Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
mogu li povecati direction pointse u illustratoru?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 01.09.2006 16:30    Post subject: mogu li povecati direction pointse u illustratoru? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nakon dugogodisnjeg rada u corelu, pokusavam se snaci u illustratoru.

Kad radim s krivuljama u illustratoru smeta mi sto su direction pointsi uzasno mali, a ni kursor se ne mjenja kad stojis iznad njih, pa onda muku mucim dok ih nabodem. Ima li nacin da se oni povecaju?
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 01.09.2006 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nitko ne odgovara pa sam pomislio da mozda nisam bio jasan... valjda sam se dobro izrazio, taj izraz "direction point" sam nasao u helpu... u corelu se one zovu "control handles"... mislim na tocke koje se nalaze na krajevima tangenti koje prolaze kroz anchor pointse (nodes u corelu) na bezierovim krivuljama... mogu li biti prikazane vecima jer su mi presitne? Shocked

tnx
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 01.09.2006 22:27    Post subject: moze! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
http://members.shaw.ca/spvincent/plugins/default.html


zudeni plugin se zove :Point Tweaker



jel` se mi mozda znamo? Twisted Evil

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.09.2006 00:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shhh
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.09.2006 00:06    Post subject: Re: moze! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nave wrote:

jel` se mi mozda znamo? Twisted Evil


I meni se ucinilo isto... ali onda sam se sjetio da je cura na koju sam pomislio prodala dusu vragu i nije nimalo uzorita indecent proposal , za razliku od tebe koja se cinis tako smjerna, rado pomazes ubogima po forumima i blagoglagoljis....Angel

Tenx
idem probat ovaj tvoj plug-in pa ti javim..
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.09.2006 00:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iako veoma koristan plug-in, to nije ono sto sam trazio.
Zgodan je jer daje mogucnost numerickog kontroliranja direction pointsa, sto je nekad fakat korisno kad ti treba preciznost...
ali ja sam trazio neku mogucnost da se podesi gui na nacin da direction pointsi budu veci, da mi olaksa upravo rucno editiranje krivulja... ocekivao sam nesto intuitivno, mogucnost customizacije u samom illyiju, tipa: negdje u preferensizima odaberem zeljenu vrijednost za "direction point size" ... jer ovako su direction pointsi toliko sitni da popizdim koliko moram biti precizan da ga pogodim (a u to nikad nisam siguran jer mi ni kursor ne pomaze, nista se ne mjenja kao u corelu kad stanes iznad neceg sto mozes uhvatit)Shocked oci cu izgubim... a u korelu fino imas one krumpire koje uhvatis iz aviona (ako zazmiris i piknes, imas 50% sanse da ulovis neku nodlu)..

E sad, ne bi ni inzistirao da nadjem mogucnost tih izmjena u guiju, jer nije bas uobicajeno da se takve "sitnice" mogu customizirati, da mi nije jedan bradonja (mislim da ce ti se i on uciniti poznat HELLO MR. SCIENTIST!!!111 ) rekao da je to moguce.... samo je zaboravio kako (:so him)... ali kao sjeca se da se to moze... jer da i on kad je prelazio s corelovih krumpira jedva se navikao na illustratorove nano tockice... pa se raspitivao... pa saznao da se to moze... ali u medjuvremenu se vec bio navikao na nano tockice pa zaboravio kako... Rolling Eyes

Corel je meni odlican program kad je intuitivnost i rad s krivuljama u pitanju (mislim na zadnje dvije verzije)... i jedini razlog zasto sad radim u illustratoru je sto mi treba da mogu editirati smart objecte u photoshopu....

I have a dream.... da mogu editirati smart objecte s corelom Pray
(sanak pusti Brick wall )
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 02.09.2006 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Twisted Evil cek jor mejl!

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 02.09.2006 14:36    Post subject: Re: mogu li povecati direction pointse u illustratoru? Add user to your forum ignore list Reply with quote

dblchckd wrote:
Nakon dugogodisnjeg rada u corelu, pokusavam se snaci u illustratoru.

Kad radim s krivuljama u illustratoru smeta mi sto su direction pointsi uzasno mali, a ni kursor se ne mjenja kad stojis iznad njih, pa onda muku mucim dok ih nabodem. Ima li nacin da se oni povecaju?


Pove?ati ih ne mo?e?, ali zato mo?e? da ti kursor promijeni oblik kada si iznad to?ke. Kada radi? sa putanjama, koristi Selection Tool (slovo V) umjesto Direct Selection Toola (slovo A). No kada selektira? putanju, selektiraj cijelu putanju, ili samo dio putanje gdje je to?ka koja te zanima, pomo?u Diret Selection Toola. Direct Selection Tool ?e?, ako ti je trenutno aktivan Selection Tool, dobiti tako da pritisne? Command tipku. Kada tako selektira? putanju, posta?e vidljive sve to?ke putanje i njihove ru?ice. Sada pusti Command (Ctrlna PC-u) tipku, i selektiraj pojedinu ru?icu Selection Toolom. Kada si iznad ru?ice, ili to?ke, odnosno bilo ?ega, kursor ?e promijeniti oblik.

Vjerojatno zvu?i izuzetno komplicirano, no u biti je jako jednostavno. Eh da, po?to si pre?o s Corela na AI, da ti malo olak?am prve dane ako ?e ti trebati Hrvatski pleter. Mo?e? ga skinuti s http://share.studio.adobe.com/ , kod pretra?ivanja fajlova samo upi?i Croatian, ili sa stranice moje firme.
________
vaaapp

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.09.2006 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno fala tomislawe... nije komplicirano, sve mi je jasno, jako mi je koristilo... sad kad sam iznad direction pointa dobijem tockicu kraj kursoru i to mi ful koristi...

klanjam se, ljubim ruke Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.09.2006 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pomaze i kad upalim Smart Guidese... onda kad sam s Direct Selection Toolom iznad tocke pojavi mi se hint label "handle"...

Hm, sve mi se vise svidja ovaj illustrator Think
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.09.2006 15:45    Post subject: Re: mogu li povecati direction pointse u illustratoru? Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:
...ili sa stranice moje firme.


A tvoja firma je...?
U profilu ne pise...
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 03.09.2006 17:13    Post subject: Re: mogu li povecati direction pointse u illustratoru? Add user to your forum ignore list Reply with quote

dblchckd wrote:
tomislaw wrote:
...ili sa stranice moje firme.


A tvoja firma je...?
U profilu ne pise...


www.artstudio.hr
________
volcano vaporizer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group