Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Scanner darkly

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 12.09.2006 18:38    Post subject: Scanner darkly Add user to your forum ignore list Reply with quote

uberite link.. najavu za film

http://www.apple.com/trailers/warner_independent_pictures/ascannerdarkly/

oni koji ne vole quicktime neka barem uberu link na imbd (pa mogu naći neki wmv format)

www.imdb.com/title/tt0405296/

vizualno izgleda predobro.. iako vidjeh i boljih stvari - poput "Talking Life" (nisam siguran je li to pravi naziv).. ali nikad nisam vidio Keannu Reevsa, Woody Harrelsona i Winonu Ryder u "stripovskom izdanju"[/img]

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Luna



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 14
Location: SunCity.

PostPosted: 11.10.2006 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Waking Life se zove film, od istog je autora (Richard Linkaltter). Smile
Inace se ta tehnika obrade filma zove rotoskopija (rotoscoping ). Vise o tome na http://www.wakinglifemovie.com
A sta se tice Scannera, yummy, can't wait to see Very Happy

_________________
La réalité c'est tres complexe
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 11.10.2006 17:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A zato ga ja nisam uspio pronaći nigdje na net-u.. na presnimljenom cd-u je pisalo "Talking life"

puno hvala.. sad ću malo googlati o tome autoru

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 11.10.2006 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogledao sam ga ustvari.. samo šteta što je bootleg (ono kad se snima kamerom u kinu).. pogledaj link gdje ga moš skinut u nekom "čudnom" kompresiranom formatu

.. ustvari.. skinut je - cijeli sajt sa piratskim stvarima.. ali sigurno ga moš naći na nekom megaupload-u ili rapidshare-u

usput pogledaosam film, sama tehnika je zanimljiva, pričao - onako onako, najgore je ustvari što glumi Keannu Reevs (on sam je sposoban usrat skroz dobar film).. sve skupa Walking life mi je bolji puno

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 11.10.2006 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nedavno (na granici nedavno i davno) sam gledao Waking Life (na tvu), nisam čak ni znao da se radi o tome filmu, a i gledao sam samo dio (od onog di otkrije "trik" sa prekidačem)

inace "čitač tmine" se čini super, mogao bih i knjigu procitat, hm dali dick spada u zabavnu književnost? :)

btw. dobar je ovaj cover knjige (za razliku od ovog našeg trasha :D)


_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 15.02.2007 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene se skener nije ensto dojmio ne znam jel zbog stila il zbog dlumaca il... ne znam. morat cu opet oko bacit izgleda Very Happy

il knjigu citat, mozda jos bolje...

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.02.2007 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam gledala film ali voljela bih, jer knjiga je predobra (imam ovu sa trash coverom Smile)... cak mi je bolje napisana nego "sanjaju li androidi elektricne ovce".
ako keanu glumi arctora to ne moze biti lose Smile

Last edited by nel`chee on 16.02.2007 00:39; edited 1 time in total

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 15.02.2007 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ga skinula ovaj vikend. Baš se sad spremam gledat .... Smile

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 15.02.2007 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
"citaju li androidi elektricne ovce"

citaju rrrrrrrah

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
IXCHEL



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 52
Location: solar system [Zagreb]

PostPosted: 15.02.2007 23:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
A zato ga ja nisam uspio pronaći nigdje na net-u.. na presnimljenom cd-u je pisalo "Talking life"

puno hvala.. sad ću malo googlati o tome autoru



opa pa Dead Man je pogledao i waking life Very Happy ... tko bi rekao Wink
IMHO mislim da taj film ima putanju da dodje u "prave ruke" Cool

_________________
"I realized our true nature is spirit, not body, we are eternal beings. God's love is unconditional and there's nothing we can ever do to change that. It is only our illusion that we are seperate from God or that we are alone, in fact the reality is we are One with God, and he loves us..."Bill Hicks
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.02.2007 00:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
nel`chee wrote:
"citaju li androidi elektricne ovce"

citaju rrrrrrrah

ahahahha ok bas sam se sad od srca nasmijala. vidis kakav pad koncentracije.
ispricavam se.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.02.2007 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lagani OT:
obzirom da sam, u najmanju ruku, štovatelj lika i djela pokojnog gospodina dicka, jedna preporuka - čitajte ga u originalu.
hrvatski prijevod scanner darklyja je, najblaže rečeno, trapav... čak su mi i stara srpska izdanja draža (polaris - čovek u visokom dvorcu, ubik...; znak sagite - tecite suze moje, reče policajac; tri stigmate palmera eldriča...)
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 16.02.2007 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da primjetio sam da su srpski prijevodi sf klasika isto čitljiviji, najbolji primjer serije prijevoda je Dina - pješčani planet i svi nastavci

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.02.2007 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
da primjetio sam da su srpski prijevodi sf klasika isto čitljiviji, najbolji primjer serije prijevoda je Dina - pješčani planet i svi nastavci

jap. vica radi uzeo sam na nekom sniženju hrvatsko izdanje zelaznyjevog "gospodara svjetlosti" (ne sjećam se tko je izdavač). nakon 30-ak stranica popizdio sam i krenuo u originalu provjeravat jesam li ja lud ili je prevoditelj kreten... btw, nisam lud Smile

u svakom slučaju - prvi put da sam neku knjigu nepročitanu bacio u stari papir. nisam imao srca ni pokloniti je nekome... naravno, sprsko izdanje je skroz čitljivo.

valjda naši izdavači sf tretiraju kao junk, pa za prevoditelje angažiraju nezainteresirane studente
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.02.2007 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
da primjetio sam da su srpski prijevodi sf klasika isto čitljiviji, najbolji primjer serije prijevoda je Dina - pješčani planet i svi nastavci

OT: pa sad, nakon sto sam Kuce procitala na Hr, Dina na srpskom mi je bila malo strana, trebalo mi je cijelo poglavlje da se ufuram.
zato radije biram engleski kad mogu. a i jeftinija su nego hrvatska izdanja.

@dunga: amen to that.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group