Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Aplikacija za agencije i grafi?ke (i ine) studije

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 25.06.2006 16:36    Post subject: Aplikacija za agencije i grafi?ke (i ine) studije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razmi?ljam o izradi aplikacije i plasiranju iste na tr?i?te koja bi bila namijenjena prvenstveno grafi?kim studijima i agencijama. Obzirom da sam i sam vlasnik studija, znam otprilike ?ta bi aplikacija trebala raditi i kako bi se trebala pona?ati. No htio bi skupiti ?elje/iskustva drugih tako da aplikacija zadovolji ?to ?iri spektar potreba. Moram napomenuti da se ne radi o knjigovodstvenoj aplikaciji, njih ovako i onako ima puno. Prvenstveno aplikacija koja bi unutar adresara vodila projekte, financije itd.

Svaka sugestija dobrodo?la.
________
medical marijuana seeds

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:53; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 25.06.2006 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas sam gledala na teveu o nekom tipu šta je već napravio aplikaciju i odbile su ga svi u hrvatskoj. Slao je na neke natječaje, pa je popušio, pa je bio u banci, a tamo su ga pak tražili da nešto stavi pod hipoteku. Na koncu ga je Končar financirao, tako da sad za svaku kupljenu aplikaciju poklanjaju laptop. A i prodaje se vani ful. Uglavnom uložio je puuuuno para i truda, a malo je falilo da mu se sve to nije isplatilo ... Eto

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 25.06.2006 23:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja mislim da je riječ o istom čovjeku Very Happy

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 25.06.2006 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
ja mislim da je riječ o istom čovjeku Very Happy

pa onda je trebao napisat da je napravio i želi plasirat ... a ne da planira napravit ... Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 25.06.2006 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam ali u tv-prilogu su navlki da je u izradi nova inačica apliakcije pa se vjerojatno radi o poboljšavanju postojeće verzije... o tome bi se trebao izjasniti autor topica Wink

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2006 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="tomislaw"]
feelfree wrote:
znam ali u tv-prilogu su navlki da je u izradi nova ina?ica apliakcije pa se vjerojatno radi o pobolj?avanju postoje?e verzije... o tome bi se trebao izjasniti autor topica Wink


Ergo, nisam gledao to na TV i nemam pojma o cem pricate Question A i ko si da malo truda moze saznati kak se zovem, i sve ostalo.
________
SWED

Last edited by tomislaw on 10.03.2011 15:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 26.06.2006 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U kom pogledu bi aplikacija bila "...namijenjena prvenstveno grafičkim studijima i agencijama..."? Organizacija, vođenje projekata, repozitorij datoteka i projekata ili slično?. Postoje vrlo dobra integrirana rješenja koja grafičarima omogućavaju kvalitetan timski rad na projektima, spomenimo samo Adobeov Version Cue. Tko je god kopkao "ispod haube" mogao je vidjeti da je stvarčica poprilično močna.
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2006 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
U kom pogledu bi aplikacija bila "...namijenjena prvenstveno grafi?kim studijima i agencijama..."? Organizacija, vo?enje projekata, repozitorij datoteka i projekata ili sli?no?. Postoje vrlo dobra integrirana rje?enja koja grafi?arima omogu?avaju kvalitetan timski rad na projektima, spomenimo samo Adobeov Version Cue. Tko je god kopkao "ispod haube" mogao je vidjeti da je stvar?ica poprili?no mo?na.


Version Cue je strasna stvar kod projekata di postoji potreba za kolaboracijom. No to je prvenstveno produkcijsko rjsenje, pomocu njega ces tesko pratiti financije i masu drugih stvari. Ja pak pricam o poslovnom rjesenju.

Tu bi se prvenstveno radilo o, hmmm, Customer Relationship Managementu(?). Znaci, pracenje klijenata, poslova koji su radjeni za te klijente, troskovi koji nastaju tokom odrade projekta, ponude, racuni, eventualno sudjelovanje pojedinih ljudi unutar odredjenog projekta itd.

Najvece preklapanje s VersionCueom bi bilo u biti samo to sto bi se iz same baze mogli pregledavati projekti (privjui), i to je u biti sve. Tako da nekog velikog preklapanja s njime nema. U tom smislu to bi bila "specijalizirana" aplikacija za tvrtke koje se bave "kreativnim" procesima.

Obzirom da izrada takvog softa zahtijeva poprilicno vremena da bi sve skupa bilo solidno, ipak sam si dao truda pa pokusavam dobiti nekakvu povratnu reakciju. Naime, zaista nemam namjeru ububati minimalno pola godine ili vise vremena u cistu nepoznanicu. Mene bi osobno zadovoljilo kada bih dobio desetak zainteresiranih. Ne kazem desetak kupaca, nece niko reci "kupujem" za nesto kaj je trenutno samo u mojoj glavi. Znaci, desetak studija/agencija koje bi rekle, nama bi tako nesto trebalo/vec duze vremena tako nesto trazimo.

Druga solucija za agencije je izrada rjesenja po narudjbi, no to si tesko jedan prosjecni studio kod nas moze pristiti.

