Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Priprema za stampu
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kvaki



Joined: 22 Oct 2006
Posts: 27

PostPosted: 22.10.2006 22:04    Post subject: Priprema za stampu Add user to your forum ignore list Reply with quote

novi sam u dizajnu, tek na pocetku studija dobro se snalazim u photoshopu i corelu, medjutim zadatak mi je da to sto sam vec radio pripremim za stampu, ne znam o cemu je rijec, da li mi mozete pomoci.
radim na pc-u
... mozda ovom postu ovde nije mjesto ,ali molim vas da pomognete mladjem (buducem za sto godina) kolegi , hvala
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 23.10.2006 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno, postoji vrlo dobar tutorial.
http://www.mi3dot.org/tutorials/comments/33/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ananga



Joined: 15 May 2005
Posts: 1
Location: zagreb

PostPosted: 16.01.2007 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima! imam jedno pitanje. da li je moguće pripremu za tisak napraviti i u corelu? i da li itko posjeduje neki tutorial za to? hvala vam svima na pomoći!
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 16.01.2007 16:08    Post subject: priprema Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovisi šta primpremaš za tisak, ali moguće je.
Ja sam radio cijeli jedan katalogu Corelu.
Nije da ti baš preporučam, lakše ti je u Freehandu.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 05.02.2007 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas naprotiv, ja sve radim u corelu - od knjiga, casopisa, plakata, brosura... sve. slike eventualno obradim u PS-u, ali sve ostalo u corelu, pa cak i konverziju slika iz rgb-a u cmyk ili resemplanje...
corel 12, of kors...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 05.02.2007 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moram reci da je korel neprikosnoven za brzu montazu i spremanje za pustanje na film. Ali moram isto tako reci da je veoma los za rad sa textom. Daleko bolje radi illustrator od njega. Svakako za knjige je ipak ne prevazidjen indesign, pogotovo sa njegovom opcijuom export u pdf Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 06.02.2007 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drdule wrote:
Moram reci da je korel neprikosnoven za brzu montazu i spremanje za pustanje na film. Ali moram isto tako reci da je veoma los za rad sa textom. Daleko bolje radi illustrator od njega. Svakako za knjige je ipak ne prevazidjen indesign, pogotovo sa njegovom opcijuom export u pdf Smile


ne bih se sasvim slozio. corel 12 barata sa tekstom izvrsno, a ni sa ispucavanjem u pdf nema problema... bar su tu ostavili vise nego dovoljno prostora za gotovo svaki moguci zahtjev (kod exportiranja u pdf). ne znam sa kojim si to corelom radio....

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 06.02.2007 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa radio sam moglo bi se reci prilicno dosta. Wink
Sto se tice prelamanja txta u corelu ne moze da radi hifenaciju niti mozes da ubacis discretionari hyphen, ako se ne varam Idea
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 09.02.2007 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hypenation sljaka ali discret nema. istina. nikad nisam ni imao potrebu za njim. koliko cesto ga koristis da bi ti bio presudan za rad?

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 09.02.2007 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bilo sta da radim mrzim kada mi se pojave one ogromne rupe u textu. Kada vidim neku pripremu odradjenu i puno tih rupa, smuci mi se da bilo sta dalje radim sa tim. Ubije mi zelju za daljim radom.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 09.02.2007 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... jel se vas dvoje zaebavate ili stvarno radite to u corelu:)))
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 09.02.2007 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
... jel se vas dvoje zaebavate ili stvarno radite to u corelu:)))


ja sam mislio postaviti isto pitanje......
corel, gaddemit!!!! sto jos, word za prijelom?
priprema u corel-u i printanje na paus papiru - omiljena balkanska DTP kombinacija. (mada se nadam da se paus vise ne koristi)

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 09.02.2007 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Obrada slika - Photoshop (CS) (konverzija i resemplanje obavezno tu)
Obrada vektora - Freehand & Illustrator
Slaganje layouta - InDesign & Quark

kakav crni corel....

