Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Php probs

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 01.02.2004 15:42    Post subject: Php probs Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam problem u svojo logici koja se kosi s ovim php sistemom Crying or Very sad
Molim vas da mi kazete kako se jebeno postavljaju sajtovi s php-om?
eh sad posto pitanje je poprilicno generalizirano hajdmo u detalje:
1. Kako se postavljaju direktoriji sajtova da bi mi php skripte radile?
2. Koje su naredbe za ubacivanje skripti u tablice? (to je sam njubi pa fakat nemam dume o tome)
3. Ako imam zelju razviti neku vrstu portala dali postoji neki php sistem koji je na shemu portala ili je pametnije skupiti jedno 3-4 skripte napraviti svoj template i tako pokusat?
4. Jesu bolje php skrite koje koriste DB ili one koje ga ne koriste?
5. Kod skripta s DB-om tipa image galleries kako zapravo odrediti DB?

za informacije o .ver na mom kompu :
PHPTriad 2-11 setup
PHP - 4.3.3 instaler

ps.
6. Koje se skripte preporucuju za njubaje za ucit malo i koje su totalno hot za sajtove IYHO?

pps.
Hvala na pomoci ako je dobijem Smile

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 01.02.2004 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sada si se dotako manje vise svega sto postoji Smile

Molim vas da mi kazete kako se jebeno postavljaju sajtovi s php-om?
prvo moras znati sto zelist postici. php je jezik koji "generira" html (najjednostavnije receno). dakle, prvo moras odredit sam sebi koji kolac zelis ispec pa onda tek sastojke skupljat. svaki sajt pisan u php-u je drukciji (struktura direktorija itd).

1. Kako se postavljaju direktoriji sajtova da bi mi php skripte radile?
neadekvatno pitanje na koje je tesko odgovoriti. kao sto sam ti rekao - sve ovisi o php-u (o kojem izgleda ne znas nista) i o covjeku koji je kreirao skriptu/sistem.

2. Koje su naredbe za ubacivanje skripti u tablice? (to je sam njubi pa fakat nemam dume o tome)
ne postoji naredba...

3. Ako imam zelju razviti neku vrstu portala dali postoji neki php sistem koji je na shemu portala ili je pametnije skupiti jedno 3-4 skripte napraviti svoj template i tako pokusat?

phpnuke, postnuke - ne znam linkove, ali upisi ovo u google i dobit ces sto si trazio.

4. Jesu bolje php skrite koje koriste DB ili one koje ga ne koriste?
opet ovisi za sto :>
jer ti mozes (teoretski) sa skriptom koja ne koristi bazu postic ISTU stvar kao sa skriptom koja koristi bazu. ali da skratim bullshit - sa koristenjem baze si olaksas zivot, uvelike. dakle, u neku ruku su bolje.

5. Kod skripta s DB-om tipa image galleries kako zapravo odrediti DB?

unable to answer. issuficient parameters Smile
Back to top
View user's profile Send private message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 01.02.2004 19:58    Post subject: everybody's dumb in some way Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja neznam nista o php-u osim da mi je simpatican posto u skoli ucim C++ pa ce mi bit lakse za provalit php nego bilo sta drugo.

Al evo da ti dam neke parametre konkretne.
Background story:
Imam zelju razvit portal. Ne bih zelio koristiti neki portal sistem jer su malo ogranicavajuci IMO ali ako zatreba i tome cu pribjeci. Skidao sam neke skrite koje mislim da ce mi bit potrebne:
News script:
Cute news 1.3.1
fusionnews 361
phpnews (ver: 1.1.1 - 1.1.2b)
Gallery script:
SZPhotoGallery
poll script:
fusionpoll 1.0
shbox script:
fusionshoutbox 1.0
--------> ako netko ima neku skriptu na preporuku jer je ful kulj neka slobodno kaze.
eh sad site radimo ja i frend di on dizajnira a ja moj je zadatak tu mejk it wrk Exclamation
-end of story-

current situation:

Skinuo sam skritpe ali me zanima da isprobam dali rade na nekim primjerima!

1.Nije bitno sta i kako ali me zanima po kojim parametrima se odredjuje DB Question
-a.) Citao sam ovdje da je problem za zauzimanje mjesta pa me zanima kako odredit potreban prostor?

2.
Quote:
2. Koje su naredbe za ubacivanje skripti u tablice? (to je sam njubi pa fakat nemam dume o tome)
ne postoji naredba...

gle ako nepostoji kako uopce ubaciti php skriptu unutar sajta kako odrediti polozaj di ce mi npr. ispisivati njuze?

