Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problem sa apple cinema display monitorom i pisijem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 19.08.2006 02:05    Post subject: problem sa apple cinema display monitorom i pisijem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedan problem sa appleovim monitorom i pisijem...

Uzeo sam novi pc i cinema display 23" monitor.
Stari monitor sam pristekao na analogni ulaz a cinemu na dvi. Kad sam upalio komp i htio instalirati windowse cinema nije prikazivala nikakvu sliku. Gorila je lampica ali slike nije bilo. Za to vrijeme je stari monitor normalno prikazivao sliku pa sam na njemu instalirao windowse. Onda sam instalirao neke drivere koje sam dobio za maticnu medju kojima su bili i neki driveri za ati graficke i restartao komp. Dok mi se komp dizao slika se prikazivala na starom monitoru, a onda se on ugasio a cinema se upalila sa dignutim windowsima. Slika je izgledala dobro i svi setingsi su bili namjesteni na optimum. Onda sam instalirao drivere od ati graficke koje sam dobio uz nju i ponovo restartao komp. Tad se ponovilo donekle isto, na starom se prikazivala slika dok su se windowsi dizali, ali onda se stari monitor ugasio ali se cinema nije upalila! Oba monitora su mi ugasena!? Probao sam restartati vise puta ali uvijek isto: na starom se prikazuje slika dok se dizu windowsi ali se onda on ugasi i nijedan monitor mi ne prikazuje sliku

Zna li netko mozda o cemu se radi i kako da to rjesim, kome da se obratim za savjet..?

Pomislio kako je mozda problem u kompatibilnosti graficke kartice i monitora ali onda sam procitao da je jurka je u jednom postu napisao da je imao slican problem i da je do maticne: "što se tiče appleove cineme, postoji mogućnost da ti neće prikazivati ništa na ekranu (nećeš vidjeti bios) sve do login ekrana windowsa. taj problem konkretno ja imam. nije do grafičke nego do matične. eto toliko..."

Maticna koju sam uzeo je MBO DFI i975X/G INFINITY, Intel i975X, DDR2, zvuk, S-ATA, FW, G-LAN, PCI-E, s. 775
Graficka je: VGA PCI-E SAPPHIRE ATI RADEON X1600XT, 256MB DDR3, DVI, TV.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 19.08.2006 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

S obzirom da je prije instalacije drivera sve bilo OK, pretpostavljam da je nešto sa driverima poblematično Smile
Možda su automatski podigli rezoluciju ili nešto što ne odgovara Cinemi.

Ja bih pokušao ući u safe mode windowsa pa malo razgledao..

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 19.08.2006 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali nije sve bilo u redu prije instaliranja drivera. Kao sto rekoh, cinema nije imala sliku prilikom prvog paljenja kompa kad sam htio instalirati windowse, pa sam to morao napraviti na starom crt monitoru....

A sto se tice ceprkanja po safe modu, ja bi to rado napravio kad bi znao sto trebam... ali ne kuzim se uopce kad dodje do ovakvih hardverskih stvari Confused ....
zna li netko nekog mestra za kompjutere koji bi mi mogao pogledati komp, platio bi naravno

A komp sam u cjelosti jucer kupio u linksu. I nisu mi stavili graficku koju sam trazio (donio sam isprintan spisak komponenti). Ali to sam tek skuzio na racunu kad sam dosao doma. Iako vjerujem da problem ne bi trebao biti u tome jer ni ova koju su stavili nije neka losa kartica. Zalit cu im se zbog toga ali to ne mogu do ponedeljka. Trebali su staviti
VGA PCI-E ASUS Extreme AX1600XT Silent/TD, ATI Radeon X1600XT, 256MB DDR3, DVI, TV
a umjesto nje su mi stavili
VGA PCI-E SAPPHIRE ATI RADEON X1600XT, 256MB DDR3, DVI, TV

Pitam se hoce li mi oni onda htjeti pomoci oko ovog problema s monitorom s obzirom da ga nisam kupio kod njih, i eventualno htjeti zamjeniti maticnu ako se ispostavi da je problem u kompatibilnosti nje i monitora kako je jurka napisao: "što se tiče appleove cineme, postoji mogućnost da ti neće prikazivati ništa na ekranu (nećeš vidjeti bios) sve do login ekrana windowsa. taj problem konkretno ja imam. nije do grafičke nego do matične. eto toliko..."

