Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ajmo rješit dilemu oko cijena...
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 28.06.2006 19:59    Post subject: Ajmo rješit dilemu oko cijena... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajmo rijesit vec jednom tu dilemu oko cijene web stranica...

Ma znate sto me zanima - Koliko bi kostala izrada ovakve jedne stranice po principu "password u ruke" - ovdje ipak nema ključa - he, he...

Cijena web dizajna u Hrvatskoj su bas zanimljive - ja sam naisao na klince koji rade fantasticne stranice za 2000 kuna dok za iste dizajnerske kuce traze i preko 5000 kuna.

Koji je zapravo kriterij za formiranje cijene - i sam znam da za jednu stranicu s 5 podstranica - galerijom i kontakt formom ne treba vise od tjedan dana za izradu...

Slobodno navedite neke primjere kostaja stranice za koje znate...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj honorarno odradit posao za neki web studio pa ćeš ubrzo saznat.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 28.06.2006 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isto tako probaj otvoriti firmu pa vidjet dal mozes prezivjeti da prodajes svoj mainstream proizvod po 5.000kn ili pogotovo po 2.000kn.

Ako uspijes svaki tjedan u godini prodati stranicu po 5k kuna onda dok poplacas sve poreze i troskove firme i ako si jedini od toga zaposleni - onda da - a inace Arrow
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 20:59    Post subject: Re: Ajmo rje?it dilemu oko cijena... Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko wrote:

Cijena web dizajna u Hrvatskoj su bas zanimljive - ja sam naisao na klince koji rade fantasticne stranice za 2000 kuna dok za iste dizajnerske kuce traze i preko 5000 kuna.

Ne ulazeci u detalje samo cu napomenuti da ne mozes nikako usporedjivati klinca iz susjedstva, ili bilo koga ko to radi u fusu, s nekim web studijem koji placa sve sta se platiti ima.
________
Honda VF700C

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 29.06.2006 00:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno tu faktora ovisi.. o tehnologiji stranice (html, php, asp, flash ili sve skupa).. ovisi o tome kakav je naručitelj, ovisi o tvom portfoliu.. a cijene što se tiće bilo kakve multimedije u nas su u apsolutnom neredu.. naime HDD još do dan danas nije odredio nikakav standard u vezi toga (iako standardi za grafičke stvari se jako rijetko primjenjuju, uglavnom samo na velikim natječajima)

mislim da bi bilo dobro da ljudi nabroje svoja iskustva.. imao sam prilike radit web stranicu za mesnu industriju PPK - i lihvari nisu tili dat više od 2500kn.. to sam odjebao (više radi materijala i neorganiziranosti tog posla nego radi love - jer volio bi imat neki takav sajt uj portfoliu)

ljudi inače jako potcjenjuju tu vrstu usluge - tako da uglavnom svi škrtare.. ali jebiga moraš poćet od nečega

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 29.06.2006 00:59    Post subject: Re: Ajmo rješit dilemu oko cijena... Reply with quote

pasko wrote:
Koji je zapravo kriterij za formiranje cijene - i sam znam da za jednu stranicu s 5 podstranica - galerijom i kontakt formom ne treba vise od tjedan dana za izradu...


I doktoru privatnom treba par minuta da te pregleda pa ti naplati 500kn...
Back to top
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 29.06.2006 06:56    Post subject: Re: Ajmo rješit dilemu oko cijena... Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko wrote:
ja sam naisao na klince koji rade fantasticne stranice za 2000 kuna
joooj, kak ja nikad ne naiđem na nekog tko radi fantastične stranice, pa još i za 2000kn. Takav je zlata vrijedan!

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 29.06.2006 08:46    Post subject: Re: Ajmo rješit dilemu oko cijena... Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
pasko wrote:
Koji je zapravo kriterij za formiranje cijene - i sam znam da za jednu stranicu s 5 podstranica - galerijom i kontakt formom ne treba vise od tjedan dana za izradu...


I doktoru privatnom treba par minuta da te pregleda pa ti naplati 500kn...


Znate onaj kad veterinar dođe kod doktora?
D: "Recite, što vam je?"
V: "A lako je tako..."

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 29.06.2006 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke dobar!

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2006 09:14    Post subject: Re: Ajmo rješit dilemu oko cijena... Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
pasko wrote:
ja sam naisao na klince koji rade fantasticne stranice za 2000 kuna
joooj, kak ja nikad ne naiđem na nekog tko radi fantastične stranice, pa još i za 2000kn. Takav je zlata vrijedan!


