Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
tutoriali.com- posvećena prvenstveno 3d maxu,na hr. jeziku.
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blaster



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 30
Location: Hrvatska

PostPosted: 12.10.2006 19:31    Post subject: tutoriali.com- posvećena prvenstveno 3d maxu,na hr. jeziku. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogledajte pa sami prosudite.
Nadam se da će ovakva stranica proći na ovima prostorima.

http://www.tutoriali.com

Valjda ima ljudi za 3da max i photoshop???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
blaster



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 30
Location: Hrvatska

PostPosted: 12.10.2006 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je tek početak. Nalaze se tutoriali za 3d max i
photoshop, galerija slika, forum.
Besplatni 3d modeli u 3ds formatu, nešto tekstura,
blueprintova, scena...

Svaka pomoć i suradnja je dobro došla.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 12.10.2006 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm... Neće valjda tutori bit ko i site...
Napravite neki site u 3d- u.. Very Happy Very Happy

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 12.10.2006 22:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako mislite pisati tutoriale, poradite malo na jezicnom izricaju.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 13.10.2006 00:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Želite i Vi naučiti kako se radi ovakav banner!

Comedy gold.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blaster



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 30
Location: Hrvatska

PostPosted: 13.10.2006 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radimo na tome. Sajt će se još urediti ,ali neće biti 3d.
Nije da ne znamo. Znamo:) , ali ne želimo se isfuravat
na izgled. Bitno da su tutoriali dobri i ponuda na stranici.

A što se tiče jezičnog izričaja, probat ćemo se još popravit.
Nisam shvatio što na stranici nije jasno?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.10.2006 04:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne radi se o tome da "nije jasno", već je jako šlampavo napisano i ima previše pravopisnih grešaka za jedan "edukativni" tekst.

slučajni primjer
Quote:
-To bi sad trebalo izgledat ovako.
Tamo di je označen ljubičasti kružić tamo kliknite i ugasite vidljivost tog sloja.
[...]
sljedeći
[...]
moj omiljeniji je Lasso (L) alat. --> meni je (draži, omiljeniji)
[...]
Sada bi trebali napravit okvir.
Slika je prilićno dinamična pa bi to trebali nekako istaknut.

uglavnom č/ć, ije/je, infinitiv završava na i osim ako je iza glagola ću/ćeš/će/..., negacija se piše odvojeno... to se sve uči u osnovnoj školi Confused
tko to ne zna, ima spellchecker.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mia_



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 26
Location: rovinj

PostPosted: 13.10.2006 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kul ideja, ali zasto sav taj sadrzaj i trud ne stavite na 3dhr.net.........tamo vec ima stotinjak clanova i odredjenog sadrzaja......steta je ne ujediniti snage kad vec ima tako mali broj zaintertesiranih za 3d sa nasih podrucja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 13.10.2006 10:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:

[...]
sljedeći
[...]


Ne znam u kakvoj se konstrukciji koristi, ali na ovom se često ljudi zabune iz prve.

Ako se koristi kao pridjev (što i jest većina slučajeva) onda je ispravno sljedeći.

Slijedeći je (ako se dobro sjećam nazivlja) glagolski nešto sadašnji i koristio bi se u rečenici tipa "Slijedeći Zeca, Elmer je sanjao o hazunfeferu".
Back to top
View user's profile Send private message
blaster



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 30
Location: Hrvatska

PostPosted: 13.10.2006 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo sad nešto o 3d-u kod nas. Nismo išli na ujedinjenje
jednostavno iz razloga što se mi hoćemo specijalizirati za
3d studio max.
Vidjet ćemo kroz vrjeme kako će proći.
Mi smo za suradnju, ali smo htjeli napraviti vlastiti site.

Za ove greške sam svjestan, koliko znam one su u
sekciji photoshop. To je u biti samo postavljeno na site,
a u izradi su novi tutoriali. Biti će to sve s vremenom popravljeno.

Jel na dosta stvari radimo ( tutoriali,modeli,scene...) .
U biti stranica nije otverena ni mjesec dana.

Svaki savjet je dobro došao.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.10.2006 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Marvin wrote:
Ako se koristi kao pridjev (što i jest većina slučajeva) onda je ispravno sljedeći.

my bad Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 13.10.2006 12:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sljedeći po redu/u vrsti/na popisu/itd.

