Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kupovanje CDa preko Amazona - part I
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 24.08.2006 19:05    Post subject: Kupovanje CDa preko Amazona - part I Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebo bih frendici kupit jedan CD. Jedan s amazona (već sam pitao za njega u Muzika forumu)...

E, sad, par pitanja...

1. Kak općenito ide tam kupnja? ulogiram se pa trpam u košaricu ili?
2. Plaćanje. Koliko će me carina izać, ako će uopće izać? I jel se njima može platit recimo moneybookersom, umjesto kreditne?
3. Dostava - koliko otprilike treba da mi to dođe? S obzirom da je samo jedan CD?

Pa ako je netko voljan odgovorit, dat nekakvi tip ili nešto, bio bih zahvalan...

Prvi put naručujem preko amazona, pa me zanima...da se baš ne zajebem, ili da mi ne dođe nešto što ću morat platit sto puta više nego što treba zbog nečeg šta sam mogao izbjeć... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Melita



Joined: 19 May 2006
Posts: 1
Location: Zagreb

PostPosted: 24.08.2006 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko se ja sjećam, zadnje što sam kupila bile su dvije knjige. Plaćaš iznos koji ti je prikazan ispod artikla, karticom i to ti je to. Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 24.08.2006 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na knjige se ne placa carina, dok na CD-e da. kolika, ne znam.
vidjela sam da primaju Visa Electron sto nije kreditna vec debitna kartica, dobijes ju sa ziro-racunom u nekim bankama.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 24.08.2006 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
na knjige se ne placa carina, dok na CD-e da. kolika, ne znam.
vidjela sam da primaju Visa Electron sto nije kreditna vec debitna kartica, dobijes ju sa ziro-racunom u nekim bankama.

da, ja sam visa electron dobio i sa žiro i sa deviznim računom...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 24.08.2006 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na cd i dvd nikad nisam platio carinu. Kupio sam ih 10-ak.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 24.08.2006 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
na knjige se ne placa carina, dok na CD-e da. kolika, ne znam.
vidjela sam da primaju Visa Electron sto nije kreditna vec debitna kartica, dobijes ju sa ziro-racunom u nekim bankama.


imam od pbz-a (tekuci racun) visu electron...i mogu s njom kupovati preko amazona???...mislio sam da ne primaju debitne karitce.

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 24.08.2006 21:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cuo sam neke price da aksi u zegeu ne placas nista dok recimo ovi u rijeci ti zaracunaju carinu na cdje. jel zna tko sta o tome?
bas sam nedavno htio kupiti nesto i nije mi prihvacalo visa electron karticu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 24.08.2006 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F@NTOM wrote:
nel`chee wrote:
na knjige se ne placa carina, dok na CD-e da. kolika, ne znam.
vidjela sam da primaju Visa Electron sto nije kreditna vec debitna kartica, dobijes ju sa ziro-racunom u nekim bankama.


imam od pbz-a (tekuci racun) visu electron...i mogu s njom kupovati preko amazona???...mislio sam da ne primaju debitne karitce.

Ne može se debitnom karticom ... u ovom slučaju Visom Electron ...
primaju je, al samo računi registrirani kod njih ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 24.08.2006 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moguće je da ne platiš carinu ako im promakne tj. pomisle da su knjige. Meni je par puta prošlo bez carine kada je bilo upakirano sa knjigama. Ako ide samo, na deklaraciji će pisati music cd ili dvd i vjerojatno će carinit. carina nije strašna al carinske pristojbe jesu... mene je izašlo oko cca 150 kn za jedan dvd carina + carinske pristojbe ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 25.08.2006 08:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
moguće je da ne platiš carinu ako im promakne tj. pomisle da su knjige. Meni je par puta prošlo bez carine kada je bilo upakirano sa knjigama.

G.


...a meni su zbog dva cd-a u paketu obračunali carinu i na 6 knjiga... Rolling Eyes ...i to u ZG... sve ovisi na koga naletiš...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 25.08.2006 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
F@NTOM wrote:
nel`chee wrote:
na knjige se ne placa carina, dok na CD-e da. kolika, ne znam.
vidjela sam da primaju Visa Electron sto nije kreditna vec debitna kartica, dobijes ju sa ziro-racunom u nekim bankama.


imam od pbz-a (tekuci racun) visu electron...i mogu s njom kupovati preko amazona???...mislio sam da ne primaju debitne karitce.

Ne može se debitnom karticom ... u ovom slučaju Visom Electron ...
primaju je, al samo računi registrirani kod njih ...


sa amzon.co.uk

Credit & Debit Cards

We accept Visa, Delta, Visa Electron, MasterCard, Eurocard, American Express, Switch, Maestro, Solo and cheques or postal orders denominated in pounds sterling as payment for orders.

If you are paying for your order using a credit or debit card you will be asked to enter your card details as part of the ordering process, and you will find further instructions when you process your first order.

pojasni malo to racuni registrirani kod njih.

