Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Preko eBay-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.07.2006 21:33    Post subject: Preko eBay-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molio bih ako netko ima iskustava sa kupnjom preko eBay-a da mi pomogne...

Zanima me, kakva je procedura sa carinom i koliko se plaća dodatno.

Npr.Želio bih kupiti item koji košta 65$ + shipping = 16$ = 81$

Koliko će me doći carina i pdv i svi ti nameti države, ako tko zna.

Hvala lijepa.
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 31.07.2006 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neces imat problema ako onome sto ti prodaje "item" nataknes da u carinskom papiru ( customs form) napisu da je "gift". Te da je vrijednost poklona ispod 100 dolara. Tako nebi trebalo biti frke.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 31.07.2006 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

si sigurna?ako je tako, wheeey!!pusam te Very Happy hvala puno!
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 31.07.2006 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

saljem iz amerike stalno pizdarije u hrvatsku. glavno da napises gift i problem solved. a u slucaj da te carina uhvati, to ti je porez od 22 posto, a posto je ispod vrijednosti od 500 dolara, nemas se sta brinuti.... viruj mi znam carinu jer putujem konstantno - nikad problema do sada, a slala sam o-ho-ho opreme.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 31.07.2006 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne bi se bas slozio Sad

frendu tako lik slao objektiv mali i isto napisao gift, ali su mu poslali doma Postanska carina da posalje racun, ti kazes da nemas racun da je poklon, ona te pita koja je vrijednost, ti kazes neznas, onda ona kaze, onda cu ja uzeti vrijednost koju je posaljitelj napisao, tako da ide 13% carina i 22% pdv.

fotooprema se ne carinji ako postoji racun firme, u ovom slucaju je lik tako prodao frendu objektiv.

textil je se carini bez obzira kupljen ili ne.
tako da imas i tu opciju u vidu, a tamo uvijek rade neke nadrkane zene sa kavom u veni tako da ono. mozes se samo natezati.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 31.07.2006 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovisi kako zapakiras - ja obicno izbjegavam "velike pakete". Jer sam ja poslala doma digitalnu pozadinu od 20.000 dolara i nitko nije ni trepnuo dva puta. Ti na ebay-u mozes napisati osobi koja salje kako da posalje - objasnis situaciju. Te je kao "gift" potrebno staviti cijenu da je ispod 100 dolara. Te takoder kazes im da ne stave racun unutra. Ja saljem vec 5 godina iz Amerike u Hrvatsku i nikad nije bilo problema. Niti jedan put.
Ovisi sto salje se i kako je zapakirano' jer viruj mi u carini ne provjeravaju vrijednost onoga poslano pogotvo ako im je nesto nepoznato - osim ako naletis na nekog "radisnog" carinika.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.08.2006 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjerujem ti i mozes biti sretna Smile

oni su raspakirali kutiju da vide sta je unutra i zena je fakat bila dosadna i gnjavila. racun mora biti unutra tj racun, ona vrijednost, a ako nesto vrijedi vise od 100 dolara, on ti nece nikako napisati da vrijedi manje, jer to niti ti ne bi napravila, jer ako se izgubi, on nece dobiti nista, tj dobiti ce manje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 01.08.2006 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

okej da rezimiramo.
- vrijednost paketa je $65
- u customs formu kaze da je vrijednost paketa $65 i da je "gift"
- da stavi račun ili ne?(ili da ga zatakne nekud u kutiju u manual u one papire od uputstava il nešt da baš moraju tražiti da ga nađu, za svaki slučaj)

hvala vam puno Wink
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.08.2006 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, vjerovatno ce ti poslati doma jedan papir, da je paket zaglavio na carini u posti i da posaljes racun. mene je zena pitala sta je nutra. ne mozes muljati jer ce ga otvoriti, meni je otvorila. jebeni gringo je meni napisao 2 puta po 70$ tako da je ova opalila carinu na 140$.
neka napise vrijednost sto manju. ali ako se izgubi ili nesto on ce dobiti tolko para, pa ga moras dobro uvjeriti hehe Smile

yelena je imala srece, ali to je dosta rijetko. meni je zena rekla 'vi ste to kupili preko e-baya i sada muljate' tako da nisu ni oni od jucer Smile

na tu tovju vrijednost dodaj 13% carine + 22% pdv i dobiti ces cifru koju ces morati platiti kada ga podignes. i to je to
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 01.08.2006 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
gle, vjerovatno ce ti poslati doma jedan papir, da je paket zaglavio na carini u posti i da posaljes racun. mene je zena pitala sta je nutra. ne mozes muljati jer ce ga otvoriti, meni je otvorila. jebeni gringo je meni napisao 2 puta po 70$ tako da je ova opalila carinu na 140$.
neka napise vrijednost sto manju. ali ako se izgubi ili nesto on ce dobiti tolko para, pa ga moras dobro uvjeriti hehe Smile

yelena je imala srece, ali to je dosta rijetko. meni je zena rekla 'vi ste to kupili preko e-baya i sada muljate' tako da nisu ni oni od jucer Smile

na tu tovju vrijednost dodaj 13% carine + 22% pdv i dobiti ces cifru koju ces morati platiti kada ga podignes. i to je to




e tu me nisi shvatio - mora se napravit kao da je osobni paket a ne kao kupnja preko ebay-a. Sta ako tebi neki rodjak salje nesto iz amerike....sta ti mogu jebate. U americi samo da znate, stanovi i kucne adrese neidu po imenima stanovnika, vec po brojevima. Tako ovaj moze napisati Mate Matic na kutiju, i ako se paket vrati, svejedno ce doci na kucnu mu adresu iako je promjenio ime, kuzite, tako kazes coviku da stavi da je okular 50 dolara, neka napise da je od (ako ti je ime Stipe Horvat) da je od Josipa Horvata ili sta vec...whatever primjer, i neka zapakira sto manje, u odvojeno pismo nek ti posalje racun, problem rijesen. Niti jednom nisu mi otvarali. niti jednom...slala sam vise od 50 puta u 5 godina.... niti jednom.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.08.2006 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slan je kao osobni paket sa gift naznakom. ne moras slagati sta, pa imaju oni rengen tamo pa sami vide sta je nutra Smile ovisi o osobi jebga.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 01.08.2006 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa mogu vidit sta je unutra, a bogami nemoraju znati pravu cijenu i svrhu. obicno ne bune se na cifru koju im das.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group