Slijedeći njega/upute/nekog il nešto

Da,ovo se uči u osnovnoj,ali po meni se to lako zaborvalja i trebalo bi učit i u srednjoj,a većina srednjih škola zaboravi na gramatiku od tolike književnosti koju su ugurali u udžbenike.

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.10.2006 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo je sad zašlo u debeli OT... (sorry, blaster Embarassed) možda bi čak mogli splitati novi topic, ha? Smile *nudge*nudge*

Kelso, to što je netko nešto davno učio i "zaboravio" ne smije biti opravdanje za neznanje vlastitog jezika. svaki dan možeš pročitati novine, knjigu, članak na internetu i tako razvijati jezični izričaj. uostalom zar nije bolje učiti jezik iz primjera nego bubati napamet pravila?
problem je u tome što su ljudi lijeni čitati i nije ih briga. kada im netko prigovori da su nepismeni, još se i vrijeđaju. kod nas je to još podnošljivo, kad vidim male amere dođe mi da si čupam kosu... ne znam kako ih nije sram da ljudi iz banana država pričaju njihov jezik bolje od njih samih.

naravno da se svakome događaju greške (meni par postova iznad), no kad se greška pojavljuje u svakoj drugoj rečenici mislim da treba nešto poduzeti.
kao što rekoh, danas postoje spellchecker-i pa svatko može barem na internetu djelovati pismeno.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.10.2006 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
ovo je sad zašlo u debeli OT... (sorry, blaster Embarassed) možda bi čak mogli splitati novi topic, ha? Smile *nudge*nudge*

Kelso, to što je netko nešto davno učio i "zaboravio" ne smije biti opravdanje za neznanje vlastitog jezika. svaki dan možeš pročitati novine, knjigu, članak na internetu i tako razvijati jezični izričaj. uostalom zar nije bolje učiti jezik iz primjera nego bubati napamet pravila?
problem je u tome što su ljudi lijeni čitati i nije ih briga. kada im netko prigovori da su nepismeni, još se i vrijeđaju. kod nas je to još podnošljivo, kad vidim male amere dođe mi da si čupam kosu... ne znam kako ih nije sram da ljudi iz banana država pričaju njihov jezik bolje od njih samih.

naravno da se svakome događaju greške (meni par postova iznad), no kad se greška pojavljuje u svakoj drugoj rečenici mislim da treba nešto poduzeti.
kao što rekoh, danas postoje spellchecker-i pa svatko može barem na internetu djelovati pismeno.


Word i piši... pa nek ispravlja...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 13.10.2006 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Kelso, to što je netko nešto davno učio i "zaboravio" ne smije biti opravdanje za neznanje vlastitog jezika. svaki dan možeš pročitati novine, knjigu, članak na internetu i tako razvijati jezični izričaj. uostalom zar nije bolje učiti jezik iz primjera nego bubati napamet pravila?

Nisam ja ništa nikad bubao, sve ja to razumijem. A što se tiče ovog da sve to možeš naučit preko interneta,novina,itd. ne daje mi nikakvo ohrabrenje. Ako bih se po tom ravnao ne bih dobro prošao. Uglavnom nije tu sad važno da li ja razumijem i da li imam il nemam pravopisne greške već se radi o tom da u srednjoj školi gramatika totalno izblijedi. Npr. ja otkad sam došao u srednju pisao sam 2 (ako se dobro sjećam) kontrolna iz gramatike,a iz hrvatskog imamo samo čitanku u kojoj gramatika zauzima ukupno 0 stranica (redaka). Njima je važno da naguraju što je više moguće književnih djela u čitanku,a ionako ih ni pola ne obradimo. Sad

P.S. Sorry na OT Rolling Eyes

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.10.2006 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kelso wrote:
nel`chee wrote:
Kelso, to što je netko nešto davno učio i "zaboravio" ne smije biti opravdanje za neznanje vlastitog jezika. svaki dan možeš pročitati novine, knjigu, članak na internetu i tako razvijati jezični izričaj. uostalom zar nije bolje učiti jezik iz primjera nego bubati napamet pravila?