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 25.08.2006 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F@NTOM wrote:
[

pojasni malo to racuni registrirani kod njih.

sa Visom Electron na amazon.co.uk mogu kupovati samo piplsi iz velike britanije ...

kao što bi npr. kod nas Visom Electron mogli plaćati samo hrvati, ali ne i turci ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 25.08.2006 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo glupo innit?
kao da ja dodjem na recepciji nijemcu "oh enšuldigen, ali zajne karte je iz dojčland, mi primamo samo kroatiše."
bezveze.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 25.08.2006 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
F@NTOM wrote:
[

pojasni malo to racuni registrirani kod njih.

sa Visom Electron na amazon.co.uk mogu kupovati samo piplsi iz velike britanije ...

kao što bi npr. kod nas Visom Electron mogli plaćati samo hrvati, ali ne i turci ...


jesi ti 100% sigurna u to, jer tamo nije nigdje navedeno da se odnosi smao na ljude iz VB.. Smile

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 25.08.2006 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F@NTOM wrote:
kakarinac wrote:
F@NTOM wrote:
[

pojasni malo to racuni registrirani kod njih.

sa Visom Electron na amazon.co.uk mogu kupovati samo piplsi iz velike britanije ...

kao što bi npr. kod nas Visom Electron mogli plaćati samo hrvati, ali ne i turci ...


jesi ti 100% sigurna u to, jer tamo nije nigdje navedeno da se odnosi smao na ljude iz VB.. Smile

najsigurnija ... probala, nije mi kartica prolazila ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 25.08.2006 17:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
F@NTOM wrote:
kakarinac wrote:
F@NTOM wrote:
[

pojasni malo to racuni registrirani kod njih.

sa Visom Electron na amazon.co.uk mogu kupovati samo piplsi iz velike britanije ...

kao što bi npr. kod nas Visom Electron mogli plaćati samo hrvati, ali ne i turci ...


jesi ti 100% sigurna u to, jer tamo nije nigdje navedeno da se odnosi smao na ljude iz VB.. Smile

najsigurnija ... probala, nije mi kartica prolazila ...


a glupost...a taman sam si zamjerio da cu uzet par dvdova. Sad

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2006 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno, nemojte mješati online i offline kupovinu. offline se moze kupovati ne sami sa visom electron (koja je na pbzu devizna kartica) vec i sa obicnom maestro karticom koja je tekuca kartica. svugdje u europi a valjda i u svijetu di ima maestro logo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 26.08.2006 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a otkud vam to da kod nas stranci ne mogu placat svojim Visa electron ili maestro karticama? pa ja sam van hrvatske plaćo i jednom i drugom, a maestro je sa tekućeg... a i imam frenda slovenca, koji tu radi i redovito placa maestro karticom koja je slovenska...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 26.08.2006 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
a otkud vam to da kod nas stranci ne mogu placat svojim Visa electron ili maestro karticama? pa ja sam van hrvatske plaćo i jednom i drugom, a maestro je sa tekućeg... a i imam frenda slovenca, koji tu radi i redovito placa maestro karticom koja je slovenska...

pričamo o online trgovini ....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 26.08.2006 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma previdio sam ovo 'bi' sorry Embarassed

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 28.08.2006 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
naravno, nemojte mješati online i offline kupovinu. offline se moze kupovati ne sami sa visom electron (koja je na pbzu devizna kartica) vec i sa obicnom maestro karticom koja je tekuca kartica. svugdje u europi a valjda i u svijetu di ima maestro logo.

Tako je, tekući račun ima maestro karticu, žiro račun ima visa electron, a devizni ima visa electron i ima CVV brojeve.
Mene još muči to što mi je devizni "baždaren" na eure, pa ne znam jel mogu na amazonu kupit nešt ako je cijena u dolarima... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 28.08.2006 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pustimo sad electron i visa kartice ...

moje visegodisnje iskustvo s amazonom i slicnim web shopovima je ovakvo:

1. najbolje je kupovati american expressom, mastercardom i sl. ja osobno koristim american express i sve radi bez greske. ako ti netko od roditelja ima amex moze zatraziti jos jednu na tvoje ime bez obzira dal si student, ucenik ili nezaposlen (ovo vrijedi za amex). na taj nacin ti trosis lovu na karticu a konacni obracun dolazi tvom starom(staroj) na racun.

2. ako nemas karticu mozes uplatit lovu prek western union money transfera

3. na knjige nema carine, bez obzira na iznos racuna (bar je meni do sad nisu nikad obracunali)

4. na CD/DVD i ostalo ide carina ako iznos premasuje 300 kn. carina je 11% ako se ne varam, tako da ces na racun od 500 kn platit jos nekih 50-tak kn carine. vjerojatno postoje jos neke pristojbe i sl. pa se moze desiti da za racun od cca. 200 kn platis jos tolko carine i ostalih pizdarija. treba provjerit kolke su trosarine za pojedine proizvode i to nadodat na carinu ...

5. ja obicno narucujem prek amazon.com (znaci iz amerike) i cekam na robu max 14 dana s tim da uvijek odaberen standardnu dostavu (najjeftinije).

eto tolko ...

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.08.2006 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mala regresija na tocku broj 4. carina je 10tak kuna, ono sto se placa je PDV i ja sam obicno na nekakve iznose od 60dolara DVDa placao 150tak kuna.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 29.08.2006 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probao sam naručit taj CD, ali mi je onda reklo da se ne vrši dostava u Hrvatsku Sad
bedara. šta sad, jel to moguće da samo nije htjelo kod tog prodavača ili?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.08.2006 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
Probao sam naručit taj CD, ali mi je onda reklo da se ne vrši dostava u Hrvatsku :(
bedara. šta sad, jel to moguće da samo nije htjelo kod tog prodavača ili?


ili nije amazon nego je neki partner amazona, ili si probao uzeti korišteni, što opet neide.
normalno, cd sa amazon.com mozes najnormalnije kupiti, i've tried.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group