Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
trazim predlog za nabudzivanje kompa!?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pxotographer



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 4
Location: Prijedor

PostPosted: 09.08.2006 13:04    Post subject: trazim predlog za nabudzivanje kompa!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozzzz ljudi,
da li je moguce da mi neko ko se razumije u video montazu,da prijedlog kako da nabudzim komp,ili kupim novi,da bih mogao da radim montazu bez problema,naravno da me ne izadje bas preskupo...
Koliko hard diska,koliko ram memoriije ( iako kod mene ide rd memorija),kakva graficka i kakva video kartica,kakva zvucna kartica,i na kraju kakav program da koristim?Licno mislim da mi ne treba nista vise od Adobe Premiere-a 6.0 verzije jer necu da radim mnogo zahtjevne stwari (najvise montiranje svadbi,tj materijala do 3 sata).
Ako neko ima neki prijedlog,mozete mi napisati owdje ili poslati na mail photographer_pd@hotmail.com.Hvala mnogo unaprijed.

_________________
pxotographer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.08.2006 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.apple.com/macpro/

http://www.apple.com/finalcutstudio/finalcutpro/

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.08.2006 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
http://www.apple.com/macpro/

http://www.apple.com/finalcutstudio/finalcutpro/


apsolutno! Very Happy

G.
Back to top
View user's profile Send private message
pxotographer



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 4
Location: Prijedor

PostPosted: 09.08.2006 22:04    Post subject: hm... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hey pIpL,
treba mi nesto konkretno,ne program koji kosta 1200 $...ima shta konkretno?

_________________
pxotographer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 10.08.2006 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa konkretno sto se tice kompa http://www.apple.com/macpro/ kao sto je vec napisano Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 10.08.2006 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

korisnici Mac-a stvarno misle da je to jedina solucija.. ne bavim se videom ali mislim da se može puno puno puno povoljnije proći sa pc-jem

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.08.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
korisnici Mac-a stvarno misle da je to jedina solucija.. ne bavim se videom ali mislim da se može puno puno puno povoljnije proći sa pc-jem


slabije rješenje vjerojatno. Al macpro ili recimo G5 dual (ima ga za desetak iljada kuna) + final cut je ponajbolje rješenje za video na tržištu u tom cjenovnom razreu, a podjednako ga koriste i profići i amateri.

premier nije u tom rangu, a jača rješenja su i na pc ju papreno skupa ... frend mi je prije dvi godine složio amd dual konfiguraciju sa nekom avid katicom malo jačom i raidom, izašlo ga oko 80 000 dolara. Nakon godinu dana kupio je G5 dual i final cut za 20 puta manje novaca ... guess what? amd "pila" i avid skupljaju prašinu ... žali bože novaca i kredita koji još otplaćuje.

tako da je savjet konkretan da konkretniji ne može bit. e sad, oni koji koriste druga rješenja će se već javiti.


G.
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 10.08.2006 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Macovi su preskupi... Imas jeftinija rjesenja na PC-u... Mislim da bi bilo najbolje nekog intela sa dosta brze memorije... Naravno, tu treba dobra ploca... Graficka ce bit dost neka iz mainstream klase... Ne mora bas high-end...
Uglavnom, mislim da se za 5-6k kuna da sastavit savim nest solidno za obradu videa... Opet jefitinije od Maca.. Nisam reko i bolje..

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 10.08.2006 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mMaster_hr wrote:
Macovi su preskupi... Imas jeftinija rjesenja na PC-u... Mislim da bi bilo najbolje nekog intela sa dosta brze memorije... Naravno, tu treba dobra ploca... Graficka ce bit dost neka iz mainstream klase... Ne mora bas high-end...
Uglavnom, mislim da se za 5-6k kuna da sastavit savim nest solidno za obradu videa... Opet jefitinije od Maca.. Nisam reko i bolje..

tako je... osim toga s Windowsima dolazi i onaj neki Windows Movie Maker jel tako

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 10.08.2006 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet mac/pc fajt
Rolling Eyes
zasto se ne javi neki montazer ili netko tko radi nekaj s videom?
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 10.08.2006 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
opet mac/pc fajt
Rolling Eyes
zasto se ne javi neki montazer ili netko tko radi nekaj s videom?