Smile TZAR!!1 Applause

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 29.06.2006 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nedavno sam radio za jednu firmu koja je klijent od druge firme.
17 000 za dva tjedna posla.
Dizajn i programiranje.
HTML i CSS.
Prejednostavno.
Što se više bavim tim poslom (cca 8 godina) to mi je cijena veča, a i više mogu ponuditi klijentu jer usput učim nove stvari.

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 29.06.2006 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hbielen wrote:

17 000 za dva tjedna posla.
Dizajn i programiranje.
HTML i CSS.
Prejednostavno.

ti si moj Bog Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 29.06.2006 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hbielen wrote:
Nedavno sam radio za jednu firmu koja je klijent od druge firme.
17 000 za dva tjedna posla.
Dizajn i programiranje.
HTML i CSS.
Prejednostavno.
Što se više bavim tim poslom (cca 8 godina) to mi je cijena veča, a i više mogu ponuditi klijentu jer usput učim nove stvari.



J*** ga, radio sam ja i skuplji za manje dana, no takvih projekata u svojim 5 god. iskustva mogu nabrojati na prste dvije ruke... malkice pređem onu prvu ruku...
Ipak je večina projekata za klijente koji nemaju izravne i direktne koristi od internet stranice ili nemaju novaca, ili ne žele pošteno platiti...
Sve ovisi o tome za koga radiš, koja je namjena stranice te koliko tvoje znanje i iskustvo zapravo vrijedi. Svaki projekt je individualan i tako mu treba prići i što se tiče realizacije i što se tiče cijene...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 29.06.2006 14:21    Post subject: Reply with quote

mile wrote:
hbielen wrote:

17 000 za dva tjedna posla.
Dizajn i programiranje.
HTML i CSS.
Prejednostavno.

ti si moj Bog Very Happy


it's called design- 1 posao 4 plaće, ali zato ti se može zalomit da slijedeće 4 plaće tj mjeseca nećeš dobit nijedan posao Very Happy
Back to top
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 29.06.2006 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema njemu brige.. u Zg-u se uvjek da naći posla (čak i posla koji je kvalitetno plaćen) mi u ostalim regijama se zato osjećamo kao debili kad radimo pet puta više posla za mizernu lovu.. to nije dizajn - nego preživljavanje

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 29.06.2006 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hibielen wrote:

Što se više bavim tim poslom (cca 8 godina) to mi je cijena veča, a i više mogu ponuditi klijentu jer usput učim nove stvari.

Sa sadašnjom startnom cijenom od 17 000 kn za 2 tjedna posla., zanima me koliko ćeš cijeniti svoj rad za cca idućih 8 godina.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
noiz
Guest





PostPosted: 29.06.2006 14:59    Post subject: Reply with quote

Dead Man wrote:
nema njemu brige.. u Zg-u se uvjek da naći posla (čak i posla koji je kvalitetno plaćen) mi u ostalim regijama se zato osjećamo kao debili kad radimo pet puta više posla za mizernu lovu.. to nije dizajn - nego preživljavanje


e sad si ovim otvorija raspravu koja bi trebala uvuć sva dizajnerska imena na području cile hrvatske u jedan veliki destruction derby. Nemoj se zavaravat i mislit da je zagreb hrvatska verzija Amerike, tj posla preko glave, svi se kupaju u dolarima itd. Tamo ima posla čisto zbog brojki, dakle veći broj firmi, klijenata, jer ipak je to metropola i najviše ljudi živi tamo. I tamo se ubijaju za 1000kuna po logo-u sigurno, Zagreb je ipak u Hrvatskoj dakle ne očekuj neke cijene na svjetskoj razini, ista je to rupa ka i split i ostatak Hrvatske po pitanju prepoznavanja kvalitete. Sve je, na super veliku žalost, pitanje sreće oće li ti upast dobar klijent, a i oćeš li se ti znat postavit dobro. Uzimajuć u obzir da si kvalitetan, i da je tvoj prijedlog kvalitetan.
Back to top
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 29.06.2006 16:29    Post subject: konkretan primjer Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo kako nitko nije naveo primjer, navodim jedan za razmisljanje:

Službena stranica Grada Knina koštala je oko 5.000 kuna, 100 kuna više manje - pa vi procjenite da li je to malo ili puno ili solidno...
Stranica je solidna i meni zanimljiva i odraduje sve teme koje jedna gradska uprava moze i treba imati.
Stranica Grada Šibenika - koštala je nešto više i po meni je jedna od najboljih stranica lokalne samouprave u RH.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se tice klinaca i njihovih radionica - dosta mi je vise umisljenih dizajnera koji svoj rad smatraju neprocjeljivim - danasnji klinci su ih odavno prešli. Nisu klinci što su nekad bili - danas umjesto za sladoled skupljaju za hosting, umjesto da sakupljaju slicice - sakupljaju photoshop tutorial-e, umjesto da gledaju crtice - rade svoje u flashu.

