Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Panasonic Lumix DMC-FZ30?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.07.2006 12:02    Post subject: Panasonic Lumix DMC-FZ30? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima li tko kakvo iskustvo s dotičnim foptoaparatom? Confused

Naime već duže vrijeme razmišljam o nabavci novog fotoaparata, dvoumio sam se oko toga da li da nabavim neki noviji za 35mm film ili ipak digitalac. Pa sam počeo razmišljati o nekom o nekom dSLR-u. No sad mi je ovaj zapeo za oko, i čini mi se relativno dobar opcija (jer ima masu funkcija, 12xzoom...)... jedino što nije pravi SLR. Think

Kupiti taj, ili štediti još malo za pravi SLR pa onda ulagati u dodatne objektive ili... ? U takvoj sam dilemi da to nije normalno.... Shocked Sad Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 31.07.2006 12:32    Post subject: Re: Panasonic Lumix DMC-FZ30? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:


Kupiti taj, ili štediti još malo za pravi SLR pa onda ulagati u dodatne objektive ili... ? U takvoj sam dilemi da to nije normalno....


ja sam apsolutno za štednju ....

na tebi je da vidiš, koliko si nestrpljiv i koliko želiš od fotoaparata .... ako si siguran da nećeš htjet više od ovog, kupi panasonica ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 31.07.2006 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

potpisujem Kakarinku...

i upućujem te na moj post od nedavno....

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=8941

imao istu dilemu... nakraju je odluka bila Canon 350D s 18-55 mm kitom... i nisam požalio....

daleko od tog da je to savršen izbor i usfalit će ti objektiva prije ili kasnije... ali to ćeš kad svladaš aparat lako nadoknadit... a mogućnosti i prednosti... su... ogromne...

ako se ipak odlučiš na tog Panasonica... ili bilo što drugo da nije pravi SLR, pazi da u njega idu obične baterije jer ove specijalne su užasno skupe (nakon nekog vremena i nedobavljive)...

samo mojih 2 kn...

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.07.2006 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije da sam nestrpljiv, nego samo bi htio naći nešto što bi spadalo u best-buy kategoriju (najbolji odnos cijene i kvalitete)...

Od karakteristika mi je bitno da ima relativno solidan broj megapixela, mogućnost snimanja u formatu slike 2:3 (kao proporcije slika 35 mm filma), mogućnost spremanja u RAW ili TIFF formatu, c/b snimanje, po mogućnosti orjentacijski senzor (da ne moram poslije u photoshopu gubit masu vremena samo na okretanje slika), ugrađen blic, da okine nog trena kad stisnem okidač (a ne da treba čekat sekundu-dvije ko što sam imao priliku vidjet kod nekih fotoaparata)... i to bi zapravo bilo to....
Think ....

A moj dobri stari Zenit će bit za posebne umjetničke namjene... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.07.2006 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daddo wrote:
Canon 350D s 18-55 mm kitom... i nisam požalio....

daleko od tog da je to savršen izbor i usfalit će ti objektiva prije ili kasnije... ali to ćeš kad svladaš aparat lako nadoknadit... a mogućnosti i prednosti... su... ogromne...
Na kraju će me objektivi doći više nego sam fotoaparat... Jel ima kakav solidan objektiv za Canona 350D da ima širok raspon zooma od širokog to tele kuta...?

Inače, radio sam par puta sa tim Canonm 350d i moram reći da mi se čini jako dobar (jedino što kit objektiv nije bogzna što).

daddo wrote:
ako se ipak odlučiš na tog Panasonica... ili bilo što drugo da nije pravi SLR, pazi da u njega idu obične baterije jer ove specijalne su užasno skupe (nakon nekog vremena i nedobavljive)...
Eh, da, mislim da ovaj Panasonic ima nekakvu svoju vlastitu bateriju...; za Canona znam da se lako naknadno nabavi battery grip.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.07.2006 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked Znam, ispast ću strašno glup, ali što mogu kad sam tak neodlučan.... a možda i nisam... I tak me drži da ipak ostanem pri dobrom starom 35mm filmu.... Canon eos30v i objektiv 28-200mm? Think
Back to top
View user's profile Send private message
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 31.07.2006 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto bi ispao glup?

al opet pitanje... čemu tijelo analogno?

Canonova tijela primaju i klasične objektive... o tom je već bilo govora.. a za analognu fotku si rekao da imaš Zenitha...

Digitalija ti ne gine... unless imaš mogućnost sam razvijati analogne fotke...

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.07.2006 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daddo wrote:
zašto bi ispao glup?

Ma zbog svoje neodlučnosti... Sad
daddo wrote:
al opet pitanje... čemu tijelo analogno?

Canonova tijela primaju i klasične objektive... o tom je već bilo govora.. a za analognu fotku si rekao da imaš Zenitha...

