Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
table vs layer

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 09.02.2004 10:43    Post subject: table vs layer Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.ok zanima me za sta se po normali koriste layeri a za sta tablice posto kolko sam vidio po nekim tutovima po vanka (mozda sam jednostavno neltio na gluposti) ili je svejedno ili svi preferiraju tablice!
<iframe> iskljucujem jer sam za njega provalio ali nekuzim koristnost obicnih layera.
2. dal se moze link iz tablice linka na 2 druga polja tablice?
Dakle ili imat dva targeta vezana na jedan link ili nekako drugacije to izvest?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 09.02.2004 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam dosad koristio layere da u njih smjestim paragrafe ili za shemu pokazi/sakrij (sa javaskriptom, block display i none). tablice se koriste za prikaz tabularnih podataka (nesto tipa mjesec, godina, broj artikala itd.).

inace, procitao sam jedan text u kojem ti se opisuje layer vs table, te kako ustediti bandwith. meni se cinilo bezveze jer ono, kaj, pa to je tek par linija koda vise.
sad snimi ovaj kod:
Code:
<table width="94%"  border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
  <tr>
    <td>&nbsp;</td>
  </tr>
</table>


i ovaj
Code:

<div><p>helou</p></div>
pa si zamisli imat takvih puta 100 na jednom sajtu.
inace, evo jedan link koji objasnjava malo usability layera i css-a za dobivanje kul efekata:
http://meyerweb.com/eric/css/edge/popups/demo.html

Quote:
dal se moze link iz tablice linka na 2 druga polja tablice?
Dakle ili imat dva targeta vezana na jedan link ili nekako drugacije to izvest?


mozes sa anchor pointovima ovak:
Code:
<table width="94%"  border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
  <tr>
    <td>prvi <a name="prvi"></a></td>
  </tr>
  <tr>
    <td>drugi<a name="drugi" id="drugi"></a></td>
  </tr>
  <tr>
    <td>treci<a name="treci" id="treci"></a></td>
  </tr>
  <tr>
    <td>cetvrti<a name="cetvrti" id="cetvrti"></a></td>
  </tr>
  <tr>
    <td>peti<a name="peti" id="peti"></a></td>
  </tr>
</table>


i onda na linkove dodat
Code:
<a href = nesto.htm#prvi>ovo vodi na prvi anchor</a>

valjda je pomoglo.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.02.2004 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm...kao prvo layeri su netscapeova izmisljotina(znaci html tag "layer) a u dreamweaveru se odnosi na apsolutno pozicionirane div-ove. e sad nema potrebe ogranicavat se samo na div i span tagove jerbo s css-om mozes promijeniti izgled svakog html taga...tako da div-ove koristis kako neki kostur za layout, a sve ostalo rjesavas preko tagova koji su namijenjeni za odredjenu stvar. Postoji nekoliko beneficija od ovakvog pristupa i nacina rada:
1. kod je manji
2. kod je smisleniji i pravilno strukturiran sto ima dvije pozitivne strane:
a) search enginei ga lakse citaju sto rezultira boljom pozicijom na trazilicama
b) ljudi koji su slijepi lakse se snalaze u html dokumentima

mogo bi sad o tome pricat dugo..al mi se neda Smile ak ima interesa za neku kolumnu ili tut o tome vicite Very Happy

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 09.02.2004 12:58    Post subject: Citat s koncentracijom (minimize all but this) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
i onda na linkove dodat
Code:
<a href = nesto.htm#prvi>ovo vodi na prvi anchor</a>

valjda je pomoglo.. Smile

Gle i sta onad mogu to prbacit za zgleda ovak:
Code:
<a href = nesto.htm #prvi #drugi>ovo vodi na prvi anchor</a>


Zapravo ono sto trazim zgleda ovako (use your imagination Luke)
Imam u jednom polju i tablici Flash animaciju sa jednim gumbom pšri vrhu dakle tablica je nesto tipa sirine 30%, a 70% visine, locirana lijevo. drugo polje tablice sadrzi jedan iframe. eh sad to drugo polje zauzima onih preostalih 70% sirine ali je 100% visine.
I na kraju trece polje tablice u kojem je jos jedan iframe i koje je 30% sirine i 30% visine sajta i locirano je ispod prvog polja.
1.Zast je to komplicirano toliko?
-> Zato sto kad se klikne na onaj link ucitaju se 2 stranice koje su zapravo potpuno druga stranica u vizualnom smislu nego ona na kojoj si bio do prije neg kaj si kliknuo link. Zapravo se postize efekat mjenjanja skina sajta skoro pa kompletno.

