Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
maya?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 30.07.2008 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ah, usput.. mayu je napravio alias|wavefront koji uopce nema veze sa autodeskom Wink
Back to top
View user's profile Send private message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 30.07.2008 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa wrote:
vi stvarno mislite da ljudi koji rade ozbiljno u bilo kojem 3d sektoru da znaju radit samo u jednom software-u ? Smile
na poslu koristimo brdo softwarea (combustion, Ddigital fusion, messiah, real flow.... bla bla mogo bi nabrajat) ali samo jedan za 3D (LW) - jer nema nikakve potrebe. dapače kad bi nas 10 radilo u 2,3,ili 4 različita 3D softwarea koji naravno nisu previše kompatibilni sve bi otišlo da prostiš u Qrac. niko pametan to ne radi.

sinisa wrote:
cinema i max su "laksi" za one koji krecu nesto radit na tom polju jer im je interface pun kucica za razliku od maye.
kućice? Laughing na to se navikneš za 2 dana i poslje nema problema

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 30.07.2008 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa wrote:
za one kojima ne treba za svaku stvar nacrtat kucicu i koji znaju sto je sto u 3d-u oni koriste mayu.. u mayi ako ti treba nesto, napises tj. napises si svoj plugin.

max samo izgleda kao da je moguce nesto konkretno radit sa maxscriptom ali to je daleko od maye.

osim toga.. to su dva razlicita software-a, osim sto rade drugacije nisu uopce napravljeni na istoj arhitekturi..

cinema i max su "laksi" za one koji krecu nesto radit na tom polju jer im je interface pun kucica za razliku od maye.

vi stvarno mislite da ljudi koji rade ozbiljno u bilo kojem 3d sektoru da znaju radit samo u jednom software-u ? Smile


predavao mi je 6 mjeseci 3ds max covjek koji stvarno bih rekao kick ass radi... nazalost nemogu potvrdit tvoje stajaliste jer max script je mocan koliko i mayin, i da... nije kao za ukras tamo kako kazes.

pa nije meni ni problem radit u blenderu nakon maxa, ni u mayi..svi su na isti kalup.
drugo znam vise ljudi koji rade u mayi nego u maxu - razlog zato sto im je pretezak i nemogu se naviknut.

drugo za filmove tipa godzila, armageddon... koristen je 3ds max...
ja samo vidim da si ti fanatik i sto god netko kaze za tebe ce maya biti no.1
onaj tko zna radit znat ce napravit sve, onaj tko nezna ce kenjkat kao ti Very Happy


sretno
Back to top
View user's profile Send private message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 31.07.2008 09:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BitchL0rD wrote:
onaj tko zna radit znat ce napravit sve, onaj tko nezna ce kenjkat kao ti Very Happy
sretno

slažem se

BitchL0rD wrote:
ja samo vidim da si ti fanatik i sto god netko kaze za tebe ce maya biti no.1
sretno

ekipa iz studija je bila ove godine na annecy festivalu (najveći svijetski festival anim. filma) razgovarali su sa BRDO ljudi i SVI rade u maji. SVI!!! tako da ispada da maya i je no.1

ja planiram zasukat rukave i prebacit se na mayu

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.07.2008 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja samo kazem da max i maya nisu isto, sto tebi ocigledno nije jasno i mislis da je to ista ekipa napravila..

fanatik? .. ja primarno radim u maxu, tako da ne znam tko je fanatik .. ti si taj koji cijelom svijetu pokusava objasnit da mu nije lako radit u mayi ... ah.. sto ces Smile)
Back to top
View user's profile Send private message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 06.08.2008 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gOrangutan wrote:
BitchL0rD wrote:
onaj tko zna radit znat ce napravit sve, onaj tko nezna ce kenjkat kao ti Very Happy
sretno

slažem se

BitchL0rD wrote:
ja samo vidim da si ti fanatik i sto god netko kaze za tebe ce maya biti no.1
sretno

ekipa iz studija je bila ove godine na annecy festivalu (najveći svijetski festival anim. filma) razgovarali su sa BRDO ljudi i SVI rade u maji. SVI!!! tako da ispada da maya i je no.1

ja planiram zasukat rukave i prebacit se na mayu


ovisi. ako su poceli sa mayom i ostat ce na njoj jer su navikli na nju, ista stvar sa maxom, ja se nisam na mayu prebacio samo zato sto kao sto rekoh, u srednjoj sam u max4 radio animacije za fiziku i max sucelje mi je postalo jednostavno i lako snalazim se u njemu, kad sam probao mayu samo sucelje me udaljilo... stvar navike.
al mayu sam probao godinama poslije, a znas i sam kad ti se nesto uvuce pod naviku toga se tesko rjesiti Very Happy

ja se nebudem sa maxa prebacivao osim ako u sljedecim verzijama ne donese nista novo. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 06.08.2008 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Maya u svakom slučaju ima bolje sučelje (kad smo kod navika lakše se privići na oku ugodno ...) i više noviteta, a Max je pokupio fazone u novoj verziji od Mayae (hint View Cube).
No dobro View Cube bi trebao uvesti svaki 3D program jer je bomba, tako da nema zapravo neke zamjerke tu ali zadnje verzije Maxa ništa nam ne donose, ajd novi shaderi, rendering pojačan ... nisu to neki razlozi da se izbaci nova verezija jednog gigantskog softvera.
U ovom dvoboju realan stav je da je Maya prihvatljivija i inovativnija, da ne kažem teške riječi ... bolja.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
xces



Joined: 07 Apr 2009
Posts: 3

PostPosted: 07.04.2009 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo i moj prvi post ode: yeah..

hm, meni je iskustvo pokazalo da je najbolji nacin da sve vezano za 3D, animiranje itd apsolviras tako da doma/ili u uredu lipo sidis i brstis po tutorialima koje skines bez ikakvog problema s neta..

ja sam eto npr poskida sve zivo i nezivo sta san nasa po forumima torrentima i jos uvijek skidan.. [evo bas gledam, 150 GB video materijala i preko 700 knjiga u pdf-u, maya, 3ds, zbrush, lightwave, cili adobe paket...]


gledas tutove i radis sta ti covik kaze a posli toga je trial & error...reka bi da uzima malo vise vrimena nego da ti netko to pojasni sve ukratko, ali ovdje se barem uvijek mozes referirat, pogledat ponovo, vratit se ako zaboravis....

jednostavno, a i gust je kad nesto SAM naucis bez da te netko nadgleda...

sretno
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group