Ima li itko savjet ili zna nekog.... lud sam vec.... novi komp doma a ne mogu raditi Crying or Very sad Platit cu, dubiti na glavi... anything Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 19.08.2006 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj mozda novi DVI kabel ubost u čipoteci nekoj? Confused
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 19.08.2006 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

He-he!

I ja imam taj problem, a cuo sam da navodno postoji i rjesenje i to cak da je objavljeno negdje na mi3ju!

Ali nije ti to bed! (OK nema BIOSA), ali ono!

Cak ni Google nema neki suvisli odgovor!
Vazno je da lijepo radi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.08.2006 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AFAIK, nije ništa čudno u tome da nisi vidio odmah sliku na obadva monitora (bios, bootanje, instalacija i sl.), da ti je samo cinema bila uštekana vidio bi ti sliku na njoj, no za upravljanje s 2 monitora moraju biti učitati driveri i OS.

Izgleda da ti je naknadna instalacije drivera nešto pobrkala.

Ukopčaj samo jedan monitor, instaliraj Windowse i drivere. Zatim uštekaj drugi monitor i podesi sekundarni display.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 20.08.2006 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da bi mi se uopce upalio monitor (i to bez BIOSA) morao sam istekati usb i firewire konektore koji povezuju monitor sa kompom. U tome je bio problem kad nisam imao sliku uopce
tubak wrote:

Ali nije ti to bed! (OK nema BIOSA), ali ono!
Vazno je da lijepo radi.

Ne znam, meni je to u kurcu... kupio sam ralativno skup monitor i sad nemam bios, niti mogu koristiti usb i firewire ulaze na monitoru koji bi mi bas dobro dosli da ne moram zavlaciti ruku iza kucista. I jos mi se ponekad monitor gasi ako ga pomicem po stolu, pa ga onda moram istekati iz struje i ponovo ustekati i onda se upali. A to sto nemam bios mi je veliko sranje jer nisam mislio zadrzati stari monitor, a uostalom niti ne zelim imati jos jedan monitor samo da bi morao nesto podesiti u biosu ili da reinstaliram windowse... krivo mi je i sto kad su mi u ducanu gdje sam kupio kupio monitor rekli da nema nikakvih problema s koristenjem appleovog monitora na pciju (u svakom slucaju zvat cu ih u ponedjeljak da im pijem krv), niti to spominju na appleovim stranicama. Mene je zavelo ovo sa apple.hr i apple.com: "Ukoliko vaša grafička kartica podržava DVI s DDC tehnologijom za široki zaslon, trebali biste moći koristiti ova dva monitora uz PC."
"PC Compatible
A DVI connection removes the barrier to using an Apple display with your PC. If your graphics card supports DVI with DDC technology for widescreen viewing, you should be able to connect your PC to any Cinema Display."
Ocigledno je kvaka u trebali biste moci i you should be able umjesto moci cete i you'll be able... Evil or Very Mad
A i cijena mu je bas bila snizena kad sam razmisljao koji monitor da uzmem pa mi se ucinio povoljan s obziran da svi hvale sliku.... kosta oko 9.700 kn

Osjecam se prevareno i nisam zadovoljan.... iako slika je odlicna i monitor je fakat lijep... ali za tu lovu to mi nije dosta.... hocu da sve radi...

Nego zanima me, postoji li netko tko ima cinema display sa pisijem i da nema gore spomenutih problema, znaci ima bios i moze korisiti usb i firewire ulaze na monitoru. I koju maticnu i graficku koristi Jer decki u linksu su mi rekli da ce mi ako zelim probati staviti neku drugu maticnu i graficku, da mi probaju naci neke modele koji mozda nece imati taj problem s kompatibilnoscu. Oni su isto bili zacudjeni s cijelom situacijom i rekli su da malo tko ima iskustva s appleovim monitorima i picekom....

hvala svima na odgovoru
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 20.08.2006 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjerujem da ima pošto nije problem u grafičkoj nego u matičnoj. ukratko, krivca traži u matičnoj...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 21.08.2006 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
vjerujem da ima pošto nije problem u grafičkoj nego u matičnoj. ukratko, krivca traži u matičnoj...


Da, to si vec prije bio napisao, citirao sam te... ali mozes li biti odredjeniji... otkud ti ta informacija da je problem u maticnoj, u cemu je problem, kakvu maticnu da trazim...
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 22.08.2006 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš prajvat mesiđ

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group