Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kupovanje CDa preko Amazona - part I
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 14.11.2006 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F@NTOM wrote:
kakarinac wrote:
F@NTOM wrote:
pojasni malo to racuni registrirani kod njih.

sa Visom Electron na amazon.co.uk mogu kupovati samo piplsi iz velike britanije ...

kao što bi npr. kod nas Visom Electron mogli plaćati samo hrvati, ali ne i turci ...

jesi ti 100% sigurna u to, jer tamo nije nigdje navedeno da se odnosi smao na ljude iz VB.. Smile

UPDATE!
danas sam poslala mail u Erste banku s pitanjem je li mi pametno zatvoriti deviznu knjizicu i otvoriti devizni racun, da mogu koristiti NetBanking (naime, sa knjizicom ne mozes nista osim osobno otici u banku) - gospodja me nazove doma i isprica mi kako sa deviznim racunom dobivam i Visa Electron karticu kojom mogu placati u trgovinama, podizati novac na bankomatima u HR i inozemstvu te placati kupovinu putem Interneta. dakle, nije problem sto je izdana u Hrvatskoj, nego sto se odnosila na kunski ziro racun. ako je racun devizni, stvar prolazi!

e sad, treba to provjeriti. sutra idem u banku srediti racun, a za par tjedana kad stigne kartica pokusati cu nesto kupiti na Amazonu.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 15.11.2006 22:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to za deviznu karticu je točno, ja s njom vršim plaćanja preko interneta (skype, hosting).
Jer na njenoj poleđini imaš i one neke brojeve (CVV), koji na moneybookersu recimo služe kao neka autorizacija i tako...
uglavnom, s deviznom možeš plaćat, i mogu ti firme vratit pare na nju ak treba, meni je MT vratio pare jednom prilikom...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.11.2006 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh, sto je najbolje ja taj broj imam i na kartici kunskog racuna Smile izdana mi je nova prije 2 mjeseca, valjda su ih poceli na sve stavljati.

ok super sto si ti sve to isprobao i da sigurno radi, sad jedva cekam da mi stigne da se mogu prebaciti na site5 Very Happy i kupiti gomile knjiga i sve Very Happy
full sam uzbudjena, otvaraju mi se sasvim nove mogucnosti Laughing

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 10.01.2007 00:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Identične knjige + poštarina
Amazon.co.uk: £29.29 (= 323,52 kn)
Amazon.com: $41.79 (= 238,94 kn)

nije mi jasno o cemu im ovise te cijene Confused

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 10.01.2007 00:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ovise o standardu zemlje. isto kao da kupujes tu knjigu u americkoj i engleskoj knjizari.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 10.01.2007 01:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjeko wrote:
pa ovise o standardu zemlje. isto kao da kupujes tu knjigu u americkoj i engleskoj knjizari.


Za konkretnu situaciju ne bih bas rekao, Ili zbilja imamo najvisi standard Very Happy

Ovisi otkud dolazi i naravno o carinama, amazon.com vecinu stvari ima US made pa tako nema overseas shipping costova za razliku od co.uk, usporedi recimo (bas cedeji Smile) imas dobar primjer, pogledaj na .com cijene cda kojima pise imported (najvjerojatnije iz EU) i cijene istih tih cda na .co.uk pa ces nac inverznu situaciju...

Drugi par rukava je recimo kad nama netko prodaje foru da je sve u EU skuplje jer se placa postarina - a ionako sve dolazi iz kine Very Happy (tipa konzole, uredjaji, komp...)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group