Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fotografska introspekcija

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  

Kako učite fotografsku vještinu?
Čitam teoriju i fotografiram zadajući si zadatke
69%
 69%  [ 9 ]
Promatram tuđe radove i pokušavam napraviti slično
30%
 30%  [ 4 ]
Total Votes : 13

Author Message
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 10:12    Post subject: Fotografska introspekcija Add user to your forum ignore list Reply with quote

U posljednje vrijeme čini mi se kako fotografska sekcija mi3dot.org-a obiluje različitim konfliktima pa me zanima način na koji razvijate svoju vještinu, kako učite fotografirati?

Što vas motivira?

Što vas obeshrabruje?

Koja je vaša ambicija u fotografskom smislu?

Zašto uopće radite to što radite? Smile

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 17.08.2006 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1) kad kopam po svojim fotkama i kazem: u j*bote! koja fotka Smile
2) glupi komentari. ne negativni, nego glupi...
3) napraviti fotku onakvu kakvu zamislim
4) uzivam u tome. "ispucavam" se. smiruje me..

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Marinshe



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 60
Location: Osijek

PostPosted: 17.08.2006 11:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Misllim da najbolje učim gledajući fotke drugih autora. Imam bilježnicu s imenima fotografa čije radove pratim, pa redovno svratim na njihove stranice. Pronašla sam ih uglavnom na Internetu i listajući NG, Elle i sl., redovno provjerim što je novih fotki ovdje, na dA, HRphotocontestu i na betterphotos.com. Čitam forume i časopise, i puno fotkam.
Moj uzor je David Lachapelle. Oduševljena sam s njegovim radovima i želim za nekoliko godina doci na njegovu razinu.

P: Što vas motivira?
O: volim stvarati, napraviti svoj svijet u frejmu, zamrznuti zabačeni cvijet u kadar i prikazati njegovu ljepotu, slikati ogradu pod drugim kutem i uhvatiti u njoj neku simetriju i sklad...eh toliko je toga

P:Što vas obeshrabruje?
O: ništa

P:Koja je vaša ambicija u fotografskom smislu?
O: pa voljela bih da jednog dana od fotografije mogu živjeti i da proputujem cijeli svijet, želim fotkati za national geographic i "loviti" lavove, zebre, fotkati cure u harajuku kvartu i hopsati po Indiji s aparatom. Smile

P: Zašto uopće radite to što radite?
O: Volim fotkati i uživam u tome. Teški sam živac pa me fotkanje smiruje i zaokupira na duže vrijeme Smile

_________________
web: http://www.marinshe.com // photo blog: http://marinshe.bloger.hr // dA: http://marinshe.deviantart.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Obeshrabruje me kad vidim kakvu opremu ljudi imaju i kad izračunam u glavi koliko sve to skupa dođe Confused

Ambicije nemam posebne, osim toga da budem bolji... Ambicija mi je raditi kvalitetno (tehnički, umjetnički) i sa stilom

Zašto uopće to radim? Zbog toga što naučim drugačije gledati na stvari i pronalazim estetiku gdje drugi misle da se ne isplati ni tražiti Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 17.08.2006 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što vas motivira?
Motivira me kada vidim radove drugih ljudi, tada se još više trudim jer vidim što se sve može napraviti i želim biti puno bolji nego što jesam.

Što vas obeshrabruje?
Kada vidim čime ja slikam, a čime drugi slikaju, kada imam ideju, a nemogu je prenjeti na fotografiju zbog nedostataka svoje "opreme", no doći će i tome jednom kraj. Very Happy

Koja je vaša ambicija u fotografskom smislu?
Ambicija... hmm počeo sam fotografirati čisto radi hobija i zbog toga što želim zabilježiti sadašnjost kako bi je se mogao prisjetiti u budućnosti, neka ambicija u budućnosti biti što je moguće bolji u tome, imati izložbe kako bi pokazao ljudima što ja to radim i upoznao ljude koje to zanima. Zadivljuju me fotografije fotografa iz National Geographica i In Motiona ( http://www.magnumphotos.com/ ) pa bi jednoga dana želio raditi nešto slično moglo bi se reći unovčiti svoj trud i znanje. No prvo kupiti kvalitetan fotić, jer sa ovim moglo bi se reći imam popriličnih ograničenja i sputan sam pri daljnjem napretku. Very Happy

Zašto uopće radite to što radite?
Zato što volim to što radim, te zato što mogu gledati svjet iz perspektive iz koje ga drugi ljudi ne gledaju. Smile

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Mader Faker
Guest





PostPosted: 17.08.2006 17:07    Post subject: Čuj Reply with quote

Hej Monkey...... hey svi!!!!

motivira me: dosada..... kad mi je dosadno onda poželin slikavat
obeshrabruje me: kad neuspin nešto realizirat....
ambicija mi je: da uživan dok mi nedosadi i da proban bar jos nešto unovčit od tog mog truda
zašto to radin: jer mi je baza.....

BTW: monkey..... taj magnum to je i neki ka izdavač knjiga koliko ja znam....
to je ono prejebeno dobroooo. gleda san u Algoritma u ZG.u njihove knjige i mogu ti kazat da je INSPIRIRAJUČE I MOTIVIRAJUČE::::

p.s. tija bi slikavat gole manekenke....... Twisted Evil
Back to top
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 17:17    Post subject: Re: Čuj Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mader Faker wrote:
p.s. tija bi slikavat gole manekenke....... Twisted Evil


zbog ovog i sličnih komentara sam i postavio ovaj pull. Laughing

a ne svi odgovaraju kao u školi... Laughing Laughing Laughing

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lupinu se život sastoji od slikavanja golih manekenki, a opet ne bi htio slikati kao on Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Lupinu se život sastoji od slikavanja golih manekenki, a opet ne bi htio slikati kao on Confused


Lupino this, Lupino that...mi kao da ne vidimo dalje preko horizonta.