Ma analogna fotografija mi je baš gušt... Razvijanje i čekanje kak će slike ispasti itd.... a sa Zenitom je malo teško fotkati neke stvari (izoštri, očitaj svjetlo, zatvori blendu, okini... a s automatikom se sve obavi na jedan pritisak okidača)

A Zenit je star 25 godina i već mi se čini da lagano šteka na nekim brzinama, a nać objektive i opremu za njega je već lagano nemoguće (tko još proizvodi objektive s M42 navojem?)... Sad

daddo wrote:
Digitalija ti ne gine... unless imaš mogućnost sam razvijati analogne fotke...
Znam, znam.... sve je teže naći one koji bi adekvatno razvili neki film i k tome još crno-bijeli.
Back to top
View user's profile Send private message
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 31.07.2006 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad odvajas dvije prosjecne hrvatske place za fotoopremu valja dobro razmislit na sto ces ih potrosit... i dapace....izabrat najbolje za tu lovu...

sam si rekao... analogija nazalost je sve veci raritet... digitalija nam ne gine... a sad kupovat nesto... pa mijenjat za 2-3 godine za nesto ozbiljnije... mislim da je generalno bacanje love... sa pravim SLRom ces dobit daleko vise no ijednim neSLR-om... i zato... ja bi se strpio...(na kraju krajeva i jesam... cekao sam... i kupio 350D) Wink

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 31.07.2006 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daddo wrote:


sam si rekao... analogija nazalost je sve veci raritet...

nažalost je tako .... moj dečko je baš danas popušio posao jer koristi analogni SLR ... teta mu je samo rekla: aaaa neće to ić! Shocked Shocked
daddo wrote:
a sad kupovat nesto... pa mijenjat za 2-3 godine za nesto ozbiljnije... mislim da je generalno bacanje love... sa pravim SLRom ces dobit daleko vise no ijednim neSLR-om... i zato... ja bi se strpio...

dobar savjet ...
pretpostavljam da ti je fotografija hobi, šta znači da nećeš mijenjat fotić jednom godišnje .... već imat jedan koji će ti služit duuuugo ....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.07.2006 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
daddo wrote:
zašto bi ispao glup?

Ma zbog svoje neodlučnosti... Sad
daddo wrote:
al opet pitanje... čemu tijelo analogno?

Canonova tijela primaju i klasične objektive... o tom je već bilo govora.. a za analognu fotku si rekao da imaš Zenitha...

Ma analogna fotografija mi je baš gušt... Razvijanje i čekanje kak će slike ispasti itd.... a sa Zenitom je malo teško fotkati neke stvari (izoštri, očitaj svjetlo, zatvori blendu, okini... a s automatikom se sve obavi na jedan pritisak okidača)

A Zenit je star 25 godina i već mi se čini da lagano šteka na nekim brzinama, a nać objektive i opremu za njega je već lagano nemoguće (tko još proizvodi objektive s M42 navojem?)... Sad

daddo wrote:
Digitalija ti ne gine... unless imaš mogućnost sam razvijati analogne fotke...
Znam, znam.... sve je teže naći one koji bi adekvatno razvili neki film i k tome još crno-bijeli.


btw, ako vec razmisljas o analogiji, imam jedan krasni Canon 3 tijelo (full profi tijelo ala jedinica) i jos ti uz njega dam objektiv 28-105 i stativ. Sve savršeno ispravno za 3500 kn. (tijelo samo još uvijek košta novo oko 9000 kn u kodak centru...)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.07.2006 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
btw, ako vec razmisljas o analogiji, imam jedan krasni Canon 3 tijelo (full profi tijelo ala jedinica) i jos ti uz njega dam objektiv 28-105 i stativ. Sve savršeno ispravno za 3500 kn. (tijelo samo još uvijek košta novo oko 9000 kn u kodak centru...)

G.
Shocked Jel to možda nešto kao ovo...?
http://www.kodak-centar.hr/Pages/Canon/PageCanon/CanonNEWPages/EOS/EOS3/EOS3.htm

Smile
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.07.2006 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
grzzi wrote:
btw, ako vec razmisljas o analogiji, imam jedan krasni Canon 3 tijelo (full profi tijelo ala jedinica) i jos ti uz njega dam objektiv 28-105 i stativ. Sve savršeno ispravno za 3500 kn. (tijelo samo još uvijek košta novo oko 9000 kn u kodak centru...)

G.
Shocked Jel to možda nešto kao ovo...?
http://www.kodak-centar.hr/Pages/Canon/PageCanon/CanonNEWPages/EOS/EOS3/EOS3.htm

Smile


e taj ... jako kvalitetan fotic ... dobijes i torbu za njega i objektive Smile

evo piše da je novi 9780 kuna tijelo ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 31.07.2006 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, dogovorit ćemo se da to pogledam... Trenutno sam malo u gužvi (idem na more za par dana), pa onda kad se vratim....
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.07.2006 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam u zadru, pa ako prolaziš tu negdi javi se ...

tijelo je jako malo korišteno, a objektiv je nešto više al sve je ispravno i u dobrom stanju...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 31.07.2006 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi... JIC... ako čovjek odustane.... zanima me taj objektiv u slučaju da ide na 350D (a trebao bi) i zainteresiran si za prodaju zasebno...

