Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Macbook

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 19.09.2006 10:15    Post subject: Macbook Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel imao netko priliku malo dulje raditi na njemu? Najvise me zanima jeli ekran premali i kakva je tipkovnica, pa ako neko zna bio bi zahvalan za mini recenziju Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 19.09.2006 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iam ja jednog, kao primarnog kompjutera vec pa mislim... skoro 2 mjeseca. Posto je cijelo vrijeme u kuci, glossy ekran uopce mi ne smeta (eventualno kad uperis jako svijetlo u njega onda ces mozda vidit refleksiju), i naravno, jako svijetli - drzim brightness na 50%. Ekran ima relativno puno piskla, meni nije premali, al to je vjerojatno sto prelazim s 19" SXGA ekrana, tak da nisam naviko na puno vece. Sto se tastature tice, fenomenalna je, ima gro razmaknute tipke, tako da nema slucajno stisnutih okolnih tipki. Jedina stvar koja mi smeta je drukciji raspored y i z tipki (qwerty ujesto PC hr standardnog qwertz layouta - znam, mali sam i neiskusni switcher - ali zato ima normalni enter koji se proteže preko 2 reda tipki i čćžšđ slova). Nervira me i ona ogromna tipka ispod touchpada koja se uvija kad ju stisnem umjesto da napravi klik (zato ju ni ne koristim nego lupkam po samom touchpadu - fenomalni 2-finger scrool i secondary click!). I naravno, bijeli model se dosta brzo prlja - krpicu i struganje mrtvih stanica jednom mjesecno - fuj Very Happy.

Naravno 2-gigahercni model je munja (windoze isto baca na noge), i sa 1280 MB rama cini mi se prilicno brz u Mac OS-u (iako ga planiram jednog dana maxat na 2 gige)

Uglavnom moje preporuke, posto nisam imao nikakvih problema s diskoloracijom, random shutdownima, a visoke temperature su popravljene updateom firmware-a - iako je sam kompjuter ostao jakoo tih...

Ovaj video me uvjerio da ga kupim Cool - sirova snaga!

BTW - kod bilo kojeg resellera u zg kojeg sam pitao rok isporuke - minimalno mjesec dana. Narucio sam preko velikog distributera, i to preko web shopa, podigao sam ga drugi dan odma (sori ak je nekom obecani macbook odgodjen za mjesec dana Razz ) - navodno narudzbe preko web-shopa imaju prednost, iako mislim da se sad situacija kod resellera popravila posto je mozda i prosao onaj pocetni hype...
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 19.09.2006 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
Ovaj video me uvjerio da ga kupim Cool - sirova snaga!

Na filmiću se vidi otvaranje hrpe foldera od jednom, mislim da za to baš i nije potrebna neka "sirova snaga".

Jedini način na koji sam se ja sjetio demonstrirati nekom "sirovu snagu" je bilo pokretanje hrpe High Definition trailera odjednom. Drugačije nisam uspio opteretit mašinu (Photoshop preko Rosette se ne broji Smile)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 19.09.2006 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
navodno narudzbe preko web-shopa imaju prednost, iako mislim da se sad situacija kod resellera popravila posto je mozda i prosao onaj pocetni hype...


Osobno, ne želim imati više posla s resellerima.Činjenica je da Apple IMC Croatia zanima samo lova te da ni resellerima nije baš nešto bolje, osim kao iznimke Vemil koji zbog svoje veličine sigurno ima povlastice te Angolo (Pula, ali prisutni su i u Zagrebu).

Što se tiče MacBooka, meni osobno su obje tipkonice izvanredne upravo zbog plitkog hoda tipaka te su tako puno ugodnije za tipkanje, iako možda na prvi pogled čudno izgledaju.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 19.09.2006 13:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
...
Jedini način na koji sam se ja sjetio demonstrirati nekom "sirovu snagu" je bilo pokretanje hrpe High Definition trailera odjednom. Drugačije nisam uspio opteretit mašinu (Photoshop preko Rosette se ne broji Smile)


Ide do 5 Hi-Def 720p (istina WMV) filmica pod VLC playerom bez droppanih frameova Very Happy. U QuickTime-u mogu otvorit maximalno 2 komada bez da trza. Jel to mozda zbog h264 codeca-a koji je procesorski zahtjevniji od WMV9 ili nesto drugo, ne bih znao...
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2006 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

quote ekipu gore, imam ga skoro mjesec dana, prvi komp, svakodnevno korištenje barem 3-4 sata i imam samo riječi hvale. imam 2.0 model sa 512 RAM-a. ne šteka ništa iako planiram uskoro ubosti max 2.0Gb rama. vindozi također rade savršeno, čak i bolje nego na pc-ju Razz
kaj još... paaaa, topal je dosta... ako te kaj zanima, pitaj. photoshop i ekipu nisam ni poželio instalirati dok ne dođu universal verzije, imam sve na vidozima i radi fantastično.
pitaj ak te kaj još zanima

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 27.10.2006 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OT: zas niko jos nije komentiro novi core 2 duo MBP? Very Happy il mi je promaklo
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 27.10.2006 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
OT: zas niko jos nije komentiro novi core 2 duo MBP? Very Happy il mi je promaklo


pa isti je ko i "stari" macbook pro, core2duo je kao 64 bitni proc, tako da bi na leopardu kad izađe mogo bit prednost ... inače u prosjeku je izgleda neprimjetno brži, a baterija traje neznatno kraće.

i da ima fw 800 ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 27.10.2006 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima i moj mbp fw800

al kaj nije core2duo navodno 40% brzi i trosi 40% manje struje..tak se nes pricalo?

i ide do 3 gb rama

s tim da je ko minimum u shopu 2 gb

i ima i 2.33 ghz verzija

i mos kupit HDD od 200 gb, jedino kaj je 4200 okretaja

tak da mi se 100 gb 7200 cini bolji.

i jeftiniji je
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 27.10.2006 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
ima i moj mbp fw800

al kaj nije core2duo navodno 40% brzi i trosi 40% manje struje..tak se nes pricalo?

i ide do 3 gb rama

s tim da je ko minimum u shopu 2 gb

i ima i 2.33 ghz verzija

i mos kupit HDD od 200 gb, jedino kaj je 4200 okretaja

tak da mi se 100 gb 7200 cini bolji.

i jeftiniji je


vidio sam neke testove coreduo vs core2duo i na istim frekvencijama gotovo da nema razlike u velikoj većini aplikacija. (iMac i MBP), obzirom da su digli sitno frekvenciju, logično je i sitno ubrzanje, a i cash je veći ... mislim da intel zamjenjuje coreduo u potpunosti sa core2duo tako da coreduo na višem taktu neće vjerojatno ni izlaziti...

mislio sam da coreduo 15" MBP nije imao FW 800 nego samo 17"?


G.
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 27.10.2006 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam 17 Very Happy

i da mislio sam na 2.33 i da 3 gb rama

i mene je moj sa 100gb7200 i 2gb kosto malo vise od novog 2.33 3gb sa 100gb7200 Very Happy

al sam dobio ipod inviso s njim Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 27.10.2006 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
ja imam 17 Very Happy

i da mislio sam na 2.33 i da 3 gb rama

i mene je moj sa 100gb7200 i 2gb kosto malo vise od novog 2.33 3gb sa 100gb7200 Very Happy

al sam dobio ipod inviso s njim Very Happy


dobro si prošao, mogao si dobiti končara regoča. Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.11.2006 17:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo izišo isti sa core2 (64bit) procom ... sve ostalo izgleda isto ... up to 10% brži Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group