ma i meni je već pun kufer objašnjavanja hipijima da ne barataju relevantnim informacijama... naime Dell konfiguracija ekvivalentna Mac Prou košta $1000 više od istog.. dakle praktički za tu razliku imaš potpuno legalno i najkvalitetniji mogući software za većspomenutu namjenu

a to što je virovitički savjetodavac uvjeren da je za obradu videa bitno puno rama, dobra ploča i ojača grafička (koristi li ikoji Windows software GPU za pomoć pri obradi videa, a da nije Avid radna stanica?) samo pokazuje koliko je stručan

ne, dosta... fakat je vrijeme da zašutim

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.08.2006 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
opet mac/pc fajt
Rolling Eyes
zasto se ne javi neki montazer ili netko tko radi nekaj s videom?


svi koje ja znam, a znam nekolicinu, rade na macu i koriste final cut.

neki su prije radili u premieru.

u svakom slučaju ako netko predloži OSX+FC pro za montažu, to je dobar savjet, a ne pc/mac fajt.

btw, montaža svadbi sa svim efektima + zapržiti na dvd se može savršeno odraditi na starom G4 sa velikim diskom+iMovie (4000 kn cca) Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 10.08.2006 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
btw, montaža svadbi sa svim efektima + zapržiti na dvd se može savršeno odraditi na starom G4 sa velikim diskom+iMovie (4000 kn cca) Smile)
G.


Vidiš vraga, ja baš prodajem svoj G4 sa 1.5GB RAMa, 250+120GB HDDa, podebljanom grafičkom i još nekim điđama.. Wink

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.08.2006 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
opet mac/pc fajt

jedino je bed kaj većina iz PC tabora nikad nije probala Maca za ništa konkretno, dok je u Mac taboru suprotna situacija - skoro svi su počeli sa PCjima, pa prešli na Macove zbog potrebe :)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 10.08.2006 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz je uvijek konkretan i u gotovo 99% slučajeva u pravu. baš kao i sada.
Applause

offtopic: a to ti je i 666 post!

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pxotographer



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 4
Location: Prijedor

PostPosted: 10.08.2006 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi...
mislim da ste malo vishe skreuli sa srzi teme...meni treba cisto predlog kakvu konfiguraciju da sredim...to je to.
Zanimam me samo rad na PC-ju,nista drugo ne dolazi u obzir,to je to,objasnjenja nemorate traziti jer je suvisno.
RAM?
HARD?
PROGRAM?
VIDEO KARTA?
i josh neke stvari koje su mozda potrebne da bi mi komp to dobro odradio...ne razumijem se bas previse.Da li je to previse za vas :p).Nema tu puno filozofije covjece,ko se razumije neka napise nesto pametno,ako zeli naravno,a ne trebaju mi typovi koji ce da se biju PC vs MAC...Da,i necu ja da montiram Ratove Zwijezda covjece,nego obicnu svadbu...imajte to na umu :p))

_________________
pxotographer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
pxotographer



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 4
Location: Prijedor

PostPosted: 10.08.2006 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke
koliko para trazish za masinu,u kakwom je stanju Surprised)

_________________
pxotographer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.08.2006 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pxotographer wrote:
lekke
koliko para trazish za masinu,u kakwom je stanju Surprised)


Smile))

pxoto, stvarno za montirat svadbu i zapržit fino na dvd sa izbornicima i điđama, a sve za siću: polovni G4 ili G5 (dual po mogućnosti) iMovie ili FC express + dvd studio ili iDVD.

