Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Crop u Photoshopu << retrieve data? ;(((

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 27.07.2006 13:45    Post subject: Crop u Photoshopu << retrieve data? ;((( Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedno glupo pitanje... al nikad se ne zna mozda i nije!
imala sam fajl s brdo layera i cropala dvadesetinu slike. i sejvala i zatvorila!
e sad - ja hocu natrag sve ono sto je nekad bilo u tom fajlu!! layeri su jos tu ali u njima nema nista osim onog sto je vidljivo na cropu... naravno da povecanje canvas size-a ne pomaze.

znam da vjerojatno pucam u prazno ali mozda netko zna neki fensi shmensi trik koji ce mi vratiti prijasnji fajl i spasiti me... Crying or Very sad

btw, fajl je radjen prije vise od godinu dana pa neki recovery ne dolazi bas u obzir.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 27.07.2006 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry, ali koliko ja znam nema teorije. Bed je kad se takvo nesto desi, jos je veci bed kad sejvas PSD pa ti se komp ugasi. Smile Unisti i PSD i tvoju volju.

No, dobra stvar kod toga sto ti se unisti PSD je da.. ako krenes opet radit istu stvar, ispadne drugacije i u mnogim slucajevima (mojim) ispadne bolje.

Last edited by Philatz on 27.07.2006 14:51; edited 1 time in total

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.07.2006 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da se možeš pozdraviti sa time Sad

inače na layerima može biti puno toga i izvan slike, ali kad napraviš crop Photoshop pojede sve što je ostalo vani, a kada ga zatvoriš nakon toga tvoji podaci su otišli u nepovrat
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 27.07.2006 20:16    Post subject: Reply with quote

Philatz wrote:
Sorry, ali koliko ja znam nema teorije. Bed je kad se takvo nesto desi, jos je veci bed kad sejvas PSD pa ti se komp ugasi. Smile Unisti i PSD i tvoju volju.

No, dobra stvar kod toga sto ti se unisti PSD je da.. ako krenes opet radit istu stvar, ispadne drugacije i u mnogim slucajevima (mojim) ispadne bolje.


Istina... kad se ugasi komp a baš sam već duboko zaglibija s radom i sve išlo super, odma me totalno to ubije u pojam, ostanem neku minutu blejit u ugašen monitor sa istom mišlju u glavi koju ima i vaza cvijeća dok pada sa vrlo velike visine (Hitchiker's guide to the galaxy): "Oh no, not again!" Laughing

Ne ide mi u glavu zašto Photoshop nije napravija istu stvar koja je ujedno jedina dobra stvar koju je Microsoft ikad smislija i iskoristija u Word-u, a to je onaj tmp fajl koji ostaje i sprema se ako dođe do pi*darije. Čemu 2gb-a koja mi photoshop zna požderat kad je fajl poveći kad on to ne ostavi spremljeno nego u trilijunci sekunde on to uspije izbrisat prije nego šta se pc ugasi Mad


enivejz, crop je ubojica koji ne štedi ništa izvan svojih granica, a kad se udruži sa save as i alt+f4...bye bye nažalost Confused
Back to top
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 27.07.2006 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, za ubuduce kad croppate, mozda ce nekom biti od koristi
http://www.informit.com/articles/article.asp?p=441757&seqNum=2&rl=1
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 28.07.2006 08:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
No, dobra stvar kod toga sto ti se unisti PSD je da.. ako krenes opet radit istu stvar, ispadne drugacije i u mnogim slucajevima (mojim) ispadne bolje.


yeah, looking on the bright side of life! but... dedlajnz!! Mad

anyway, thnx svima na suosjecanju Smile , pogotovo Gastonu - nisam znala za tu opciju cropa... iako vec sam od lani razvila naviku sejvanja vise verzija psd-a pa onda kad jedan pukne ili se desi ovako nesto - imam backup.

on to the work.. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group