Da li je on ikada napravio nešto suptilno, a opet potpuno golo?

Ovo je sve to i puno, puno više:

http://www.deviantart.com/deviation/36462971/

Stric Lupino fura svoj film "bolje kralj u selu nego princ u gradu" i radi postere za stražnjio dio kamionske kabine.

p.s. ako ima netko da ovo moje parabaljezganje "bolje kralj u selu nego princ u gradu" ispravi točnim citatom neka se javi. Laughing

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mader Faker
Guest





PostPosted: 17.08.2006 18:32    Post subject: Reply with quote

Mene užasno nervira Lupino....al ko šta kompanjon chris kaže: on vozi svoj Film i boli ga kara, još ako mu se koja nabije na karu..... njemu dobro....
i Svi sretni i iznervirani..... Razz
Back to top
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 17.08.2006 19:12    Post subject: Re: Čuj Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mader Faker wrote:
p.s. tija bi slikavat gole manekenke....... Twisted Evil


znaš, puno je lakše skidat amaterke Wink

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 20:11    Post subject: Re: Čuj Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Mader Faker wrote:
p.s. tija bi slikavat gole manekenke....... Twisted Evil


znaš, puno je lakše skidat amaterke Wink


Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 17.08.2006 20:28    Post subject: Re: Fotografska introspekcija Add user to your forum ignore list Reply with quote

chris wrote:

Što vas motivira?

učiti, učiti, raditi, razvijati vještinu ... i sve to opušteno i bez pritiska ... jer nemam u glavici ideju da bi jednom od toga mogla živjet ...

chris wrote:
Što vas obeshrabruje?

prvi u mjesecu kad sam bez novaca pa ne mogu filmove razvijat Very Happy

chris wrote:
Koja je vaša ambicija u fotografskom smislu?

Zašto uopće radite to što radite? Smile

hoću fotakat slonove i žirafe (njet u zoo)

a i da nažifciram staru, jer je njoj to gubljenje vremena Laughing

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 18.08.2006 01:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja u slikanje ulazem jako puno para a ne ocekujem da mi vrati ista,beskrajno uzivam i to je to Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ON AIR
Guest





PostPosted: 18.08.2006 02:53    Post subject: Re: Fotografska introspekcija Reply with quote

chris wrote:
U posljednje vrijeme čini mi se kako fotografska sekcija mi3dot.org-a obiluje različitim konfliktima pa me zanima način na koji razvijate svoju vještinu, kako učite fotografirati?

Što vas motivira?

Što vas obeshrabruje?

Koja je vaša ambicija u fotografskom smislu?

Zašto uopće radite to što radite? Smile


motivira me kada mi kroz ruke prođe kakav dobar fotkaš, dok me obeshrabruje to što znam da vrijeme jako brzo prođe, tako da imam u vidu nabaviti si nabrijan fotkaš, jer krcat sam idejama a para imam
Back to top
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 18.08.2006 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

chris wrote:
Stric Lupino ... radi postere za stražnjio dio kamionske kabine.

lol!1
TZAR!!1:

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 18.08.2006 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fotkam zato jer mi je fotografija bjeg od svih sranja koja su se nakupila u meni. Fotografija mi je bjeg od bolesti. Fotkam zato jer volim, koliko uspjesno neznam. Sto me obeshrabruje? Na to cu odgovoriti ovako, fotkat cu tako dugo dok cu moci stisnuti okidac.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 18.08.2006 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. kad sam zadovoljan sa onim što napravim (što na kraju ispadne, jer nikad ne radim sa nekim ciljem, npr. "sada ću to ovako napraviti", radim samo prema osjećaju ) i kad dobijem dobre vibracije od ljudi koji to vide
2. kad vidim koliko ima njih koji imaju lovu za skupu opremu i furaju se da su dobri, a dušu i osjećaj nemaju za to i još žive od toga.
3.ostati svoj i dokazati se tako, baviti se sa time full time.
4. iskreno neznam, to je nešto iznutra... nešto što te tjera da to radiš, karma. Smile

@keder: budi hrabar...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 18.08.2006 21:38    Post subject: Re: Fotografska introspekcija Add user to your forum ignore list Reply with quote

chris wrote:
Što vas motivira?

Hm.... možda će ispast dosta morbidno, ali mi je motivacija i inspiracija (razlog zašto sam se u zadnje rijeme počeo intenzivnije bavit fotografijom) moja draga i nikad prežaljena kolegica s faksa... Sad
chris wrote:
Što vas obeshrabruje?

Npr. kada Zenit zašteka u trenutku kad treba snimit dobru fotku (a to obično vidim tek kad film bude razvijen),... ljudi koji imaju fobiju od fotografiranja... i tome slično. Rolling Eyes
chris wrote:
Koja je vaša ambicija u fotografskom smislu?

Hm.... možda to da mi za života bar jedna fotka osvane na naslovnici National Geographica (ima li koji fotograf da to ne želi?).
chris wrote:
Zašto uopće radite to što radite?
Ne znam... Možda saznam jednog dana... Think
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 20.08.2006 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

chris wrote:

Stric Lupino fura svoj film "bolje kralj u selu nego princ u gradu" i radi postere za stražnjio dio kamionske kabine.

istina živa

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group