Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
mi3 me ne voli :(

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 14:50    Post subject: mi3 me ne voli :( Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve od prelaska na novi server ovo mi se stalno dešava (ponekad više puta na dan):

Dođem na mi3 - obično mi je točka slijetanja forum (newposts/egosearch). Taj prvi hit vrati response normalno. Nakon toga, mi3 skuži da sam to ja, pa mi više ne odgovara ni na jedan hit. Mogu kliknuti bilo koji topic, naslovnu, galeriju... throbber u Firefoxu radi i radi i ništa se ne dešava. Jedino ako pustim da se hladi, nakon nekog vremena stvar opet proradi (recimo 20 min/pola sata ili tak).

E sad, nije da sam ovo vidio možda dva puta u životu -- ovo se dešava stvarno prečesto i totalno me ubija u pojam Confused

My guess su sessioni... prvi hit zapiše session data na disk; kad zbog sljedećih hitova PHP pokuša pročitat session data, ne ide mu, a ako pričekam da session istekne (još ste uvijek na 1800 sec, ne?) dobijem novi SID i onda sve proradi

Zvuči malo glupo, ali eto to je moj guess... ne znam što bi drugo moglo biti. Kad mi se sljedeći put to desi probat ću izbrisati session cookie i vidjeti što će biti na sljedećem requestu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 29.06.2006 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja se upravo krenuh bunit jer se i meni isto dogadje i to vec par tjedana. vidim i da se to ne dogadja svima nego samo nekima pa vas molim da provjerite malo zašto se ovo događa i što se događa. jednostavno par učitavanja mi3-ja mi radi a onda slijedi 5-10 minuta bez responsa. i tako skoro stalno.
vjerojatno vam je sulien već dao dobru pretpostavku o čemu se radi.

btw sulien ludo si ispao na ovom thumbu
btw (drugi put) probala sam brisati cookie-e al se i dalje isto ponavlja

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2006 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I meni se to desava. Index normalno ucita ali kad kliknem na bilo sta pocne loadat i stane...a nekad ide od prve...

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 29.06.2006 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=8003&highlight=google
čini se da smo opet false-positives kako bi to sulien lijepo rekao u starom postu kad su nas zaj... na google-u

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 29.06.2006 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suljo mi te volimo =))

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2006 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemamo oko čega biti 'false positives' kad mi3 za razliku od googla ne gleda tko radi requestove i zašto Confused

ne, to novi server štuca... ali lakše mi je kad znam da to mi3 nema ništa osobno protiv mene Smile


btw jojo, feelfree: Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2006 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

ne, to novi server štuca... ali lakše mi je kad znam da to mi3 nema ništa osobno protiv mene Smile


u principu neznaš Smile)) niko od crewa nije posto na ovaj topic Smile)
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 29.06.2006 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
Sulien wrote:

ne, to novi server štuca... ali lakše mi je kad znam da to mi3 nema ništa osobno protiv mene Smile


u principu neznaš Smile)) niko od crewa nije posto na ovaj topic Smile)

sigurno su prezauzeti rješavanjem ove problematike - 'less talk more action' kind of crew

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 30.06.2006 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo primjetih da mi se ovo blokiranje događa samo u firefoxu. je li netko otkrio zašto?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 30.06.2006 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
upravo primjetih da mi se ovo blokiranje događa samo u firefoxu. je li netko otkrio zašto?


sad ni tebe ne vole... znao sam Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
spooch



Joined: 23 May 2006
Posts: 129
Location: Upravo ovdje iza monitora

PostPosted: 30.06.2006 10:53    Post subject: Re: mi3 me ne voli :( Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Sve od prelaska na novi server ovo mi se stalno dešava (ponekad više puta na dan):

Dođem na mi3 - obično mi je točka slijetanja forum (newposts/egosearch). Taj prvi hit vrati response normalno. Nakon toga, mi3 skuži da sam to ja, pa mi više ne odgovara ni na jedan hit. Mogu kliknuti bilo koji topic, naslovnu, galeriju... throbber u Firefoxu radi i radi i ništa se ne dešava. Jedino ako pustim da se hladi, nakon nekog vremena stvar opet proradi (recimo 20 min/pola sata ili tak).

E sad, nije da sam ovo vidio možda dva puta u životu -- ovo se dešava stvarno prečesto i totalno me ubija u pojam Confused

My guess su sessioni... prvi hit zapiše session data na disk; kad zbog sljedećih hitova PHP pokuša pročitat session data, ne ide mu, a ako pričekam da session istekne (još ste uvijek na 1800 sec, ne?) dobijem novi SID i onda sve proradi

Zvuči malo glupo, ali eto to je moj guess... ne znam što bi drugo moglo biti. Kad mi se sljedeći put to desi probat ću izbrisati session cookie i vidjeti što će biti na sljedećem requestu

također i kod mene. dođem na net ujutro i neće otvoriti stranicu Crying or Very sad

_________________
listen to grunge!
http://sub-pop.bloger.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spooch



Joined: 23 May 2006
Posts: 129
Location: Upravo ovdje iza monitora

PostPosted: 30.06.2006 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
upravo primjetih da mi se ovo blokiranje događa samo u firefoxu. je li netko otkrio zašto?

meni se događa isto i u exploreru Question neznam zašto

_________________
listen to grunge!
http://sub-pop.bloger.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 30.06.2006 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yep, i u Operi isto šteka.... Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 30.06.2006 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili kako bi se ono reklo:

jen dva tri četri izgubljeni - ima nas još!!!

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 30.06.2006 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yep, i u Operi isto šteka.... Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 30.06.2006 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja neam problema u ff, al uvjek postoji i ietab. Bas me zanima dal opera ima nes slicno ietabu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 30.06.2006 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da nema....
I ja isto inace koristim FF ali su mi komp pojeli neki virusi Bang! pa mi ne radi niti IE niti FF, jedino se Opera još drži na životu........ i cim ju duze koristim sve mi se više svidja.........
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:paradajz: wrote:
jedino se Opera još drži na životu... i cim ju duze koristim sve mi se više svidja

Shocked
*slap* *slap* Snap out of it! Surprised
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 02.07.2006 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Shocked
*slap* *slap* Snap out of it! Surprised


pa kaj čemo se sad šamarat...... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.08.2006 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

definitivno je session... kad mi se sljedeći put desilo izbrisao sam cookies sa mi3 i sljedeći request je fino propustio
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group