2. Kako da ja izvedem preko html-a (jerbo css mi nejde josh i imam previshe posla da ulazim u css ko manijak) da kad se klikne na link kod Flash-a u prvom polju tablice mi se ucitaju 2 druga iframe-a u 2. i 3. polje tablice?

Ako nesto nije jasno nacrtat chu vam i bacit img ali sad trebam ic u skolu pa nestignem. lakse mi je bilo otkucat!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 09.02.2004 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:

mogo bi sad o tome pricat dugo..al mi se neda Smile ak ima interesa za neku kolumnu ili tut o tome vicite Very Happy


vicem.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 09.02.2004 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako otipkano se cini totalno zbunjujuce, but i'll give it a shot. sto ti hoces je da ti se klikom na link nesto loda u iframeu, bilo jednom bilo drugom? iframeovima dodaj id tag (id = "prvi" te id = "drugi").
ako oces da ti se neki link loda u prvom iframeu:

Code:
<a href = "nekakav_file.htm" target = "prvi">ovo se loada u prvom iframeu</a>

ista shema za drugi. ukoliko hoces da ti se u iframeu fokus postavi na odredjeni text -> dodaj anchor na taj text te u prvotni kod:
Code:
<a href = "nekakav_file.htm#ime_anchora" target = "prvi">ovo se loada u prvom iframeu i pozicionira se na neki text.</a>


@retro_one: i ja vicem :>
posto tebi taj css mnogo dobro ide, daj neki opsezniji tut o dizajnu bez tablica tak da imamo sve na jednom mjestu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 10.02.2004 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok...dal vasa zanima vise filozofija koja stoji iza toga ili cista izvedba?

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2004 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pitanje je kaj je tebi lakse za pisat. kaj god odaberes bit ce okej. dosta ljudi cijelu tu pricu oko css-a shvaca kao bauk, kao nesto za sto moraju odvojiti jako puno vremena, a zapravo uopce nije tako.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 10.02.2004 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok...napisat cem onda...neku verziju izmedju Smile

aj ak nekom se da nek mi slozi neki "nestandardni" layout za stranicu pa da na tom primjeru pokazem.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.02.2004 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
ok...napisat cem onda...neku verziju izmedju :)

aj ak nekom se da nek mi slozi neki "nestandardni" layout za stranicu pa da na tom primjeru pokazem.


ne znam kolko ovo smatras nestandardnim, ali ja sam ga htio prepisat u tableless xhtml i css, but nooo...

u biti glava stvar koja me je mucila je explorerovo nepravilno interpretiranje css-a...

naime, o cem se radi... ak malo pogledas vidit ces da je site u tablici sa h100%, znaci header je uvijek gore, footer uvijek dole a kontent dio se streča po potrebi...

etogac, ja bi to volio u css :)
+da bude fino valid bar html4 (skoro je - fali mu par altova, smeta mu flash i ima table h100%)

a da, link... www.zg-zvuk.hr

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 10.02.2004 16:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e moze...aj mi posalji psd na retro@code16.com pa cem vidit...i necem se sad bavit s flashom...tak da cu stavit slikicu umjesto njega
btw cini mi se da cu se nazajebavat s tim Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.02.2004 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
e moze...aj mi posalji psd na retro@code16.com pa cem vidit...i necem se sad bavit s flashom...tak da cu stavit slikicu umjesto njega
btw cini mi se da cu se nazajebavat s tim :)


hehe i meni se cini, inace bi ja to vec napravio :)))
psd ti saljem, sam da ga iskopam, a za fles ne brini, to znam sredit samo mi se nije dalo jer zbog h100% ionak ne bi bilo valid pa ono...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2004 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eeeee, mogu ja, mogu ja!!!1

mozda je bolji primjer mi3, a ionako smo ga htjeli transformirati u tableless xhtml (moze i transitional). ha, vredi???!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.02.2004 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stani u red :)))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 10.02.2004 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
stani u red Smile))


da najs i onda mi njubaji dobijemo pro tut u koji blejimo i mislimo sta je pisac kog mog meni htio time reci Smile)


