Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Da li tko zna gdje....

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anchy



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 38
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2006 09:36    Post subject: Da li tko zna gdje.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bi se mogao nabaviti Abadi MT Condensed sa našim znakovima.... thnx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 08.09.2006 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovak... koliko ja znam... nitko, ali bas nitko vise ne prodaje fontove u HR.. Sjecam se da smo prije godinu dana u vrijeme pokretanja novog casopisa htjeli kupiti fontove s HR znakovima za Maca i nitko ih nije mogao prodati.
Znam da ih HSM informatika ima (Adobe Font Folio), ali oni takodjer imaju fontove koji nemaju nase znakove pa ti ih oni onda naprave. Znaci placas i njihovu izradu s HR znakovima.
Ak se kuzis u remapiranje fontova, kupi font online pa si sam napravi znakove, ak se ne kuzis u to zovi HSM pa ces vidjet koliko oni traze za font i za posao izrade HR znakova.

Toliko ja znam o tome, mozda neko ima bolje informacije. Prije je postojala firma u ZG koja je prodavala fontove za PC i zvali su se Majur.. misim da je vecina ljudi ovdje cula za njih ali oni vise ne postoje koliko ja znam...
Back to top
View user's profile Send private message
Anchy



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 38
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2006 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na odgovoru! Ja imam org. font ali nemam hrvatsku verziju pa sam se nadala da netko zna gdje bi mogla nabaviti ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 08.09.2006 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Downloadaj neke font editore (npr. Fontographer, Fontlab.. ima ih još puno sigurno, i ima sigurno i freeware-a).. i tu editaj taj font.. skuži program (stvarno je lako) i skuži koji znakovi ti se otvaraju na hr slovima - njih editiraj.. najčešće većina fontova ima hr. znakove samo su pozicionirani na "krivim mjestima" tako da ih trebas samo copy pejstat na pravo mjesto

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 08.09.2006 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Downloadaj neke font editore (npr. Fontographer, Fontlab.. ima ih još puno sigurno, i ima sigurno i freeware-a).. i tu editaj taj font.. skuži program (stvarno je lako) i skuži koji znakovi ti se otvaraju na hr slovima - njih editiraj.. najčešće većina fontova ima hr. znakove samo su pozicionirani na "krivim mjestima" tako da ih trebas samo copy pejstat na pravo mjesto


Najbolje bi bilo da je to OTF (open type). S njim se najlakse barata.Osim toga radi na MAC/PC platformi jednako.
S ovim ostalima zna se desit dosta sranja... Npr. sad smo preformatirali Serifu koju smo uzeli iz adobe Font Folia.. sve je ispalo OK, dok smo joj doduse pravilno narihtali imena (da u meniju otvara familiju pa nda font i to) no imali smo i Bold Condensed varijantu koje nije bilo. Nju smo imali od Bitstreama... narihtali smo nasa slova ali kerning kod slova Z je los... Tak da se vrlo lako moze sve zakomplicirat
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 08.09.2006 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preporucam Fontlab i skuzi kako pravilno sejvat u CE obliku font, dakle da budu na pravom mjestu HR znakovi. Sretno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Anchy



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 38
Location: Zagreb

PostPosted: 09.09.2006 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sređeno ... ROBI HVALA!! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group