Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji stativ za makro foto

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 13.08.2006 12:01    Post subject: Koji stativ za makro foto Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovak... Krenuo sam u svijet makro fotografije... Složio sam si softbox, kupio Canon 350D, upravo idem po Tamron 90mm makro objektiv i samo mi jedna stvar fali. A to je stativ. Skuzio sam da slikati iz ruke nema smisla.
Ovak. Moje pitanje je....
Koji stativ i gdje da kupim? Ne treba mi neka grdosija a ni neka turbo profesionalna (skupa) spika. Ono, ak mogu proc do 100 eura, super.
K tome sam ogranicen s prostorom tak da bi mi bilo bolje da je manjih dimenzija, ali nije uvjet.
VIdim da spominjete neke glave?! Sto bi to bilo?
I po mogućnosti da stativ ima neku spiku da s njim mogu fotografirati odozgora, znaci da je ta glava ili sto vec horizontalno pomicna, odnosno ukoso ak slikam odozgora...
Eto, svaka pomoc je vrlo dobro dosla...
I jos jedan dodatak... Tiće se rasvjete. Kupio sam dvije reflektorke od 150 W svaka i one mi šoraju svjetlo kroz bočne strane lightboxa koje su od pausa da mi se rasprši svjetlo.
Dali je takav setup OK?
tnx
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 14.08.2006 10:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm, zar nikoga nema da mi pomogne Sad
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.08.2006 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobar stativ (manfrotto, velbon ... ) dođe preko 100 ojra ... i do 1000 ... al mislim da u zagrebu im par mista di moš pogledati stative i viditi što ti paše. (prizma, nikon ... ) U hame su bili neki jeftini stativi, al oni su dosta mali i nestabilini (lagani) za oko 100 ojra ...

glave su posebna priča, i one se mogu kupovati posebno. Opet kažem, trebao bi ić pogledati malo po dućanima sam.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 14.08.2006 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Opet kažem, trebao bi ić pogledati malo po dućanima sam.
G.


da, to sam si i mislio... da cu morati malo prosetati...
mislio sam da mozda neko ima neki stativ koji mi moze preporucit a da nije skup i da ga ima u ZG...
Back to top
View user's profile Send private message
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 16.08.2006 01:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tebi treba fotostativ kome je središnja os (središnja cijev) pomična, tj. da joj se može mjenjat kut, a da se noge k tome mogu raširiti više no što je to potrebno za rad s stativom u visokom položaju. nažalost meni je tako što također potrebno, a tako nešto dođe 300 - ? eura, barem koliko sam ja uspio saznati. Plus još panoramska 3d glava.
Hama stativi ti neće baš puno pomoći u makrofotografiji, al su zato odlični kad ih treba nositi nagdje na teren za snimit pejsaž ili tako što.

Ja sam svoje makro fotke snimao iz ruke s kontinuiranim autofokusom. bljesak bljeskalice je cca. najduže 1/1000 sec pa dozvoljava mali trzaj ruke, ali mi objektiv dozvoljava najviše povećanje 1:2. S većim povećanjima nemam iskustva.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group