(dobiš sve u paketu - iMovie i iDVD - sa sistemom)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 10.08.2006 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pxotographer wrote:
lekke
koliko para trazish za masinu,u kakwom je stanju Surprised)


ne znam, svašta se može dogovorit... a u stanju je da je do sad nisam imao potrebe mijenjat, al quad xeon je quad xeon Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 10.08.2006 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pxotographer wrote:
ljudi...
mislim da ste malo vishe skreuli sa srzi teme...meni treba cisto predlog kakvu konfiguraciju da sredim...to je to.
Zanimam me samo rad na PC-ju,nista drugo ne dolazi u obzir,to je to,objasnjenja nemorate traziti jer je suvisno.
RAM?
HARD?
PROGRAM?
VIDEO KARTA?
i josh neke stvari koje su mozda potrebne da bi mi komp to dobro odradio...ne razumijem se bas previse.Da li je to previse za vas :p).Nema tu puno filozofije covjece,ko se razumije neka napise nesto pametno,ako zeli naravno,a ne trebaju mi typovi koji ce da se biju PC vs MAC...Da,i necu ja da montiram Ratove Zwijezda covjece,nego obicnu svadbu...imajte to na umu :p))


RAMa ti ne treba puno, tek toliko da ugodno radiš u OSu. Možda gigabajt. Hard... što brži, to bolji. Što više njih, to bolje. Idealno bi bilo da imaš poseban hard za swapanje windowsa, i poseban za video fileove na kojima radiš. Program... mislim da je Adobe Premiere najmanje zlo Smile Video karta ti je totalno bezznačajna... pod Windowsima se GPU ne koristi, već samo 2D funkcionalnost grafičke, a ta je ista od onboard grafičkih pa do najjačih pila. Jedino što postoje finese u kvaliteti slike (kod nekih onboard je malo mutna ili ne mogu postići velike refresh rateove)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 10.08.2006 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, osobno nisam radio sa Macovim, ali po specifikacijama vidim da su to zapravo nabrijane masinke kojima PC moze konkurirati bez problema...
That is only my opinion...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 10.08.2006 23:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja radim na televiziji i baš si i ja uzimam montažno računalo pa evo moga savjeta:

Ej ljudi, slušajte lekke-a jer zna što priča. Ja se jedino ne bi složio s njim u vezi da je video kartica beskorisna (postoji velika razlika između video i grafičke kartice). Gle stari, ako želiš montirati svatove na windows platformi, gledaj na to da u komp staviš Intel Pentium procesor (ako nemaš za Xeon) jer je on duplo bolji za video obradu od AMD-a. Kao što lekke kaže, dosta ti je GB RAM-a, ali što više to bolje. Hard disk/ovi barem 250GB ali isto kao i RAM-a, što više GB to bolje i poželjno je da su SATA diskovi (preporučujem Western Digital). Grafička kartica može biti neka low-end jer ona zbilja nije bitna. E sada dolazimo do glavnog dijela: VIDEO kartica. Pretpostavljam da ćeš montažu odrađivati u Premiere-u pa bi ti da bi izbjegao rendering video fileova trebala video kartica. Vjeruj mi, više ti se isplati uštediti na nekim komponentama i za te novce uzeti video karticu nego nabrijati komp do jaja a koristiti ga bez video kartice. Na tržištu imaš masu video kartica i mogu ti preporučiti od jeftinijih kartica Canopus ili Pinnacle, samo ne Matrox karticu (stalno se ruši). Iako na Adobe-ovoj stranici piše da Premiere radi samo na Matrox karticama to nije istina jer Canopus i Pinnacle imaju izdane patcheve da se mogu koristiti za Premiere. Zvučna kartica nije uopće bitna ali ne bi bilo loše da uzmeš neku bolju jer integrirane na matičnoj ploči ne valjaju ništa. Na matičnoj ploči nemoj štediti i uzmi sa intelovim chipset-om (zbog intelovog procesora).

E sada cijene: Video kartica - od 4000 kn pa nadalje
Matična ploča - oko 1000 kn
Sve ostalo varira, ovisi o tome koliko želiš da ti bude jako računalo.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 11.08.2006 08:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pxotographer wrote:
ljudi...
RAM?
HARD?
PROGRAM?
VIDEO KARTA?

da, sve ti to treba.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 11.08.2006 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mMaster_hr wrote:
Ovako, osobno nisam radio sa Macovim, ali po specifikacijama vidim da su to zapravo nabrijane masinke kojima PC moze konkurirati bez problema...
That is only my opinion...

Nije sve u hardware-u Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 11.08.2006 09:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To rade na Mac OS X-u ili?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group