Ovo za direktorije cu provalit zasad solo ali dok ne cujem neke malo konkretnije odgovore na ova 2 pitanja neznam fakat od kud pocet jer neznam kako uopce dic stranicu na homeserveru da vidim galeriju ili njuze ili cak forum....
Kad dobijem neki konkretni dio s nekim izgledom od frenda sto se nadam da bi trebalo bit gotovo do iduceg vikenda bacit cu to na neki server da vidite ke bi htio!
Mislim zelja mi je to savladat tako da ako itko ima zivce trpit ove moje gluposti neka slobodno uskoci s nekim savjetom sem poznatim
\quit

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 01.02.2004 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oke, ucis C pa ti nece bit tesko skopcat.

dakle, najbanalniji primjer bi ti bio ovaj - da text vijesti (ili bilo cega drugog) stavis u jednu varijablu.

primjerice, imas tablicu koja izgleda ovak

Code:
<table width = 100% ....>
<tr> <td> &nbsp; </td></tr> </table>


e sad ti oces umjesto &nbsp; -a stavit neki text prek php-a.
to ide ovak:

Code:
<table width = 100% ....>
<tr> <td> <?php echo "Ovo je neki tekst"; ?></td></tr> </table>


inace, kad se prica o php-u i kak je on kul - to je zato sto php moze raditi sa nekih 20ak baza podataka. zasto je to kul? jer ti ne moras koristiti neke txt fajle u koje ces spremat text. ajmo dalje na primjer:
oces da ti se ispisuje trenutno vrijeme kada korisnik dojde na stranicu:

Code:
<table width = 100% ....>
<tr> <td> <?php echo date("m:d:y"); ?></td></tr> </table>


oke, idemo prosirit shemu: ti oces vise stvari strpat u svoju tablicu ->

Code:

<?php
$moja_vijest = "<p>Naslov: Ovo je naslov vijesti</p>Dobro dosli na moj sajt....";
?>
<table width = 100% ....>
<tr> <td> <?php echo $moja_vijest; ?></td></tr> </table>


sad si skuzio shemu kak se to radi (ovo je osnova osnovnog, molim iskusnije da me ne psuju Very Happy).
e tu ulazi u igru baza podataka - baza podataka je jedan ljep sistem spremanja teksta i brojki. posto se ovaj moj tekst moze prosiriti na jedno 5 topica, ja cu ga zaustaviti nakon jos nekoliko recenica.

naime u bazi podataka mozes pohraniti tko je postao neku vijest, te kada ju je poslao. ofkorz, spremis i naslov te tekst vijesti. sad, sa jednostavnim upitima (tzv. queryima) ti kazes bazi: poberi mi posljednjih 5 vijesti gdje je autor chewie. zamisli sistem kada bi ti morao kreirati txt file te jebade oko algoritma za format te datoteke etc etc etc.
zato se koristi baza podataka - jer su mocne, brze, jednostavne za nauciti. a php je car jer moze komunicirati sa vecinom njih.

ja sam ti to ovako ugrubo objasnio, stvarno ne mogu sve napisati ali ak ti je nesto nejasnije slobodno reci pa cu probat biti tocniji. a osim toga, tu su zyt, vanja, che i ostali koji kuze stvar pa ce ti oni mozda bit vise od pomoci.

za totalnog pocetnika - preporucam da odes na www.sitepoint.com i probas od kevina yanka pronaci "create your own database driven site".
hf
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 01.02.2004 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odi ti lijepo ovdje, skini manual na jeziku koji ti najviše paše, predlažem ti da skineš u chm formatu jer je najpregledniji, i počni lijepo od početka da skužiš šta je zapravo php i kako funkcionira.
Također bi trebao znati barem neke osnove HTML-a da bi mogao primjeniti svoje znanje PHP-a
Onda pogledaj i ovdje neke dodatne tutoriale, vjeruj mi tako ćeš najlakše i najbrže naučiti.

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 01.02.2004 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle rad sa bazama ->
php se voli druziti sa MySQL-om (u velikoj vecini slucajeva), a moze i PostgreSQL...

