Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Cijena izrade naslovnice?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 16.10.2006 10:26    Post subject: Cijena izrade naslovnice? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok ljudi...imam onaj vjecni problem-koliko naplatiti! Kolika je po vama realna cijena izrade naslovnice za jednu knjigu?
Back to top
View user's profile Send private message
moko



Joined: 02 Dec 2003
Posts: 159
Location: zagreb

PostPosted: 16.10.2006 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ti ne želiš postavit tako nedefinirano pitanje ovdje, vjeruj mi Smile

_________________
to explore and not explode
Back to top
View user's profile Send private message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 16.10.2006 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, naravno da cijena ovisi o kompliciranosti izrade, al sve ima neku svoju prosjecnu cijenu ili barem neke granice izmedu kojih se cijena krece.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.10.2006 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel se radi o ilustraciji, fotomanipulaciji, konceptu, typesetanju itd. itd?

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 16.10.2006 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam...mogu rec iz iskustva...
Jednom sam trebala radit neku naslovnicu sa nekom simple ilustracijom za 1000kn...a koliko je to realno, nemam pojma...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 16.10.2006 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



One... Million Dollars!

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 17.10.2006 10:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po cjeniku HDD-a:

ovitak jedne knjige

idejno rjesenje 2000 kn
izvedbeno rjesenje(razrada) 1000 kn

ukupno 3000 kn

Pa sretno

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.10.2006 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

saletto wrote:
po cjeniku HDD-a:

ovitak jedne knjige

idejno rjesenje 2000 kn
izvedbeno rjesenje(razrada) 1000 kn

ukupno 3000 kn

Pa sretno


pošteno.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 17.10.2006 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pošteno.. nadam se da je i realno

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.10.2006 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
pošteno.. nadam se da je i realno


mislim da je... naravno da ovisi o izdavaču, tiraži i samom dizajnu ... ali recimo od 1500-5000 kn bi trebalo biti realno.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 17.10.2006 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali.. zavisi i o samom poslu i o vremenu provedenom za izradu tog rješenja (i vrijeme za smišljanje ideje).. koliko to hitno treba biti gotovo.. i sl.

ali nije pošteno ako misliš izvuć 3 soma za jedno popodne rada

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.10.2006 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ali.. zavisi i o samom poslu i o vremenu provedenom za izradu tog rješenja (i vrijeme za smišljanje ideje).. koliko to hitno treba biti gotovo.. i sl.

ali nije pošteno ako misliš izvuć 3 soma za jedno popodne rada


zašto ne? godine iskustva i znanja ili kreativnost/ideja ima veliki raspon cijene. što se mene tiče to što netko smisli i napravi za sat - dva vremena može vrijedit ko moj ili tvoj tjedan ili još puno više ...

al realno 1500-5000 za nešto u razini prosjeka naslovnica hrvatskih izdavača ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.10.2006 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ali nije pošteno ako misliš izvuć 3 soma za jedno popodne rada

a fotografi koji dobe 200.000€ za jednu kampanju (tri fotke).... cek, to nije posteno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 17.10.2006 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ali.. zavisi i o samom poslu i o vremenu provedenom za izradu tog rješenja (i vrijeme za smišljanje ideje).. koliko to hitno treba biti gotovo.. i sl.

ali nije pošteno ako misliš izvuć 3 soma za jedno popodne rada


Ne mozes rec da je neposteno ako je finalni proizvod dobar...
Ne treba svima isto vremena za napraviti nesto dobro, to zavisi od iskustva i znanja, a sto vise iskustva i znanja imas to ti je i sat skuplji, a treba ti manje vremena...
bar je meni to logicno...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 17.10.2006 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ali nije pošteno ako misliš izvuć 3 soma za jedno popodne rada


potpuno pogresno, dizajn se ne moze naplacivati po satnici

naplacuje se idejno rjesenje + izvedbeno koje se onda moze racunati po satu, koliko vremena je trebalo za razradu idejnog rjesenja , pripremu za tisak i sta ja znam sta vec

velika greska je kad ti dodje klijent i ti mu kazes cijenu, a on ti kaze pa to mi onaj tamo napravi za duplo manje para, sta bi ti za sat dva posla tolike pare, i ako mu popustis i spustis cijenu gotov si, taj ce ti drugi put rusiti cijenu i natezati se s tobom oko bilo kakve cijene sa kojom mu izadjes
neka on onda ide tamo onom nekom pa neka mu radi za upola manje novaca, ako tvoj rad ima kvalitetu onda mora imati i adekvatnu cijenu

eto, nisam mogao izdrzati da ne reagiram na ovakvu, najblaze receno smijesnu, izjavu Dead Man-a
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.10.2006 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledajte drugu stranu.. neki ljudi samo na račun imena "lako plivaju" u tom svijetu i na najobičniju "štancu" dobiju lovu kao da su cijeli projekt odradili "od početka".. takvi ljudi su iekako prisutni "u nas".. ja i dalje stojim pri svome - netko ko na račun svog imena digne brzu lovu za jako malo NE VREMENA, NEGO TRUDA nije pošten igrač.. i nagledao sam se takvih primjera

- pretpostavljam da je realno da netko ko rastura će brže obaviti posao od nekoga drugog.. ali svejedno svaki posao zahtjeva svoje vrijeme.. nisam jedan od onih ljudi koji kažu postoji satnica za posao..

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 18.10.2006 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
pogledajte drugu stranu.. neki ljudi samo na račun imena "lako plivaju" u tom svijetu i na najobičniju "štancu" dobiju lovu kao da su cijeli projekt odradili "od početka"


e, tu se potpuno slazem s tobom, mogli bi ih i imenovati ali mislim da vecina zna na koga se to odnosi
to ja zovem sindromom "carevog novog ruha"
NN napravi los dizajn ali on je ime u hrvatskom dizajnu, digne xxx para za to i ko ne kuzi da je to wow dizajn taj je glup i onda svi fino sute, mediji to dizu u nebesa, a svi u sebi misle "je'ote koji je ovo k'rc, to nije bas nesto ali bolje da sutim da ne ispadnem glup"

Car je gol!

edit: da se ne bi carr nasao prozvanim, ovo nema nista s tobom Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 18.10.2006 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dead, kad bi ti na osnovu svog imena mogao trazit 10.000 za naslovnicu dali bi to trazio ili bi rekao nije posteno?

potrudi se da steknes takvo ime pa onda ponovo komentiraj ovu temu

svatko igra sa kartama koje ima u ruci....neki sa imenom...neki sa kvalitetom a neki sa guzom
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.10.2006 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne bi.. ne za jedno popodne Smile

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 19.10.2006 07:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... al za dva bi Smile priznaj
Back to top
View user's profile Send private message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 29.10.2006 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se da je to opcenito pitanje i da ovisi o kompliciranosti izrade. Slazem se takoder da se dizajn ne moze naplacivati po satu zato sto ne mozes racunati samo vrijeme izrade vec i vrijeme samog promisljanja o dizajnu s vizualnog kao i sa semantickog znacenja. To je kreativan proces i prozet je i kroz tvoje slobodno i radno vrijeme. S druge strane uvijek mi je tesko odrediti cijenu za nesto sto jos prije nisam radila zato sto nisam sigurna kako se cijene krecu, a ne zelim naplatit previse, a opet se ni podcijenjivati.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group