Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
The Uniform Server

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 06.08.2006 13:46    Post subject: The Uniform Server Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel neko probao ovo?

Čini mi se zgodan WAMP paketić za Win. Dobra je forica što mu nije potrebna instalacija već se može pokretati od bilo gdje (hard disk, usb stick, flash memorija sa digitalca).

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 15.08.2006 12:38    Post subject: Re: The Uniform Server Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Jel neko probao ovo?

Čini mi se zgodan WAMP paketić za Win. Dobra je forica što mu nije potrebna instalacija već se može pokretati od bilo gdje (hard disk, usb stick, flash memorija sa digitalca).

Ufff...... i mene to muči, probao sam ali nikako neide, izgleda da mi nešto nedostaje ( ili kolega nije sve snimio na stick )
Kada bih ovo uspio bilo bi super. ( htio bih probati Joomla na sticku )
Back to top
View user's profile Send private message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 15.08.2006 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@IvanVk: Meni sve fino radi. Čak postoji patch koji radi downgrade php-a sa 5 na 4.3.11. Malo pogledaj po službenoj stranici.

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ON AIR
Guest





PostPosted: 16.08.2006 00:56    Post subject: Re: The Uniform Server Reply with quote

mastersinke wrote:
Jel neko probao ovo?

Čini mi se zgodan WAMP paketić za Win. Dobra je forica što mu nije potrebna instalacija već se može pokretati od bilo gdje (hard disk, usb stick, flash memorija sa digitalca).


ovo ti ne radi, prikaže ovo
Back to top
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2006 08:28    Post subject: Re: The Uniform Server Add user to your forum ignore list Reply with quote

ON AIR wrote:
ovo ti ne radi, prikaže ovo

Izgleda da dečki imaju problemčić sa sajtom Laughing
Ako si baš jako nestrpljiv mogu uploadati "instalaciju"...

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ON AIR
Guest





PostPosted: 16.08.2006 12:16    Post subject: Re: The Uniform Server Reply with quote

mastersinke wrote:
ON AIR wrote:
ovo ti ne radi, prikaže ovo

Izgleda da dečki imaju problemčić sa sajtom Laughing
Ako si baš jako nestrpljiv mogu uploadati "instalaciju"...

mislim da bih tada sretan bio Smile
Back to top
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 16.08.2006 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
@IvanVk: Meni sve fino radi. Čak postoji patch koji radi downgrade php-a sa 5 na 4.3.11. Malo pogledaj po službenoj stranici.


Uffff...pa kako ti radi?
Ja se mučim i već sam po*****o i odustao.
Izgleda da mi nešto ne nedostaje ili sam griješim negdje. Nisam baš sa ENG jezikom na ti ali snalazimm se nekako.

Ukratko:
Kopirao sam uniform server na MemoryStick u folder Server
U njega sam također kopirao izrađenu web stranicu Joomla ( koju sam izradio na PC-u u Wamp5 paketu. )
Uzmem stick i tutnem ga u drugi PC.
Pokrenem start ali ništa.. Sad

Gdje griješim.
Možeš li detalnije objasniti postupak od A do Ž.
Ako ne ovdje onda ma PP ili mejl.
Bio bih ti zahvalan. Već sam počeo tražiti druga riješenja. A uz to je jedan Convert HTML to EXE ali to neide sa CMS-om ( tj. php-om )

A možda nemam sve dijelove Uniform Servera.
na ovom linku ima svega a ne znam što mi u stvari treba?
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=53691
Back to top
View user's profile Send private message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2006 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A što ti točno javlja?
UniServer kreira virtualni drive (W), ako ti je to slovo već zauzeto - neće ti raditi.
Nakon pokretanja Server_Start.bat bi ti se trebao pokrenuti browser sa nekakvim "control panelom".

Ono što ti treba je, recimo, ovaj samoraspakiravajući fajl.

Stranice, naravno, trpaš u folder "www". Nisam nikad radio sa Joomlaom, ali predpostavljam da rabi mod_rewrite. Ako je to slučaj onda trebaš u datoteci httpd.conf, koja se nalazi u folderu W:\usr\local\apache2\conf\, dodati opciju SymLinksIfOwnerMatch. Bez toga apache server zabranjuje rewrite rulse.

Nadam se da će ti ovo pomoći. Ako ne - javi se. Smile

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 18.08.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skinuo sam ovaj file UniServer3_3 pa ću isprobati.
Javim se
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group