Nisam ja ništa nikad bubao, sve ja to razumijem. A što se tiče ovog da sve to možeš naučit preko interneta,novina,itd. ne daje mi nikakvo ohrabrenje. Ako bih se po tom ravnao ne bih dobro prošao. Uglavnom nije tu sad važno da li ja razumijem i da li imam il nemam pravopisne greške već se radi o tom da u srednjoj školi gramatika totalno izblijedi. Npr. ja otkad sam došao u srednju pisao sam 2 (ako se dobro sjećam) kontrolna iz gramatike,a iz hrvatskog imamo samo čitanku u kojoj gramatika zauzima ukupno 0 stranica (redaka). Njima je važno da naguraju što je više moguće književnih djela u čitanku,a ionako ih ni pola ne obradimo. Sad

P.S. Sorry na OT Rolling Eyes


Baš to... U srednjoj nema uopće gramatike... Užas... Važno da mi naučimo šta je piso Nazor i ti svi pisci... A to što pola ljudi izađe nepismeno iz škola... Važno da znaju liriku i epiku... ajd, i dramu....

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 13.10.2006 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kažem ja da je književnost koju učimo loša,al je stvarno ima previše,al dobro.. Dosta off topica Wink

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
IXCHEL



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 52
Location: solar system [Zagreb]

PostPosted: 14.10.2006 02:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
ovo je sad zašlo u debeli OT... (sorry, blaster Embarassed) možda bi čak mogli splitati novi topic, ha? Smile *nudge*nudge*

Kelso, to što je netko nešto davno učio i "zaboravio" ne smije biti opravdanje za neznanje vlastitog jezika. svaki dan možeš pročitati novine, knjigu, članak na internetu i tako razvijati jezični izričaj. uostalom zar nije bolje učiti jezik iz primjera nego bubati napamet pravila?
problem je u tome što su ljudi lijeni čitati i nije ih briga. kada im netko prigovori da su nepismeni, još se i vrijeđaju. kod nas je to još podnošljivo, kad vidim male amere dođe mi da si čupam kosu... ne znam kako ih nije sram da ljudi iz banana država pričaju njihov jezik bolje od njih samih.

naravno da se svakome događaju greške (meni par postova iznad), no kad se greška pojavljuje u svakoj drugoj rečenici mislim da treba nešto poduzeti.
kao što rekoh, danas postoje spellchecker-i pa svatko može barem na internetu djelovati pismeno.



...ma najbolji su mi iskompleksirani ljudi koji svoje komplekse prenose na druge. Mislim wtf kakva mf pismenost hrv. (za koju 99,9% stanovnistva zemlje ne razlikuje jesmo li mala drzava u Africi ili naziv nekog jela) jezika . Kao da pismenost ima ikakve veze sa inteligencijom kao sto isticu oni koji druge "nepismene" cijelo vrijeme upozoravaju ( "to se uci u osnovnoj"). Ako vec nekome ides navesti da ima neke gramaticke i pravopisne greske onda ispravi te recenice PA POMOZI, a ne nasladjivat se i sama sebi snobovski laskati da si bolji od nekoga jer si procitao vise tudjih napisanih knjiga jezikom u zemlji koja ima stanovnika kao jedan veci grad u Europi. Uopce je apsurdno da pisem o ovome. Ohladite ego vi "strucnjaci `RVATSKE pismenosti i knjizevnosti" Razz Cool

_________________
"I realized our true nature is spirit, not body, we are eternal beings. God's love is unconditional and there's nothing we can ever do to change that. It is only our illusion that we are seperate from God or that we are alone, in fact the reality is we are One with God, and he loves us..."Bill Hicks
Back to top
View user's profile Send private message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 14.10.2006 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Applause Applause Applause

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 14.10.2006 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IXCHEL wrote:
...ma najbolji su mi iskompleksirani ljudi koji svoje komplekse prenose na druge. Mislim wtf kakva mf pismenost hrv. (za koju 99,9% stanovnistva zemlje ne razlikuje jesmo li mala drzava u Africi ili naziv nekog jela) jezika . Kao da pismenost ima ikakve veze sa inteligencijom kao sto isticu oni koji druge "nepismene" cijelo vrijeme upozoravaju ( "to se uci u osnovnoj"). Ako vec nekome ides navesti da ima neke gramaticke i pravopisne greske onda ispravi te recenice PA POMOZI, a ne nasladjivat se i sama sebi snobovski laskati da si bolji od nekoga jer si procitao vise tudjih napisanih knjiga jezikom u zemlji koja ima stanovnika kao jedan veci grad u Europi. Uopce je apsurdno da pisem o ovome. Ohladite ego vi "strucnjaci `RVATSKE pismenosti i knjizevnosti" Razz Cool