Ovako najnovija inacica MySQL-a je 4.0.17..
Za administraciju MySQL baza ti preporucujem phpMyAdmin - web sucelje, ful jednostavno..

dakle ako se hoces spojiti na bazu napravis si usera.. jedan primjer..
Code:


GRANT SELECT , INSERT , UPDATE , DELETE  * . * TO "test"@ "localhost"IDENTIFIED BY "********"WITH MAX_QUERIES_PER_HOUR 0 MAX_CONNECTIONS_PER_HOUR 0 MAX_UPDATES_PER_HOUR 0 ;

GRANT ALL PRIVILEGES ON * . * TO "suser"@"localhost"IDENTIFIED BY "*****"WITH GRANT OPTION ;


ovo ti napravi usera koji moze odabirati, ubacivati, brisat podatke iz baze, a u drugom slucaju imas superusera..

i sada hoces koristiti usera "test" za spajanje na bazu..

2.

php i mysql -> dokumntacija

jedan primjer spajanja na bazu "test" sa userom "test" i odabiranja podataka iz tablice npr."vijesti" koja ima polja - id, vijesti, datum, autor..
Code:

CREATE TABLE `vijesti` (
`id` INT( 3 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`vijesti` TEXT NOT NULL ,
`autor` INT( 32 ) NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` )
) TYPE = MYISAM ;


ovdje imas kod tablice... Smile


Code:

<?php
// spajanje na server, te odabiranje baze

$con = mysql_connect ("localhost", "username", "password");
mysql_select_db("test", $con);

// sada pisemo upit (query) za podacima koji nam trebaju

$result = mysql_query("SELECT * FROM 'slova' LIMIT 0, 10");

while ($ispis = mysql_fetch_array($result)) {
     $id = $ispis['id'];
     $vijesti = $ispis['vijesti'];
     $autor = $ispis['autor']

echo " Vijesto broj : ".$id."<br />Vijest<br />".$vijest."<br />Napisao:".$autor.";
}
?>


kod mysql_connect("localhost"... ostavis jer ti je prakticki uvijek localhost..
bilo je pitanja dal tu umjesto localhost treba staviti recimo www.ime-sajta.com samo zato jer su fileovi na serveru (ne na tvojem lokalnom Smile). - baza - ako je kod tebe na kompu je "localhost" - a ako je na nekom serveru opet je localhost..

mysql_fetch_array ti podatke koje izvadi u bazi stavlja u array, kao sto je gore navedeno Very Happy


output bi ti recimo ovako izgledao ->

Vijest broj : 1
Vijest
danas je lijepi dan!
Autor : Felga Vlahovic


ajdemo sada reci da ti zelis ubaciti vijest u tablicu -->

Code:

INSERT INTO `vijesti` ( `id` , `vijesti` , `autor` )
VALUES (
'', 'Oh sto me glava boli', 'Briljantin Ujevic'
);


sada se pitas zasto je value za id prazan ->
ako pogledas gore gdje smo radili tablicu, vidjeti ces auto_increment ->
to ti znaci da ti se vrijednost id-a povecava pri svakom ubacivanju za jedan (+1), bez tvoje intervencije.

sada je sljedece update ->
otkrio si da si nes zabrljo pri ubacivanju i zelis promjeniti vijest u "sada me ne boli"- >

Code:

UPDATE `vijesti` SET `vijesti` = 'Sada me ne boli',
WHERE `id` = '1' LIMIT 1 ;


kada updatas neko polje u tablici moras definirati koje -> u ovom slucaju id nase vijesti je "1" pa stavis "...WHERE 'id' = '1'...". mozes i po nekim drugim parametrima odrjedivati koju ces tocno vijest editirati, ali po id-u mi je najlogicnije..

i na kraju krajeva skuzis da si ful zabrljo stvar i hoces pobrisati vijest->
Code:

DELETE FROM `vijesti` WHERE `id` = '1' LIMIT 1


i kod deletanja odredjenih podataka moeas reci koju ce vijest pobrisati..

i skoro zaboravih ti select objasniti.. satro Very Happy
Code:

1. SELECT * FROM 'vijesti' LIMIT 30;
2. SELECT * FROM 'vijesti LIMIT 0, 10 ASC / DESC
3. SELECT 'vijest' FROM 'vijesti' LIMIT 0, 30;
4. SELECT 'vijest  FROM 'vijest' WHERE autor = 'Briljantin Ujevic' ;


1. u ovom slucaju odabires S V A polja u tablici i saljes ih van.

2.ovdje ce ti izbaciti 10 vijesti -> ako stavis ASC onda ce ti pokazazivati "najstarije" unose, dakle one prve unose, a ako stavis DESC odabire ti najnovije unose..

3.u drugom slucaju odabires polje vijest, 30 komada pocevsi od 0-tog unosa pa do 30-tog..