I iskreno, postavlja se i pitanje postenja:

zaraditi 17000 kuna za dva tjedna - vrijedi li zaista taj rad toliko - vjerujte na kraju se sve to vrati i to je jedan od sigurnijih nacina gubljenja klienata.

I ako toliko naplacujemo imamo li se pravo zaliti kad nam majstor dode u kucu i za popravak slavine uzme 400 kuna a radio je pola sata - zar nismo mi upravo ti koji stvaraju takvo okruzenje brze i "(ne)postene" zarade.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 29.06.2006 16:46    Post subject: Re: konkretan primjer Add user to your forum ignore list Reply with quote

I iskreno, postavlja se i pitanje postenja:

zaraditi 17000 kuna za dva tjedna - vrijedi li zaista taj rad toliko - vjerujte na kraju se sve to vrati i to je jedan od sigurnijih nacina gubljenja klienata.

I ako toliko naplacujemo imamo li se pravo zaliti kad nam majstor dode u kucu i za popravak slavine uzme 400 kuna a radio je pola sata - zar nismo mi upravo ti koji stvaraju takvo okruzenje brze i "(ne)postene" zarade.[/quote]

slažem se.. mi dizajneri smo također jedan kotač u motoru divljeg kapitalizma koji vlada ovim prostorima

službena stranica nekog grada bi trebala biti bolje plaćena.. iako sam siguran da je u slučaju Knina taj novac potrebniji nekoj ugroženijoj skupini ljudi

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 29.06.2006 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iskreno, i ja spadam u tu skupinu kapitalistickih dizajnera koji pokusavam uzeti sto vise mogu od klienta a ne onoliko koliko zapravo vrijedi...
Ovo ti je na neki nacin moja ispovjed, ali i pokusaj sa se promjenim ako uvidim da ima meni slicnih...

Ali kako je pocelo morat cu jos i povecat cijene svojih usluga...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 29.06.2006 17:09    Post subject: Re: konkretan primjer Add user to your forum ignore list Reply with quote

hippie alert

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 29.06.2006 17:56    Post subject: Re: konkretan primjer Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko wrote:
Što se tice klinaca i njihovih radionica - dosta mi je vise umisljenih dizajnera koji svoj rad smatraju neprocjeljivim - danasnji klinci su ih odavno prešli. Nisu klinci što su nekad bili - danas umjesto za sladoled skupljaju za hosting, umjesto da sakupljaju slicice - sakupljaju photoshop tutorial-e, umjesto da gledaju crtice - rade svoje u flashu.


ima dosta klinaca sta rade super stvari. ja sam isto klinac i radim web. nekad za cokoladu. nekad za dvi. onoliko koliko neko pita za svoj rad je najvise neka vlastita procjena i ako tri puta pita po 3 cokolade i to prode ne vidim zasto i cetvrti put ne bi.

al sad ko od ovih /klinaca i dizajnera/ actually radi dizajn to je upitno. po meni dosta ljudi radi samo web a tu nema bas dizajna(one efekte za slike iz ps tutoriala ne racunam).

znam da nije pravilo da najbolji rad bude i najskuplji al onaj koji je primarno dobar dizajner(n godina iskustva +/- dobri radovi) i radi web dizajn se ne bi treba bojat naplatit rad 3-4-whatever puta vise od onoga(klinca) koji radi samo web.

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2006 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo se naucit quoteat.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 30.06.2006 08:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sve je to prostitucija svi se vi prodajte za pare Smile neki manje naki vishe
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 30.06.2006 08:45    Post subject: Re: konkretan primjer Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko wrote:
I iskreno, postavlja se i pitanje postenja:

zaraditi 17000 kuna za dva tjedna - vrijedi li zaista taj rad toliko - vjerujte na kraju se sve to vrati i to je jedan od sigurnijih nacina gubljenja klienata.


Rolling Eyes ma o cem ti pricas? Kakvo postenje? Ako neko oce raditi site za 500kn neka ga radi...ja necu...a onaj kojem je moja cijena prevelika uvijek moze naci nekog jeftinjijeg...ali dosadasnje iskustvo je da oni koji su objebali zbog cijene kroz par mjeseci dolaze natrag jer im mali od susjeda ipak nije mogao za 2000kn sloziti web kakav su htjeli...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group