inteligencija se ne može "naučiti", pismenost može, potrebno je samo malo truda - po čemu si zaključila da ja to poistovjećujem?
drugo, istakla sam točno koje su pogreške i u čemu je problem
Quote:
uglavnom č/ć, ije/je, infinitiv završava na i osim ako je iza glagola ću/ćeš/će/..., negacija se piše odvojeno
iz toga se moglo zaključiti kako glase ispravni oblici, no u redu - vjerojatno sam iste trebala i napisati. to nije pomoć? oh, okay Smile

eto, tebi smeta što se netko brine "za tamo neki nebitni jezik", a meni smeta umanjivanje njegovog značaja i opravdavanje ljudi koji ga ne znaju pisati time što je Hrvatska tako malena i nevažna. Ne kažem da mi se sviđa hrvatski jezik, ali dužnost je svake osobe da zna pričati i pisati barem svoj materinji jezik kako spada.
zanemarimo sad bakice i djedice u pokrajinama gdje se priča samo dijalektom, nije sad uopće bitan ni govorni jezik sa frendovima u bircu, govorimo o ljudima koji objavljuju svoje radove na Internetu, k tome edukativne prirode. ako od njih ne smijem očekivati da pišu kako treba, onda nam je tolerancija stvarno otišla u jagode.

over and out.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 14.10.2006 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
...da zna pričati i pisati barem svoj materinji jezik kako spada.


baš i nije pravilna konstrukcija, znaš Wink ne gramatički, nego stilski..
ali u tu raspravu nemam namjere ulazit uopće.... iako moram priznat da me nerazlikovanje č i ć malo bode u oči, ali opraštam onima koji pričaju dijalektom koji ih ne razlikuje Cool


nego da se vratim lagano na topic..
zašto ste se baš koncentrirali samo na max i photoshop, puno ste ograničili krug potencijalinih korisnika..
i zašto nemate konstantan dizajn kroz cijeli site, nego vam početna stranica izgleda ovako, forum onako, a galerija opet skroz drukčije, a na galeriji još koristite i engleski..
inače, sretno sa svime Cool

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blaster



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 30
Location: Hrvatska

PostPosted: 14.10.2006 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa za sada smo ograničeni. Ali ako bude zainteresiranih
za druge alate proširit ćemo se. Nije problem.
S ovim smo krenili da uopće vidimo jel će biti zainteresiranih.
Možeš na forumu dati prjedloge ako ti nešto nedostaje ili imaš prjedlog.

Hvala na podršci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
IXCHEL



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 52
Location: solar system [Zagreb]

PostPosted: 14.10.2006 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blaster

uglavnom napisite da pisete bosanskim jezikom pa nece bit ovakvih "pravopisnih" gresaka Smile a nit onih koji se bune

_________________
"I realized our true nature is spirit, not body, we are eternal beings. God's love is unconditional and there's nothing we can ever do to change that. It is only our illusion that we are seperate from God or that we are alone, in fact the reality is we are One with God, and he loves us..."Bill Hicks
Back to top
View user's profile Send private message
blaster



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 30
Location: Hrvatska

PostPosted: 16.10.2006 11:58    Post subject: Bosanci??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da smo bosanci sve bi bilo ok!!! Shocked
Ali valjda razumijete šta se nalazi na stranici Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
IXCHEL



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 52
Location: solar system [Zagreb]

PostPosted: 16.10.2006 12:09    Post subject: Re: Bosanci??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

blaster wrote:
Da smo bosanci sve bi bilo ok!!! Shocked
Ali valjda razumijete šta se nalazi na stranici Very Happy



ja razumijem, ali neki ocito ne Wink zato napisite ovo je pisano bosanskim jezikom Very Happy Wink

_________________
"I realized our true nature is spirit, not body, we are eternal beings. God's love is unconditional and there's nothing we can ever do to change that. It is only our illusion that we are seperate from God or that we are alone, in fact the reality is we are One with God, and he loves us..."Bill Hicks
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group