Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Razlika iymeđu firefox-a i internet explorera

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 22.08.2006 17:44    Post subject: Razlika iymeđu firefox-a i internet explorera Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zamislio sam ovaj topic kao mjesto gdje bi ljudi mogli postati svoja iskustva u vezi ova dva browsera.. mene osobno najviše zanimaju razlike u css-u, odnosno ono što se može izvest u firefox-u a ne može u IE-u..

takav popis bi dobro došao nekome tko je početnik poput mene - tako da proba zaobići takve stvari

evo ja ću prvi postat neka friška iskustva:

min / max-height: ne rade na IE-u, firefox ih uredno podržava

kad se stranica sastoji od dva framea, a postoje imiđi u pozadini - ćini mi se da ih IE po defaultu stavlja da se ponavljaju u x i y osi.. iako jasno stoji komanda (npr. repeat-x)

postat ću još kad nešto skužim

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 22.08.2006 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ovdje ima sve u svezi novog IE7
http://www.ie7.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 22.08.2006 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da se sve moze sazeti na ova 3 linka:
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 22.08.2006 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

baš sam danas instalirao IE-7.. poboljšanja su vidljiva.. ali i dalje postoji hrpa stvari koje IE ne podržava.. iako postoje neke sitnice koje novi podržava - pitanje je koliko korisnika ima tu novu sedmicu

a ovaj novi IE 7 ne znam koliko je koristan.. budući da moraš imat orginalne windowse za instalaciju (postoji caka kako ih zajebat, ali je malo komplicirana za "običnog" korisnika)

na kraju sam ga deinstalirao jer sam skužio da većina neće još brzo napustiti IE 6, logično.. jer postoji barem nekoliko free web browsera koji su bolji od explorera

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.08.2006 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



edit: ovaj glupi bbcode ne može probaviti ništa u URL-u Mad ostaje vam c/p gornjeg linka

što se tiče IE7, bolje se navikni provjeravati webove i u njemu jer neće doći samo sa Vistom, nego će biti releasan kao critical update i za XP... što znači da će na određen datum pola svijeta odjednom imati IE7 Confused

naravno, IE je i dalje smeće, ali što ćeš... ako smo radili webove za IE5/6 ovo cijelo vrijeme, za IE7 će biti olakšanje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 23.08.2006 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, samo što ćeš i dalje morati paziti na ie5/6, a uz sve to i na 7-icu koja je jelte poradila na svom enginu pa ju više ne možeš prevariti sa star-hackom, ali zato engine ima još hrpu drugih propusta koje neće ispraviti... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.08.2006 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pas mater. jelda?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 23.08.2006 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo novih "otkrića".. neka me netko ispravi ako sam u krivu:

kad se određuje padding ili margin - opcija "auto" ne radi na IE

border color manipulacije sa list-menuima ne rade na IE

dobro bi mi došao koji savjet kako rješit ove probleme sa "auto" opcijom..

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.08.2006 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u krivu si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 23.08.2006 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ovo tu??

http://www.adobe.com/devnet/dreamweaver/articles/css_concepts_pt3_04.html

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 23.08.2006 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To ne radi na IE 5 ako nemaš text-alig:center, na IE6 to radi najnormalnije, vjerojatno i na IE 5.5 ali ne da mi se sada provjeravati.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.08.2006 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man: da, ne radi u IE5, ali tu smo pričali o IE7 btw... vraćaš nas u prošlost

koga još briga IE5? na jednom hrvatskom sajtu jako generičke ciljane populacije čije statistike upravo gledam IE5 čini samo 3% od svih IE posjeta (kojih je manje od 80% svih posjeta)... do the math: najgore što ti se može desiti u ovom slučaju da im site bude left aligned, a ne centriran
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 23.08.2006 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

okej, hvala (ako sam zaboravio)

iako ima nešto.. ima nekih djelova gdje "auto" jednostavno - radi u Firefoxu a IE ga ne jebe.. rješio sam to već na neki drugi način

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 23.08.2006 17:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj u takvim slučajevima definirati širinu elementa na koji si nakeljio auto..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.08.2006 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dave Shea priča o wtf-ovima u IE7
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 25.08.2006 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IE7 je zaokružen i kreće u distribuciju. Njegov program manager je napisao post na msdnu u kojem piše o CSS podršci što su je uspjeli implementirati. Wow, sad i drugi elementi podržavaju :hover.

Sve u svemu, we're f**ked. Povijest se ponavlja, i sranja sa standardima počinju isponova. S obzirom kako Microsoft očekuje da će useri svoje stranice prilagođavati IE7, moje je mišljenje da jednostavno treba ignorirati njegovo postojanje Mr. Green

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 25.08.2006 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Sve u svemu, we're f**ked. Povijest se ponavlja, i sranja sa standardima počinju isponova. S obzirom kako Microsoft očekuje da će useri svoje stranice prilagođavati IE7, moje je mišljenje da jednostavno treba ignorirati njegovo postojanje Mr. Green


To i ja mislim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 26.08.2006 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@lekke: Jupiii!! Napokon malo akcije :)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 28.08.2006 07:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:

Sve u svemu, we're f**ked. Povijest se ponavlja, i sranja sa standardima počinju isponova. S obzirom kako Microsoft očekuje da će useri svoje stranice prilagođavati IE7, moje je mišljenje da jednostavno treba ignorirati njegovo postojanje Mr. Green


može!!

i tako jednog dana:
webmaster: evo gotova je stranica...
klijent (sa IE7): da, ali #### ne izgleda kao što je zamišljeno...
webmaster:.. u FF/Operi izgleda kak treba, ja ignoriram IE7 ...
klijent (sa IE7): ja ignoriram tvoj račun ...

yeah, right
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 28.08.2006 08:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E bas to ce se dogadjat jer mudonje koji placaju nece imat pojma i imat ce IE...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group