Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
numerator kako sta?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 03.07.2006 08:51    Post subject: numerator kako sta? Add user to your forum ignore list Reply with quote

da li je netko prije radio ili mozda zna, kako napraviti automatski numeraciju, npr. ako na stranici imam 50 kvadrata i u svaki treba u pisati razlicit broj od 0 do 50 i tako sve do 160.000. kako se to moze automatizirat u nekom od programa za graf. pripremu (corel, indesign, illustrator)

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 03.07.2006 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U InDesign-u možeš numerirati automatski stranice.
Ne znam jel ti to može pomoči, al bi bilo dobro da opišeš malo svrhu tih kvadratića jer možda postoji neki način na koji to možeš drugačije riješiti.

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali onda ne moze staviti 50 kom. na stranicu.
nisam siguran kakvo bi trebalo biti rjesenje.

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 03.07.2006 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adobe Illustrator CS2 Getting Started with JavaScript (PDF: 65k)
Adobe Illustrator CS2 JavaScript Reference (PDF: 3.5M)
@ http://partners.adobe.com/public/developer/illustrator/sdk/index_scripting.html

nisam nikad s tim radio ali mislim da ti to moze pomoc

caka je da moras znat programirat :)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
M@T



Joined: 23 Oct 2004
Posts: 51

PostPosted: 03.07.2006 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Corel

File > Print Merge

sad za cifru od 160.000 doci ce do sigurnog rusenja Rolling Eyes pa preporucam da odfuras u tiskaru koja ima numerator.
ili mozes 1000 po 1000

_________________
www.crostudio.com
Back to top
View user's profile Send private message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 03.07.2006 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, ne radi se o nikakvoj numeraciji nekih stranica.

@unique: slazem se s tobom, mislio sam da netko nema mozga gotov kakav script za indesign....

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 03.07.2006 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako se radi o nekakvim bonovima i sl. vecina tiskara ti ima stroj za numeraciju tak da se netrebas zajebavat sa skriptama i sl. raspitaj se malo u obliznijim tiskarama i rjesis se svih briga.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
genius



Joined: 18 May 2005
Posts: 41

PostPosted: 10.07.2006 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako sam dobro shvatio, a mislim da jesam... ti ne trebaš numerirat stranice, već u svaki od ovih 50 kvadrata moraš napisat druge vrijednosti...
ja sam to koristio za numeraciju karata...daj mi mail pa ti pošaljem file koji je rađen u notepadu....
M@t je spomenuo Print Merge - to je to !

_________________
emo
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2006 17:53    Post subject: Re: numerator kako sta? Add user to your forum ignore list Reply with quote

triple wrote:
da li je netko prije radio ili mozda zna, kako napraviti automatski numeraciju, npr. ako na stranici imam 50 kvadrata i u svaki treba u pisati razlicit broj od 0 do 50 i tako sve do 160.000. kako se to moze automatizirat u nekom od programa za graf. pripremu (corel, indesign, illustrator)


Kolko sam skop?ao, ne treba? numeraciju stranica ve? tablicu. Napravi u Excelu, FileMakeru, Accessu, ?emu ve?, tablicu sa autoinsertom, snimi kao tab delimitirani tekst, importaj u InDesign. Ka?e? mu da to pretvori u tablicu. Ukoliko jo? nisi rije?io problem, slobodno me kontaktiraj, najpametnije na mail, i napravi?u ti tab delimitirani fajl. Samo mi mora? re?i kojih dimenzija da bude tablica. Odnosno klolko polja (40*40 ili recimo 10*160, il neka druga kombinacija).

Druga solucija je skriptiranje InDesigna u AppleScriptu ili VisualBasicu. Prednost nad prvim spomenutim rje?enjem. Ne mora? imati ni?ta osim InDesigna i Mac OS-a ili Windowsa. Mana, kompliciranije od prvobitnog rje?enja.
________
Chrysler J platform history

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
pedja



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 1

PostPosted: 08.09.2007 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako treba da stampaš numeraciju na već odštampanom materijalu može da ti pomogne mali i jednostavan program Numerator.

On će preko bilo kakvog štampača da ti odštampa numeracije gde god želiš na strani, uključujući i popunjavanje polja tako kako to tebi treba.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group