isto oko 1000, ako ne i više kuna. Dakle toga ne bi smilo bit kod pretplate..

"a da ne pricam ako to zelis na nekom mjestu gdje ni u ludilu nisu htjeli dovesti" a ono, kolega agente, koristite forumske kanale svoje vlastite tajne agencije za probleme te tematike, nitko ovde neće otkrivat svoje tajne lokacije diljem svijeta... Confused Šta si ti mislija napravit žičaru do vrha Himalaji od tih kabela Smile ? Ne kužin pojam "gdje ni u ludilu nisu htjeli dovesti", to se može jedino odnosit na neke vrlo male otoke i supermale zaseoke itd, gdje je postotak korisnika kompjuterom oko 0.1% Smile I kaštela su bila na samom kraju liste t-coma, tj nisu ni primijećena, i dok su split i trogir već derali po dsl-u nama ništa, da ne govorin koliko in je tribalo za to sve isprocesirat (a potrebna infrastruktura već tu). Nije se ništa naplaćivalo tako da ne znan stvarno na šta ciljaš. Siguran san da je vodatel svjestan svojih troškova uvođenjem infrastrukture i da mu cilj nije natrpat trošak nama na leđa već da će prepoznat profit u trošku..
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group