4. ovdje hoces odabrati vijesti koje je napisao nas autor Briljantin Ujevic..
__________________________

i svakako si skini php manual , tamo su ti sve funkcije objasnjene.. programmers best friend Very Happy

ako sam nes krivo ubacio slobodno me ispravite..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 01.02.2004 22:51    Post subject: danke Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ekipa fala vam puno! skuzili ste da se debilima mora crtat sto je tuzno ali i nuzno Embarassed

Skinuo sam manual i to taman kad skolu imam ujutro pa chu se sad bacit na citanje!
BTW ako netko zeli dodat nesto slobodno ja chu cekirat ovaj topik testirat stvari s DB-om i bez DB-a da vidim sta mi je jasnije za brzu izvedbu pa mozda uskoro vidite i nesto konkretnije ili ovdje ili na wip-u!
BTW da vam dokazem zast sam se odlucio na coding a ne na dizajn iako je ovo ono sto je kupac narucio i sto mi je do jaja ruzno odite vidjet na sta lici moj prvi sajt Laughing
www.kraljeviulice.com
Sad pravim novi s time sto nemam veze s dizajnom nego odgovaram za coding a sajt je tematski zasluzio ak nish drugo izgled portala !

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 01.02.2004 23:58    Post subject: OFFTOPIC Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan wrote:
predlažem ti da skineš u chm formatu jer je najpregledniji.


zanima me u cemu se rade ti .chm helpovi
to je nekakav html format pa ono, u cemu bi to napravio?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 02.02.2004 01:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nabrzaka sam preletio al cu ti ispravit par greskica :)
da se ne hebem sa bbkodovima i kvotanjem ja cu samo boldat ono sto mislim di treba nadopunit

_butch wrote:

dakle ako se hoces spojiti na bazu napravis si usera.. jedan primjer..
Code:


GRANT SELECT , INSERT , UPDATE , DELETE  * . * TO "test"@ "localhost"IDENTIFIED BY "********"WITH MAX_QUERIES_PER_HOUR 0 MAX_CONNECTIONS_PER_HOUR 0 MAX_UPDATES_PER_HOUR 0 ;

GRANT ALL PRIVILEGES ON * . * TO "suser"@"localhost"IDENTIFIED BY "*****"WITH GRANT OPTION ;


ovo ti napravi usera koji moze odabirati, ubacivati, brisat podatke iz baze, a u drugom slucaju imas superusera..
u ovom slucaju ti je ********* tvoj password

i sada hoces koristiti usera "test" za spajanje na bazu..

2.

php i mysql -> dokumntacija

jedan primjer spajanja na bazu "test" sa userom "test" i odabiranja podataka iz tablice npr."vijesti" koja ima polja - id, vijesti, datum, autor..
Code:

CREATE TABLE `vijesti` (
`id` INT( 3 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`vijesti` TEXT NOT NULL ,
`autor` INT( 32 ) NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` )
) TYPE = MYISAM ;


ovdje imas kod tablice... :)
stavio si za autora da je polje integer, a kasnije ubacujes tekst value

moze int ako imas posebno tablicu sa userima pa onda stavljas id, ali onda i to objasnis covjeku :)


Code:

INSERT INTO `vijesti` ( `id` , `vijesti` , `autor` )
VALUES (
'', 'Oh sto me glava boli', [b]'Briljantin Ujevic'[/b]
);


daklem tu ubacujes tekst u indeger polje :))

i skoro zaboravih ti select objasniti.. satro :D
Code:

1. SELECT * FROM 'vijesti' LIMIT 30;
2. SELECT * FROM 'vijesti LIMIT 0, 10 ASC / DESC
3. SELECT 'vijest' FROM 'vijesti' LIMIT 0, 30;
4. SELECT 'vijest  FROM 'vijest' WHERE autor = 'Briljantin Ujevic' ;


1. u ovom slucaju odabires S V A polja u tablici i saljes ih van.
odabires sva ali SAMO 30 komada saljes van u array



ako sam nes krivo ubacio slobodno me ispravite..