(ZNAM DA JE MALO VJEROJATNO... ali...)

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.07.2006 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daddo wrote:
grzzi... JIC... ako čovjek odustane.... zanima me taj objektiv u slučaju da ide na 350D (a trebao bi) i zainteresiran si za prodaju zasebno...

(ZNAM DA JE MALO VJEROJATNO... ali...)


ne virujem ali razmislim pa javim ako igra.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 31.07.2006 23:37    Post subject: Re: Panasonic Lumix DMC-FZ30? Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:


ja sam apsolutno za štednju ....

na tebi je da vidiš, koliko si nestrpljiv i koliko želiš od fotoaparata .... ako si siguran da nećeš htjet više od ovog, kupi panasonica ...


potpisujem također.

danas sam čitao na http://www.dpreview.com/ o ovom modelu. vlasnici su šizili da ima sitnih mana koje izlude... tipa: flash radi na 1/30sec. i nema šanse da napraviš oštru fotku. Razz probaj uštedit za CANON 350D ili za OLY-a E-500.

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 01.08.2006 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daddo wrote:
grzzi... JIC... ako čovjek odustane.... zanima me taj objektiv u slučaju da ide na 350D (a trebao bi) i zainteresiran si za prodaju zasebno...

(ZNAM DA JE MALO VJEROJATNO... ali...)


@ daddo : upravo sam išao isprobati nešto i skužio sam da objektiv nije 28-105 nego 35-135 ... komplet nisam vadio iz torbe preko godinu dana pa sam zaboravio o čemu se radi ...

uglavnom opet ako koga bude zanimalo na prodaju je:

Canon Eos 3 analogni aparat sa dokumentacijom (instrukcije)

profi al tijelo, 45 točaka auto fokusa (eye control fokus), itd itd... u principu drugi najjači canonov analogni model ...

aparat je u izvrsnom stanju, skoro ko nov, vrlo malo znakova korištenja (u principu je korišten par mjeseci) još uvijek se prodaje i proizvodi model i nov u kodak centru kao što sam već napisao po cjeniku dođe oko 9700 kn

http://www.usa.canon.com/html/cameras_slr/eos3.html

Canon EF 35-135 f 4--5.6 USM sa sjenilom i hoya skylight filterom

objektiv dobar, ispravan, nešto znakova korištenja

http://emedia.leeward.hawaii.edu/frary/toolbox2.htm

dodam još stativ velbon AEF - 3B koji ne koristim i torbu za aparat i objektive.

sve skupa (komplet) 500 ojra pa ako koga zanima ... predobar komplet za analog freakove ... Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 02.08.2006 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, ništa od ovoga, .... zbog pregolemog pritiska novih tehnologija, te savjeta kolega, prijatelja i rodbine, odlučio ja ipak priječi na digitaliju... od prije sat vremena, ponosni vlasnik Canon eos350d .... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.08.2006 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
E, ništa od ovoga, .... zbog pregolemog pritiska novih tehnologija, te savjeta kolega, prijatelja i rodbine, odlučio ja ipak priječi na digitaliju... od prije sat vremena, ponosni vlasnik Canon eos350d .... Very Happy


pametno Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 02.08.2006 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovisi s koje strane.... tolko sam se istrošil da sad nemam ni za kavu... Sad

Al bit će slika..... Smile

A Zenit će biti kao back-up fotić ak se bakterije isprazne, ili za neke posebne namjene....
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.08.2006 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Ovisi s koje strane.... tolko sam se istrošil da sad nemam ni za kavu... Sad

Al bit će slika..... Smile

A Zenit će biti kao back-up fotić ak se bakterije isprazne, ili za neke posebne namjene....


ma ova trica je mrak aparat, izrada, mogućnosti ... al nikom se više ne zajebava s filmom ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 02.08.2006 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
ma ova trica je mrak aparat, izrada, mogućnosti ... al nikom se više ne zajebava s filmom ...
Meni će film uvijek ostati drag, i da ti iskreno kažem, radije bih i dalje fotkao samo filmom, razvijao slike,.... ali danas svi traže samo digitaliju... Sad

I inače, mislim da je veća umjetnost iz filma od 12, 24 ili 36 slika nastojati izvući iz svake slike maksimum nego iz digitalca ispucati 500 slika od kojih možda jedna ima neku umjetničku vrijednost...
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 03.08.2006 06:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
grzzi wrote:
ma ova trica je mrak aparat, izrada, mogućnosti ... al nikom se više ne zajebava s filmom ...
Meni će film uvijek ostati drag, i da ti iskreno kažem, radije bih i dalje fotkao samo filmom, razvijao slike,.... ali danas svi traže samo digitaliju... Sad

I inače, mislim da je veća umjetnost iz filma od 12, 24 ili 36 slika nastojati izvući iz svake slike maksimum nego iz digitalca ispucati 500 slika od kojih možda jedna ima neku umjetničku vrijednost...


Što te točno spriječava da pokušaš izvući maksimum iz svake digitalne fotke?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group