Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nije hitno, al je bitno - zablokirao sam na osnovnoj funkcij

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
arbachi



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 4

PostPosted: 27.06.2006 12:08    Post subject: nije hitno, al je bitno - zablokirao sam na osnovnoj funkcij Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, nakon što sam obradio neku geografsku kartu, ispisao sova i ostalo šta sve ide,
trebam na kraju na nju ucrtati iscrtkanu liniju lijepo zaobljenu (shema kao kod onih
mapa u crtanim filmovima kada ta linija pokazuje skriveno blago ili kada neko oplovi
neki put pa se prikaže kuda je išao) i eto zablokirao sam, stvarno ne znam kako....pomagajte molim Question
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 27.06.2006 12:27    Post subject: Reply with quote

Pa, sudeći po sekciji u koju si stavija, ti to radiš u photoshopu jel tako? U illustratoru ili nekom drugom se to lako stavi da brush slijedi vektorsku liniju, a u photoshopu... napraviš vektorima liniju, rasteriziraš ju i brišeš gumicom komadić po komadić Very Happy
Back to top
arbachi



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 4

PostPosted: 27.06.2006 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

problem rješen pomoću Paint Shop Pro-a, vrlo jednostavno....ali eto mislija sam da sigurno postoji jednostavno rješenje i u photoshopu, kad ono no no.

thanks noiz!
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 27.06.2006 16:20    Post subject: Reply with quote

ako si riješija u paintshopu velika je šansa da se isto moglo napravit u photoshopu jer su oni zapravo klonovi Very Happy
Back to top
arbachi



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 4

PostPosted: 27.06.2006 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

photoshop zbilja nema ovu opciju ni nad brushom ni nad pencil tool-om....ili me možda netko prosvjetli Wink
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 27.06.2006 21:31    Post subject: Reply with quote

mozda nema, ali postoji fora sigurno Smile
Back to top
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 27.06.2006 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

predpostavljam da bi mogao udariti brush po pathu s određenim razmakom u photoshopu, zar ne?

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 02:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, spacing podesiš pod brush tip shape... premda mislim da tak dobiješ prije ravnomjernu točkastu nego isprekidanu liniju tipa 75% crta 25% razmak...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 08:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pike wrote:
da, spacing podesiš pod brush tip shape... premda mislim da tak dobiješ prije ravnomjernu točkastu nego isprekidanu liniju tipa 75% crta 25% razmak...

zašto točkastu? jesi li čuo za square brush?
Laughing

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 09:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesam, al to je opet točkasto, samo je točka kvadratna Very Happy

al ak imaš ideju kak postić da je crta recimo 3/4 pa 1/4 razmak reci... ja nemam Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 09:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja našao dosta blesavo rješenje, al ono... fercera! Very HappyD

uzmeš pen, napraviš path i onda lijepo type tool na path i kucaš underscore ili hyphen pa razmak, pa jopet... : Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da napraviš svoj brush koji će biti duguljast a ne kockast ( točkast )

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kako ćeš sa svojim duguljastim brushem postić da "crtice" prate krivulju a ne budu orijentirane sve horizontalno ili kako već definiraš brush?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 28.06.2006 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imas jedno jednostavno rjesenje, probao sam i radi.... definiraj brush oblika koji zelis (izduzeni pravokutnik, hyphen like... nek bude u horizontalnom polozaju). Namjesti spacing koliko ti odgovara. A onda najvaznije, ukljuci Shape Dynamics u brushes meniju i pod angle control namjesti direction (pazi da su ti svi Jitteri na nuli, i stavi size i roundness control na off ako ti ostalo ukljuceno od prije).... i to je to... crtas a kut pravokutnika se mjenja ovisno o smjeru crte, kao na karti... jedino sto se oblik ne mjenja tj. ne savija se na zavojima, ne znam je li ti to neophodno....
Ali zasto bi to uopce radio u photoshopu, zar nije najjednostavnije u illustratoru i onda prebaciti crtu u ps
Back to top
View user's profile Send private message
arbachi



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 4

PostPosted: 28.06.2006 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je točno sve za dobit iscrtkanu liniju, ali ona treba biti i lijepo zaobljena, a ne krivudava i nazubljena od ručnog povlačenja miša Very Happy

pa da rješio sam to u drugom progamu....tako da se sad zamarajte radi sebe Wink
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

arbachi, a zakaj bi ti ručno povlačil crtu umjesto da s pen toolom napraviš path?

way2go doublecheck, ajd baš probam... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group