Zadnja slicna stvar koju smo odradill je bila aplikacija slicnog tipa za jednu autokucu. Stvar je trenutno jos uvijek u fazi implementacije, i uspros, na zalost ne malim porodjajnim mukama, stvar se pokazala ucinkovitom. Kako po pitanju ubrzanja poslovnog procesa (sto se u "kreativnoj" bransi nebi bas previse osjetilo) tako i po pitanju izvodjenja nekih suvislih zakljucaka na osnovu dobivene statistike. A na osnovu nje se pak moigu kresati troskovi na pravim mjestima. I to sve skupa u svega pola godine.

No kako sam vec rekao, takva custom rjesenja su vecini domacih studija izvan dosega (aplikacija i njena implementacija za cca. 10 radnih mjesta su u rangu cijena >50 000 Kn. Agencije koje si to mogu priustiti uglavnom vec imaju svoja rjesenja. No na trzistu kronicno fali aplikacija takvog tipa opce namjene (znaci ne striktno vezane uz potrebe odredjene firme). Zasto fali? Pa vjerojatno zato jer je i agencija puno manje od racunovodstvenih servisa i racunovodstvenih odjela u velikim tvrtkama. Izradom i najlosije racunovodstvene aplikacije ces vjerojatno pokrtiti troskove njena razvoja. No za aplikaciju ovakvog tipa je uopce upitno koliki interes postoji. Dobar dio malih studija se nekako snalazi sa svojim rjesenjima napravljenim u Excellu. No Excell definitivno nije nesto sto bi moglo zadovoljiti potrebe prosjecnog studija, kak rekoh, to je uglavnom krpanje.
________
buy vaporgenie

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2006 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm... evo, ovo je namijenjeno prevoditeljima, ali možda bi moglo biti interesantno pogledati rješenje koje vjerojatno ima dodirnih točaka s onim na čemu namjeravate raditi...

http://www.translation3000.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
zelenko



Joined: 29 May 2004
Posts: 107

PostPosted: 27.06.2006 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Danas sam gledala na teveu o nekom tipu šta je već napravio aplikaciju i odbile su ga svi u hrvatskoj. Slao je na neke natječaje, pa je popušio, pa je bio u banci, a tamo su ga pak tražili da nešto stavi pod hipoteku. Na koncu ga je Končar financirao, tako da sad za svaku kupljenu aplikaciju poklanjaju laptop. A i prodaje se vani ful. Uglavnom uložio je puuuuno para i truda, a malo je falilo da mu se sve to nije isplatilo ... Eto


Ali mislim da taj tip malo i sere... Ako se dobroj sjećam rekao je da je uložio 400 000 € u rzvoj aplikacije. To jedino ako je svoj sat rada računao 500€... LOL...

_________________
Oj djevojko Hercegovko suzo moja moje oko, srce si mi ukrala Smile !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 01:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

Ali mislim da taj tip malo i sere... Ako se dobroj sje?am rekao je da je ulo?io 400 000 ? u rzvoj aplikacije. To jedino ako je svoj sat rada ra?unao 500?... LOL...


Ne nuzno. Ko god se upustio u neki veliki projekt zna da napraviti ceh od 400 000 eura nije nista posebno. To je manja lova nego se cini. Samo je pitanje koliko je projekt velik.
________
mflb vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.06.2006 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

veže li se financijski podataka na knjigovodstveni ?
tko i koliko često uz kakavu naknadu unosi knjigovodstvene promjene proizišle iz zakona i objava u RRIF-u ?
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.06.2006 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
veže li se financijski podataka na knjigovodstveni ?
tko i koliko često uz kakavu naknadu unosi knjigovodstvene promjene proizišle iz zakona i objava u RRIF-u ?

ja nisam bas shvatio sto si ti ovdje pitao.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ve?e li se financijski podataka na knjigovodstveni ?
tko i koliko ?esto uz kakavu naknadu unosi knjigovodstvene promjene proizi?le iz zakona i objava u RRIF-u ?


Kako sam rekao u prvom postu, ne radi se o knjigovodstvenoj aplikaciji. Iako se moze napraviti neki vid povezivanja s knjigovodstvenom aplikacijom postoji nekoliko jako velikih problema u tom slucaju. Kao prvo, vecina malih studija i agencija placa neki knjigovodstveni servis. I svaki taj servis koristi neku svoju aplikaciju. Integracija u stoijednu knjigovodstvenu aplikaciju, blago receno tesko izvedivo. S druge strane, i ja sam placam knjigovodstveni servis, knjigovodstvo je nesto u sta nisam upucen, da ne napominjem kako se zakoni kod nas poprilicno cesto mijenjaju. U stanju smo izbaciti bilo kakvu poslovnu aplikaciju gdje klijent tocno moze definirati svoje potrebe, pa cak i knjigovodstvenu (iako mi je to sigurno zadnja stvar na pameti), ako klijent sam zna kako aplikacija treba funkcionirati.

Osnovna namjena aplikacije bi se svela na svega nekoliko stvari, ali koje su sigurno od koristi.

1] baza klijenata
2] baza projekata
3] baza ponuda
4] baza izlaznih racuna
5] baza ulaznih racuna
6] relacija svih baza i pregled statistike
7] sugestije
8] sugestije
9] sugestije
.....
________
iolite portable vaporizer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group