Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Max velicina u PS

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 30.08.2006 18:49    Post subject: Max velicina u PS Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel zna tko koji je limit u PS za velicinu fotke?

Imam tiff od nekih 3GB i ne mogu ga otvoriti... ima li neki soft specijaliziran za tako large size?
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 30.08.2006 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

3GB tiff ?????? wtf, zas bi bio tolko velik? to je neko nesto zahebo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 30.08.2006 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda zato sto sadrzi 250 km2 u 0.6m rezoluciji slikanih iz satelita?
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 30.08.2006 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a koji PS, u CS-u i CS2 bi trebao moci otvoriti do 4gb tif
uostalom pogledaj ovdje http://www.adobe.com/support/techdocs/332271.html

obrati paznju i na scratch disk
Back to top
View user's profile Send private message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 30.08.2006 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cs2,
scratch diskovi su relativno free, rama ima 2gb

postoji li neki soft koji bi mogao provjeriti ispravnost file-a?
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.08.2006 22:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

max_mad wrote:
cs2,
scratch diskovi su relativno free, rama ima 2gb

postoji li neki soft koji bi mogao provjeriti ispravnost file-a?

Postoji. Photoshop Smile
Reći će ti ako zapis nije ispravnog formata.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 31.08.2006 09:06    Post subject: Re: Max velicina u PS Add user to your forum ignore list Reply with quote

max_mad wrote:
Jel zna tko koji je limit u PS za velicinu fotke?

Imam tiff od nekih 3GB i ne mogu ga otvoriti... ima li neki soft specijaliziran za tako large size?


Ako si na PC-u, jesi probao regulirat koliko % memorije ide na PS? Imas to u preferencesima od PS-a.
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 31.08.2006 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj sa ACDSeeem (ili nekim drugim konverterom gdje ne moras otvarat sliku) konvertirat u JPG sa max quality.

Vjerojatno ce raditi jedno 15 minuta, ali ces dobiti puno manji fajl (naravno ako prodje konverzija).
Ja sam radio plakat B1 sa nekih 80 layera i dosao je fajl na 1,2 Gb (AMD 64 3G, 2G RAM, 0,5Tb HDD). Nakon sto se otvorio fajl sve je radilo brzinom koja je bila koliko toliko izdrzljiva, ali SAVE je trajao dobrih 3-4 minute.

Have Fun

P.S.
Ni Corel Draw ne dozvoljava exportiranje slika sirih od 10000px na 300DPI bas radi prevelike slike koju kasnije korisnik mozda nece moci otvoriti. (Corel se moze prevariti pa nije bas bed kada takvo nesto zatreba)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 31.08.2006 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

te fajlove ti otvara Irfan. a taj tiff koji sadrži ortofoto i satelitske snimke obično u sebi sadrži i neke kodirane geografske informacije u headeru pa ga radi toga ne možeš otvoriti u većini grafičkih alata
gotovo sigurno nije stvar u veličini fajla

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 31.08.2006 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

acdsee 0 bodova.

Fajl istih karakteristika, samo velicine 1,2 GB se uredno cita u PS, pa me je bilo frka da nije neki limit na 2 GB
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 31.08.2006 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj irfan

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
supergrejt



Joined: 10 Nov 2003
Posts: 69

PostPosted: 31.08.2006 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brijem da je ps limitiran na nekih 30000 pixela, par puta mi je javio da veća količina pixela nece bit podrzana od drugih programa pa sam smanjio rezoluciju
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mia_



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 26
Location: rovinj

PostPosted: 31.08.2006 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imao sam isti problem a rjesio sam ga dodavajuci 3GB switch u boot.ini cime se omogucava da aplikacija koristi vise od 50% resursa koliko je inace na raspolaganju po defoltu...radi i sa manje od 3gb fizicki prisutnog rama... iako na netu ima razlicitih teorija, iz prakse mogu reci da radi i sa xp....u najgorem slucaju nije mi radila mrezna integrirana na maticnoj jer joj je falilo
"snage" ..ostalih nuspojava nema
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.08.2006 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

donesi da probam Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Flash



Joined: 21 Jul 2005
Posts: 10

PostPosted: 31.08.2006 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda ce zvucati glupo, ali probaj jednostavno promijeniti tiff u .psb i takvog ga otvoriti u photoshopu. Ja sam imao slican slucaj sa jednim ortofotom koji je velik 14 GB.
I uspio sam.
Inace otvarao sam ga jedno 45 min na kompu sa dva xeona, scsi swap diskom i 4 gb rama.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 31.08.2006 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Flash wrote:
...sa jednim ortofotom koji je velik 14 GB.
I uspio sam.
Inace otvarao sam ga jedno 45 min na kompu sa dva xeona, scsi swap diskom i 4 gb rama.
Shocked

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 31.08.2006 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nego ogranicenje je negdje sigurno... mozda cak u winxp negdje, jer mi file ne pokazuje velicinu u pixelima...

Uglavnom doskocili smo problemu tako sto su poslali novu sliku izrezanu na plocice od 16x16k px... sad je sve 5
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group