Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
filesize()

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 09.10.2006 12:36    Post subject: filesize() Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja upravo imam problema s php-om i veličinom fileova

$fpath = '../../files/novosti/'.$row[prilog];
$fs = filesize($fpath);

javlja ovo:
Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for ../../files/novosti/dvoracweb.pdf in ... on line ...

file nije >2GB
jeli stvar u relativnom pathu?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 09.10.2006 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pukni
Code:
echo is_file($fpath);

da vidis da li ti uopce dobro hvata fajl

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.10.2006 08:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne ispiše ništa ali path je dobar i file postoji

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.10.2006 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda imas open_basedir restrikcije?
Pogotovo ako pokusavas dohvatiti file koji je izvan web root-a or smtn...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.10.2006 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u kojem modu treba biti file tj. treba li biti executable?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.10.2006 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa u principu ne bi trebao biti executable.
Jel to na windowsima ili na *nixu? Da li se php vrti kao ISAPI modul, ili kao cgi? Jel ti mozda safe_mode ukljucen u php-u?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.10.2006 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

*nix - je. sto se tice modula - mislim da je cgi.
radi se o cms-u koji se vrti na plus.hr hostingu - ne znam za ovaj php safe mode. nisam bas doma na tom terenu server-side-a. probala sam i sa file_exists - ista stvar - ne javlja error al nista je ispisuje - inace taj se file uploada kroz cms kao attachment na news - i ispod newsa ide link na taj file (to radi normalno) - a pokusavam napraviti da uz file pise njegova velicina

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.10.2006 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako upload i download dokumenta radi kako spada, pokusaj pogledati u source php skripte kroz koju ide download, i pogledaj na koji nacin je tamo pristupano file-u, i iskoristi isti princip da bi dobila ovo sto zelis.

Cudno je da file_exists nista ne ispisuje. Probaj sa
Code:
if (!file_exists($fpath)) {
    echo 'File not found!';
}

Ako dobijes "file not found", znaci da je defintivno path problem u igri, pa vidi sta pise u $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] varijabli, i ostalim $_SERVER varijablama, pa onda vidi dalje...

Moguce je da cms prepisuje path, ili jos vjerojatnije da postoji zapravo samo jedan main php file (neki kao glavni controller) iz kojeg se dalje sve includea, pa trenutni path skripte nije onaj koji ti vidis u url-u, nego ti uopce mozda niti ne treba relativni dio patha, jer sve krece od nekog glavnog index.php-a ili sl...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.10.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brick wall trebao mi je netko nacrtat da shvatim koju sam glupost napravila.
u bashu imam postavljen rename patha nabava/index.php u nešto s tipa nabava/x/
a budući da je za link do fajla trebalo uključiti i taj 'virtualni' folder:
Prilog: <b><a href=\"../../files/novosti/".$row[prilog]."\" target=\"_blank\"
ostavila sam isti path i za filesize - koji pak gleda sve iz php filea pa je normalno da ne radi.
carr, zytzagoo - thx

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 11.10.2006 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
Brick wall trebao mi je netko nacrtat da shvatim koju sam glupost napravila.
u bashu imam postavljen rename patha nabava/index.php u nešto s tipa nabava/x/
a budući da je za link do fajla trebalo uključiti i taj 'virtualni' folder:
Prilog: <b><a href=\"../../files/novosti/".$row[prilog]."\" target=\"_blank\"
ostavila sam isti path i za filesize - koji pak gleda sve iz php filea pa je normalno da ne radi.
carr, zytzagoo - thx

nisam te * shvatio, drugim rijecima, bilo je do neispravnog patha?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 11.10.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da - a ja sam bila uvjerena da je ispravan jer ga je u a href pathu dobro linkalo na file.
ne govori ništa još se crvenim... Embarassed
inače ona tvoja sintaksa echo is_file() mi nije ništa ispisivao sa tim krivim pathom al mi je radilo ono sa if (!is_file())

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 11.10.2006 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
da - a ja sam bila uvjerena da je ispravan jer ga je u a href pathu dobro linkalo na file.
ne govori ništa još se crvenim... Embarassed
inače ona tvoja sintaksa echo is_file() mi nije ništa ispisivao sa tim krivim pathom al mi je radilo ono sa if (!is_file())

krivo sam ti rekao, sa file_exists se provjerava da li folder postoji

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group