eto, enjoy :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 02.02.2004 16:09    Post subject: Bleh Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok ljudi ocito je da sam malo pglu Embarassed
Naime dogodilo mi se to da nemogu provalit koji dio instalacije (koja je automatska se sjebo). Kaze mi da cu morat konfigurirat apache solo sto ja naravno neznam a i ono sto mi pise u fucking manualu mi je potpuni SF zasad. Pokrene mi MyPhpAdmin ali mi ucita samo prvu stranicu a ove ostale nihc. Poceo sam kopat da bi 3 put dosad zajebo sve i jovo nanovo instalirao. Skinuo sam i noviju verziju php-a i zanima me jel ispravno da ju instaliram u folder php unutar foldera x:\apache\php il i to moram zasebno instalirat i configurirat?
HELP needed Exclamation
Al evo ad vas razveselim da sam skuzio sta i kako ide sto se tice implementiranja php-a u stranice ... (nazovimo to tako)!

p.s.
BTW dali da se uopce trudim da podesim DreamWeaver tako da mi je root svih sajtova unutar apache foldera il se to tako ne radi? mislim kolko sam ja skuzio dovoljno je samo upalit apache a sad gdje ti se nalazi sajt s skriptama uopce nije ni bitno, zar ne?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 02.02.2004 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za phpMyadmin -> procitaj si install upute Very Happy
iinace otvori si config.inc.php i tamo si sredi
$cfg['PmaAbsoluteUri'] - to ti je apsolute path do skripte

$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config'; // Authentication method (config, http or cookie based)?
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'antun'; // MySQL user
$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'a'; // MySQL password (only needed

i naravno mysql server ti mora biti pokranut Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 02.02.2004 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok upravo sam shvatio da kolko god da sam ja glup da je phptriad bar s moje strane manje user friendly u odnosu na phpdev.
1.okrenuo sam instalaciju i radi apache
2.Rade i strane s php-om

dakle ++ za php dev. Lakse mi je sad kad imam ptredefined root folder.
Al imam pitanje za drugu stvar.
skinuo sam 3 skripte od toga 2 bez DB-a i jednu s DB-om.
cutenews mi radi bez imalo beda, fusionnews mi radi ali na loginu se zbrejka i kad kliknem login mi pocinje ucitavat jebeni www.perfectnav.com Question Question Question
zanima me jer se to jos nekome dogodilo i kako se toga rijesio?
Dal mogu instalirati i php triad i samo prekopirati MySQL jer ovaj na php devu mi uopce ne radi a jedino na triadu kaj mi je funkcioniralo je bio SQL so...
Ak se to moze bilo bi jebeno. Phpnews mi krepa jer kaze da nema DB u MySQL. Pa sam iso kopat po onom Admin sucelju reko ako nemas sad chu ti ja slozit nesh siromasno pa probaj radit kad ono nema sucelja za jebeno upalit popizdio sam!

Ljudi jest da sam vas rejpo pitanjima al ako vam je lakse meni ste pun kurac pomogli i evo u 2 dana (za njubaje jako malo vremena) sam uspio pokrenut apache i php podrsku! Ono sad sjedim i divim se i gledam code!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 03.02.2004 00:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za "kopiranje" mysql podatak ili si napravi export podataka vanka u 1 file (vidi u phpmyadminu export) ili jednostavno kopiraj data folder od jedne baze u drugu...

preporucujem ti 1 Very Happy

a za njuze - ako skripta koristi bazu, onda napravi bazu i vjerojatno ima neki file nesto.sql ili bilosta sta pocinje sa sql i ima u sebi komda za raditi tablice..
ako kaze da nema baze onda ju napravi.
Use your logic..
I ako ti iskrsne neki problem razmisli o njemu, probaj skuzti kako raditi ta kombinacija apache-php-mysql, razmislsi malo -> vjeruj mi, pomoci ce ti Very Happy
nadji si neke sheme i pogledaj.. procitaj si tutorijale da skuzis o cemu je rijec..

tvoja situacija je kao da si 1. god automehanicara, a ides sloziti motor sa turbo-punjacem Very Happy recimo..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 03.02.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe bucth onaq NFS usporedba jab o'ma level 3 Smile
BTW nisi na jedno pitanje odgovorio za ovaj perfect nav?
ubaci mi lin k od internet stranice u localhost link i sjebe mi login svaki put!
kopao sam po i.e. opcijama ali nigdje nista!
BTW skuzio sam vezu izmedju php-a - apache-a - SQL-a a oni primjeri odozgo su mi isto pomogli!

tnx ljudi jos kad se rjesim ove bube sam luuud

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 03.02.2004 22:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skinuo sam fusion news, i meni se zbrejka, probaj si staviti da su ti cookies, al ti ni onda ne sljaka, posalji develeporima mail da ti ne sljaka..
- This version is beta, It means it has bugs that have not been fixed yet. If you encounter a bug, please contact us and let us know how and where.
- Should be out of beta testing soon. Please check back daily for updates.