Quote:
ovako otipkano se cini totalno zbunjujuce, but i'll give it a shot. sto ti hoces je da ti se klikom na link nesto loda u iframeu, bilo jednom bilo drugom? iframeovima dodaj id tag (id = "prvi" te id = "drugi").
ako oces da ti se neki link loda u prvom iframeu:


Gle sad citaj od slova do slova jer nemam di uploadat sliku, morat chu si nac neki web prostor! Zelim da kad covjek koji browsa klikne na taj link u gornjem lijevom polju da mi se u donjem lijevom polju i onom desno ucitaju razliciti sadrzaj! Dakle klik na 1 link ucita 2 razlicita ifrejma u dva razlicita polja tablice!

btw za retro-a pitanjce
isao sam na starom kompu koji je bio sranje na sajt od code 16-a i nista od linkova mi nije htio ucitat!
Odem sad kad imam nov komp reko mozda je komp sjeban, imam flashplayer i i.e. 6 i opet nista mi ne zeli ucitat! ono ni slike ni vijesti ni contacts ni partners ni clients! Bash nista!
jel to bug neki ili je problem do mene!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 11.02.2004 00:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ch3wie] wrote:
btw za retro-a pitanjce
isao sam na starom kompu koji je bio sranje na sajt od code 16-a i nista od linkova mi nije htio ucitat!
Odem sad kad imam nov komp reko mozda je komp sjeban, imam flashplayer i i.e. 6 i opet nista mi ne zeli ucitat! ono ni slike ni vijesti ni contacts ni partners ni clients! Bash nista!
jel to bug neki ili je problem do mene!


ne bi znao...nisam imao prste u tom siteu....tak da fakat ne znam

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 11.02.2004 00:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@njava&che: ovako cemo...napravit cemo aukciju...daklem, pocetni ulog su cevapi i pivo...cujem li ja vise? Very Happy

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 11.02.2004 01:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na mitriju bi ti profit stvarao?!? jao, suza mi je iscurila, odoh spavat Crying or Very sad

...information wants to be free Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 11.02.2004 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

informacija oce jest Smile
ajde vidjet cem...posto sam mekanog srca vjerojatno ce bit obadva Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 11.02.2004 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
ajde vidjet cem...posto sam mekanog srca vjerojatno ce bit obadva :)


... i tako informacija ostade gladna i zivjela je sretno do kraja zivota :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 11.02.2004 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

amo ljudi....ocem danas na mejl...psd od zgzvuka i mi3ja pa da se krenem zajebavat Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 11.02.2004 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Information equals Famin of The 4 ryders of apocalipse Laughing
Retro nafukaj nekog da ti da X-icu i odi u Sc se napucat ko svinja! Nije neka pro quality al je jelo! Cool

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 11.02.2004 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ch3wie] wrote:
Information equals Famin of The 4 ryders of apocalipse Laughing
Retro nafukaj nekog da ti da X-icu i odi u Sc se napucat ko svinja! Nije neka pro quality al je jelo! Cool


da, kupi si 3 pizze od sunke!!1 i reci im da ti je ne zapeku kak bi je mogo zvakat :>
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 11.02.2004 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
[ch3wie] wrote:
Information equals Famin of The 4 ryders of apocalipse Laughing
Retro nafukaj nekog da ti da X-icu i odi u Sc se napucat ko svinja! Nije neka pro quality al je jelo! Cool


da, kupi si 3 pizze od sunke!!1 i reci im da ti je ne zapeku kak bi je mogo zvakat :>


ma necem...imam osjecaj da ta hrana jednostavno nije dovoljno nezdrava da bi ju jeo Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 11.02.2004 21:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle ak si gladan ne pitash a ako nemresh zvakat naostri zube i u akciju Smile)
btw nije ni tolko losh za neki međuobrok ali kao rucak nono!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group