Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Stativi za fotoaparate

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bOrkudin
Guest





PostPosted: 06.10.2006 18:41    Post subject: Stativi za fotoaparate Reply with quote

...sve rečeno u naslovu al svejedno da nadođontam što mislite da se isplati uzet najviše?
Naime raspitivah se malo po trgovinama i svak ima neku svoju prokretensku priču kako mi u što kraće vremena uvalit neko smeće-stoga; ima ko kakvo iskustvo sutijem-koji su kriteriji uopće osim čvrstoće i visine i naravski cijene? ..koliko sam uhvatio hamini mi se čine najčvršći u odnosu na druge u tom rangu od 300-400 kn pa sad....vi velite? išta...
Back to top
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 06.10.2006 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam imao jebenica popust na najbolji objektiv u hami pa sam njega kupio al moja preporuka za tu lovu ti je: http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=1629023&PHPSESSID=9d60571eaed063310c22e631c89ab50a

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 06.10.2006 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislio sam reci stativ, ne objektiv Shocked Laughing

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.10.2006 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam Hamin "Gamma 79"

nije loš ali nije baš ni super - makar je lagan nije čvrst koliko bi trebalo Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 07.10.2006 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije baš jednostavno izabrati. Ovisi što hoćeš sa stativom raditi.

Imam tri komada:
1.
Jedan za nosat sa sobom, za na put itd:
http://www0.uk.shopping.com/xPF-Cullmann_Presto_50010
Prednosti: relativno lagan i kompaktan, stane u torbu, ima teleskopske noge koje se lako rasklapaju i sklapaju, kad nogice nisu izvučene vrlo stabilan, može se i na stolu ili na krovu auta (ima gumene "cipelice" pa nećeš oštetit lak) itd.
Nedostaci: nije baš stabilan kad izvučeš noge do kraja
Facit: jako sam zadovoljan i ne odvajam se od njega

2.
Jedan lakši ali full size:
http://www.hama.co.uk/portal/articleId*100476/action*2563
Prednosti: dovoljno velik, ima podesivi centralni stup za fino namještanje visine i centralno povezane nogice koje dodatno stabiliziraju, jedan dio našarafiš i onda skidaš i stavljaš fotić na njega u jednom potezu.
Nedostaci: nije naročita stabilnost kad mu izvučeš sve do kraja
Facit: obično mi je u prtljažniku i rijetko ga vadim

3.
Jedan masivni full size i full železo:
Noname, stari proizvod
Prednosti: stabilan, velik, može podnijeti i veće aparate/objektive, za ozbiljan rad
Nedostaci: težak, nije za nosit, nije ga baš najlakše podesit

Probao sam i jednonoge, ali me baš nije oduševilo - to mi je nekak ni vrit ni mimo, vjerojatno dobro za sportske fotke i sl.

U svakom slučaju je dobro uz stativ kupit još glavu da se može lijepo namiještat u svim smjerovima.

Moje je iskustvo da najmanje koristim "najbolji" stativ, jer ne radim studijske fotke, a nosat hrpu železa nemam baš volje. Najviše slika sam napravio s malim kompaktnim "putnim" stativom. Čini mi se da je to kao kišobran: mali sklopivi možeš furat sa sobom i zaštitit će te od kiše, onaj veliki s drvenom ručkom obično ostaje doma...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 07.10.2006 06:45    Post subject: :)) Add user to your forum ignore list Reply with quote

neki dan narucihu Prizmi monopod, i to 681B MANFROTTO HD PRO MONOPOD (3SCTN)BLK, eto..., nekako mi se takva stvar čini mobilinija od tripoda...još samo da nabavim dobar zoom za mog Olya
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 07.10.2006 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo da ti odgovorim iz prve ruke jer sam prije dva tjedna rijesio svoju dilemu. Gledao sam po nasim ducanima i na kraju kupio najbolji izbor.
Bio sam u Praxisu i tamo ti imaju Cullmane. Cim sam ga vidio nije mi uljevao samopouzdanje. Profesionalna serija je bila oko 800 kn pa na vise. Amatersku seriju nemoj ni gledat.
Moje razmisljanje je bilo ovakvo. Zasto stediti na necemu sto ti donosi sigurnost u radu. Prije svega sigurnost. JEr ak piknes nekaj jeftino i to ti se strga u trnutku dok je na njemu aparat od 5 somova i jos objektiv od kojih par somova... pa ti vidi stete. Bolje daj parsto kuna vise i ziher si.
Nakon Culmana vidio sam neke u Foto ducanima po gradu i Hami. Cim sam im vidio one tanke nogice odmah sam odustao od njih.
E, onda je na red dosla Prizma. Tamo imaju Manfroto. E, njega kad vidis, odmah ti je jasno zasto su d best. Aluminijska obrada, kompaktni, lagani, imaju otpor u pomicanju.. Uglavnom, ja sam za 800 kn, kupio fenomenalan stativ za skoro sve uvjete. Nema libelu, ali dobijes uz njega glavu. Model ti je 728 B. Visina mu je preko 2 m. Bas sam ga jucer razvukao do jaja i fotkao nekaj. Poprilicno stabilno je djelovao. Imas i jos boljih, naravno. Moj kolega ce piknut model za 1500 kn. Razlika je da taj model ima i libelu a ima i mogucnost postavljanja centralne sipke u horizontalan polozaj. Znaci za snimanje odozgora. Idealno za packshote. Cijena je malo veca ali ak si ozbiljan fotograf itekako ce ti se isplatiti. A toplo ti preporucam i ovaj za 800 kn...
Moj savjet ti je da definitivno kupis Manfroto, jer definitivno su bolji od bilo kojih na trzistu. A sigurnost koju ti daju nezamjenjiva je. Mozes ti piknut i neki jeftilen od 200 kn, al nemoj kukat ak ti se aparat s objetivima razleti u sto komada Smile

Evo vidis i sam kaj decki gore vele... Hamini bas nisu najcvrsci... Za 400 kn nebus nasao dobar stativ. Nije da ih reklamiram, ali nakon Cullmana i Hame kad sam ugledao ovaj odmah sam znao da cu ga kupiti. I ima sve ovo kaj decki gore vele. Gumene slapice na krajevima da se noge ne poderu, centralnu sipku za fino podesavanje po visini... ma skoro i da kavu kuha Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group