Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flex, XML itd.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 18.09.2006 14:38    Post subject: Flex, XML itd. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, zanima me jel ko radio sa Flexom... Kakva su iskustva... Jel ima sta senzacionalno itd... Ma pisite sve o Flexu sta znate... Al ne onaj flex za fleksat nes u garazi Very Happy Very Happy Very Happy...
I zanima me sto je zapravo XML... Puna definicija XML-a.. Za sto sluzi? Jel to ok il ne?

Ma raspisite se...

Reko bi moj frend: "Udri Mile po tepsijama"... Cool Cool Cool

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 18.09.2006 17:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Ma raspišite se... " ? Ne kažem da su ljudi na ovom forumu lijeni, ali ako si već ovako detaljno obrazložio što te zanima i što želiš znati isto si to tako mogao pejstnuti u search polje na Googleu, Adobe forumima itd, itd. Ponovit ću po stoti puta onu ispranu frazu "Google is your friend", stoga.

Ja ću samo ukratko:

Flex: je u biti Flash-ov stariji brat kojeg više zanimaju aplikacije od animacije Smile ilitiga, Flash je kroz svojih 8 posljednjih inačica postao moćan alat za razvoj internet aplikacija. Ljudima kojima je Flash još uvijek primarno sredstvo za kreativno izražavanje i igranje po timelineu Flash je postao prenapučen "nepotrebnim" featurima, onima koji ga pak gledaju kao razvojno okruženje postao je pretijesan. Stoga je Adobe odvojio razvojno od "kreativnog" okruženja u dvije zasebne aplikacije, Flash i Flex. Više o jednom i drugom na www.adobe.com
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 18.09.2006 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
"Ma raspišite se... " ? Ne kažem da su ljudi na ovom forumu lijeni, ali ako si već ovako detaljno obrazložio što te zanima i što želiš znati isto si to tako mogao pejstnuti u search polje na Googleu, Adobe forumima itd, itd. Ponovit ću po stoti puta onu ispranu frazu "Google is your friend", stoga.

Ja ću samo ukratko:

Flex: je u biti Flash-ov stariji brat kojeg više zanimaju aplikacije od animacije Smile ilitiga, Flash je kroz svojih 8 posljednjih inačica postao moćan alat za razvoj internet aplikacija. Ljudima kojima je Flash još uvijek primarno sredstvo za kreativno izražavanje i igranje po timelineu Flash je postao prenapučen "nepotrebnim" featurima, onima koji ga pak gledaju kao razvojno okruženje postao je pretijesan. Stoga je Adobe odvojio razvojno od "kreativnog" okruženja u dvije zasebne aplikacije, Flash i Flex. Više o jednom i drugom na www.adobe.com


Googlo sam ja, al ipak smatram da je mi3dot prica za sebe... Pa rekoh: " mozda mitrijevci nesto znaju sto drugi ne?"...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 18.09.2006 22:00    Post subject: Re: Flex, XML itd. Add user to your forum ignore list Reply with quote

BlizZ wrote:
Reko bi moj frend: "Udri Mile po tepsijama"... Cool Cool Cool

Osjećam se prozvanim. Very Happy

Što ti hoćeš? XML je OK dok ne popije par ljutih, e onda postane nepodnošljiv. Družim se ja s njim, ali ne kada pije...

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2006 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Flex: je u biti Flash-ov stariji brat kojeg više zanimaju aplikacije od animacije :)

stariji ili mlađi?

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 19.09.2006 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lapsus: mlađi Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 05.11.2006 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Flex je framework koji služi za programiranje Flash aplikacija koje su sastavljene od kontrola koje se mogu programirati deklarativno i vizualno.

Deklarativno znači da ih samo naznačiš u xml fajlu (Macromedia ga zove mxml) i kod kreiranja aplikacije konstruktor kontrole se sam pokrene.
Dakle, ne moraš pisati u actionscriptu "Button btn = new Button()"...

Vizualno znači da postoji i design view gdje možeš kontrole drag&drop-at iz toolboxa na ekran i namještati njihove propertyje - mxml se tada automatski podešava.

Kada radiš s Flexom, najčešće želiš imati jedan veliki Flash preko cijelog ekrana (100% x 100%), ali mogu se raditi i manji apleti kao dijelovi HTML stranice.
Integracija Flex - vanjski svijet je super izvedena - primjer: integracija YUI - FLEX).

Kad kreiraš Flex aplikaciju, imaš puno poznatih stvari iz HTML svijeta - npr. možeš koristiti CSS stilove i style sheetove. Međutim, razlika je u tome što kao rezultat buildanja Flex aplikacije dobiješ samo jedan .SWF fajl (svi asseti (slike, css) su embeddani u njega) + HTML host stranicu koja ima FlashPlayer sniffer + još par (Javascript, HTML) fajlova.
Posljedica toga je nevjerojatna robusnost aplikacije.

Više o tome na: http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=108269#108269

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group