Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
php pagination

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darko



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 20

PostPosted: 04.10.2006 09:43    Post subject: php pagination Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije svega lijep pozdrav svima! Ja sam Darko i evo po prvi sam puta danas ovdje. Jedan prijatelj mi je preporučio ovaj forum i obzirom da se jako zanimam za web design i programiranje nadam se da ću ovdje dobiti puno korisnih savjeta Smile
I odmah na početku imam jedno pitanje Smile

Naime htio bih u jednom sustavu vijesti koji radim napraviti mogućnost odabira stranice sa vijestima ("paginaciju") obzirom da će ih biti puno, a htio bih da se prikazuje samo 10 po stranici. Našao sam dosta tutoriala na netu ali niti jedan ne radi kako bih htio. Naime htio bi prikaz identičan ovome: http://img84.imageshack.us/img84/9434/1uc4.jpg, znači da se između početne i završne skupine vijesti pojave "točkice", a da se brojevi koji se pojavljuju na kraju prve skupine i na početku druge mijenjaju ovisno o odabiru (nadam se da sam bio jasan oko ovog što me muči Smile )
Ako netko možda zna za kakav dobar tutorial o ovome bio bih mu više nego zahvalan!

Hvala unaprijed!

Darko
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.10.2006 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, ja to već imam u svojem sustavu pa da ti pomognem... Prvo reci u kojem juziku radiš... Da li radiš sa mySQL-om ili kako? Malo detaljnije opiši pa ti pomognem... Wink

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.10.2006 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad izvlačiš news iz baze, limitiraj se na samo njih deset (LIMIT 0,10) zadnjih (ORDER BY news_date DESC). Paginaciju ćeš kasnije postići da povećavaš OFFSET (koji je trenutno 0) na "LIMIT 1,10", "LIMIT 2,10" itd.

Code:
$page = (int) @$_GET['page'];
$offset = $page > 0 ? $page - 1 : 0;
$limit = 10;
$query = "SELECT * FROM $news_table ORDER BY some_date DESC LIMIT $offset,$limit";
$query_total = "SELECT COUNT(*) FROM $news_table";

U HTML-u da izgeneriraš paginaciju vizualno treba ti ukupan broj newsa (SELECT COUNT(*) FROM news). Taj ukupan broj podijeliš sa 10 (koliko ih želiš po stranici) i dobit ćeš broj stranica. FOR petljom outputaj linkove za pojedine stranice. Kad to imaš i kad sve radi, tek tada se poigraj sa "tri točkice" da ta lista linkova ne bude pregolema.
Code:

$links = array();
for($i = 0; $i < $total_news/10; $i++)
    $links[] = sprintf('<a href="./?page=%d">%d</a>', $i+1, $i+1);
echo implode(', ', $links);
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.10.2006 18:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za što ti služi ovaj implode???

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 04.10.2006 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BlizZ wrote:
Za što ti služi ovaj implode???


bitno da php i c++ live forever... rtfm...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.10.2006 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
BlizZ wrote:
Za što ti služi ovaj implode???


bitno da php i c++ live forever... rtfm...


Pa da... Ja ih želim što bolje naučit... Zapravo više PHP...

PHP manual... Trebo bih malo češće pogledat u njega...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 04.10.2006 19:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BlizZ wrote:
che.UP wrote:
BlizZ wrote:
Za što ti služi ovaj implode???


bitno da php i c++ live forever... rtfm...


Pa da... Ja ih želim što bolje naučit... Zapravo više PHP...


mozda ti je to losa ideja :P prvo bi trebao dobro skuzit oop i opcenito programiranje (dakle razumijet ga, za sto je potrebna određena doza "programerske" zrelosti koja dolazi kroz vrijeme, za sna i tako to) i onda malo skicnut na ruby ili python (ne navijam za neku utopiju al imam osjecaj da ti PHP i njegova rasprostranjenjost i prihvaćenost ne donose kruh za život, pa imaš tu slobodu i sreću da proucavas programiranje onako neobavezno). c++ je poprilicno zahtjevan jezik (ponekad nepotrebno no to je stvar povijesti) no kompajlira se i brz je, uostalom (tj. razlog zbog kojeg ga i spominjem a ne da samo kazem da se kompajlira :D) u njemu mozes napisati ekstenziju (modul, hm kako to nazivaju??) za ruby odnoso python, ako te brinu performanse u pojedinim problemima (što je zapravo normalno za intrp. jezike da su "spori")

molim veće stručnjake od mene da reagiraju na moju zbrku :)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.10.2006 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
BlizZ wrote:
che.UP wrote:
BlizZ wrote:
Za što ti služi ovaj implode???


bitno da php i c++ live forever... rtfm...


Pa da... Ja ih želim što bolje naučit... Zapravo više PHP...


mozda ti je to losa ideja Razz prvo bi trebao dobro skuzit oop i opcenito programiranje (dakle razumijet ga, za sto je potrebna određena doza "programerske" zrelosti koja dolazi kroz vrijeme, za sna i tako to) i onda malo skicnut na ruby ili python (ne navijam za neku utopiju al imam osjecaj da ti PHP i njegova rasprostranjenjost i prihvaćenost ne donose kruh za život, pa imaš tu slobodu i sreću da proucavas programiranje onako neobavezno). c++ je poprilicno zahtjevan jezik (ponekad nepotrebno no to je stvar povijesti) no kompajlira se i brz je, uostalom (tj. razlog zbog kojeg ga i spominjem a ne da samo kazem da se kompajlira Very Happy) u njemu mozes napisati ekstenziju (modul, hm kako to nazivaju??) za ruby odnoso python, ako te brinu performanse u pojedinim problemima (što je zapravo normalno za intrp. jezike da su "spori")

molim veće stručnjake od mene da reagiraju na moju zbrku Smile


Thnx na savjetima... A i programiro sam ja već prije dosta...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 05.10.2006 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BlizZ wrote:
A i programiro sam ja već prije dosta...

super : ))
al ovdje bi mogo više čitat, a manje pisat... i maknut ovaj potpis – ovak se dobije dojam da znaš što je implode.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 05.10.2006 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dancing TZAR!!1

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group