i promjeni skriptu.
probaj cute news il nesto..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 04.02.2004 20:39    Post subject: 1 step up XXX more to go! Add user to your forum ignore list Reply with quote

uff evo sad vec 2 dana proucavam ovaj php i zakon je!
Jedino sto nije nista slicno bilo cemu sto sam dosad programirao ali ajde!
Jebga kad u skoli ucimo ciste gluposti! Jebga daj napravi polje brojeva i onda ih freakin zrcali!
pa ajde onda kuacs sve one includove!
a ovdje su varijable jednostavnije!
napravio sam tablicu i samo linkao cutenews!
Eh sad da pitam oko onih tpl fajlova!
.tpl format je za sta i kako se editira?
Mislim ako ima editor koji je najbolji?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 04.02.2004 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy
.tpl ti je ekstenzija Very Happy za template filove -> unutra ti je cisti html kod, a tamo gdje bi se trebao ubaciti php sadrzajti recimo ovako izgleda - {$ime} ili {ime} zavisi od skripte do skripte..

otvoris sa nmotepadom dreamweaverom, sa cim oces..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 04.02.2004 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok sad kolko sam skuzio skripta ima svoje template koje otvara u sklopu onoga sto joj kazemo da napravi!
Eh sad gledo sam drw-u i da te pitam jel bolje stavljati <iframe> unutar tablice da bi prikazao sadrzaj ili se to moze podesit sa samo nekakvom tablicom?

cek sad cu ti dat primjer:
Code:

<body bgcolor="#0099FF">
<p><a href="cutenews/show_news.php" target="vijesti">vijesti</a></p>
<table width="75%"  height="100%" border="1" align="center" cellpadding="0"cellspacing="0" bordercolor="#000000" bgcolor="#0000FF"  id="vijesti">
  <tr>
    <td>
   <iframe height="100%" align="middle" id="1" name="vijesti"    scrolling="auto"  width="100%">
   <?php
   include(cutenews/show_news.php);
   ?>
   </iframe>
   </td>
  </tr>
</table>
</body>
</html>

mislim ak ti se da citat Smile
jer ak stavljam i frame onda se sjebem jer mi ubaci cistu bjelu stranu i ucita mi tablicu za njuze koju sam podesio uz pomoc skripte.
Mislim jer on ucita neki *.tpl fajl za show_news.php ili ne?

Ak imas/te neki prijedlog kako da izbjegnem tu bjelu pozadinu slobodno recite!

p.s.
jel sam pogrjesio s ovim jednim debilnim inkludom ili je dobro kaj sam ga stavio?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 05.02.2004 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

makni te iframe tagove i ostavi ovaj include kako je unutrar TD tagova...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 05.02.2004 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok nesh ocito ne valja!
javlja mi ovaj error:
Parse error: parse error in d:\works\phpdev\www\site1\test1.php on line 13

Ovo je code nakon izmjene koju si predlozio!

Code:

7<body bgcolor="#0099FF">
8<p><a href="cutenews/show_news.php" target="vijesti">vijesti</a></p>
9<table width="75%"  height="100%" border="1" align="center" cellpadding="0"cellspacing="0" name="vijesti" bordercolor="#000000" bgcolor="#0000FF"  id="vijesti">
10  <tr>
11   <td bgcolor="#0000FF">
12    <?php
13            include(d:\works\phpdev\www\site1\cutenews\show_news.php);
14     ?>
15    </td>
16 </tr>
17</table>
18</body>


Eventualno ako se zbuni al sam svejedno stavio name dio unutar koda od tablice!
dok je bio <iframe> radilo je!
po erroru je graska u include naredbi ali kad stavim samo da je :
Code:

<?php
         include(cutenews/show_news.php
?>

onda mi prikaze samo boju bg-a i opet error
Kad stavim samo :
Code:

<?php
        include(show_news.php)
?>

Tad mi javi ovo:

Warning: Failed opening 'show_newsphp' for inclusion (include_path='.;D:/Works/phpdev/php/includes;D:/Works/phpdev/php/class') in d:\works\phpdev\www\site1\test1.php on line 13

Ono I don't get it!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 05.02.2004 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj ovo, sa navodnicima
Code:
13            include('d:\works\phpdev\www\site1\cutenews\show_news.php');

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 05.02.2004 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znao sam da sam negdje sjebo php kod mater i navodnicima!

tnx Ivane!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group