mislim, u normalnom DTP svijetu....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 09.02.2007 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
="koskar"

kakav crni corel....

mislim, u normalnom DTP svijetu....


nije corel los, stovise, meni je masu puta spasavo svakojake poslove, a da ne pricam o njegovom print dijalogu...
no svaka aplikacija ima svoju svrhu postojanja i dobra je koliko ju znas upotrebljavati i iz nje izvlaciti maksimum onoga sto trebas u odredjenom trenutku...
no prijelom teksta raditi u corelu je i vise nego ocajan potez.....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 09.02.2007 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha, kad vas dunga ulovi...i sve vas izmasakrira :))

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 09.02.2007 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa to sam i rekao za corel da je za prelom ocajan. Ali zato print je savrsen dok nisam krenuo da radim u prepsu montazu pdfova. Bio je ne zamenjiv u tom pogledu.

Sto se tice Freehand jednom sam u ranijim verzijama probao da radim i odlepio sam koliko je ruzan i glup program BIO! Sada ne znam ali navika je navika nikad se ne vracam losim programima! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 10.02.2007 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cijene:
Corel
CS2 Standard
CS2Premium

da pricamo dalje ili...Question

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 10.02.2007 18:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
cijene:
Corel
CS2 Standard
CS2Premium

da pricamo dalje ili...Question


o cemu? pogledaj koji softwer dolazi s corelom, a koji s CS paketima.. nije usporedivo...

ako si kvalitetan i imas posla eto ti ispalcenog CS2 paketa u roku mjesec dana.. ali ak radis za kikiriki onda ti je i open office preskup......

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 10.02.2007 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro...
samo photoshop je 500+ dolara
hteo sam sam da potenciram profesionalnost paketa.
corel paket je za kucnu upotrebu i za sitne poslove. adobeov je za profesionalnu upotrebu.

ma sta imao corel, kakav god print dialog ili neznam kako se ponasa sa kerningom, to je sitna riba u usporedbi sa adobeom. kao da usporedjujes corsu i mercedes.

ja se ispricavam; moj bed sto sam uopste pokusavao usporedjivati.

kao sto sam rekao prije:
balkan DTP = paus i corel olmajti (beogradska amaterska samouka skola iz pocetka 90-tih).
mislim, RGB to CMYK konverzija u corel-u? blasfemi Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 14.02.2007 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja se ne bih slozio. preporucio bih vam da prije nego pocnete pljuvati po necemu, saznate sto to "nesto" sve moze. nije to vise onaj corel 7 gdje nista zivo ne radi.

sto god vi radili u vasim paket programima, ja cu napraviti u corelu.
stvar je u tome da se upravo vi sad ponasate poput balkanaca (corel i paus...).

ali, meni se cini sasvim suvisnim pisati o tome.

nego, da odgovorim vezano uz hypenate - copiraj si iz worda plug za hypenate i ubaci ga u corel i sve ce funkcionirati savrseno...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 14.02.2007 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bajdvej, gdje ti to koskar radis, kad se tako bahatis sa zaradom?

P.S.
kakve veze ima cijena programa s njegovom kvalitetom?

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.02.2007 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
haha, kad vas dunga ulovi...i sve vas izmasakrira Smile)

Smile
dunga se opet uvalio u pseću kakicu, pa nema vremena ni za iživljavanje po forumima...
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 14.02.2007 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.... izgleda da se ne zaebavate vi to stvarno tako:)))))

pa radite i dalje tako:))
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 14.02.2007 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni zaista nije jasno zasto svi misle da je corel toliko los?

evo, nedavno sam radio monografiju za HAK (100 godina) u 6 boja. ispala je savrseno. nikakvih problema nisam imao. ni tiskara koja je stampala nije imala problem sa pdf-om koji sam im poslao.

ne vidim otkuda tolika netrpeljivost prema corelu.

ja nikada ne bih tvrdio da je freehand ili illustrator los jednostavno stoga sto nisam toliko radio s njima, ali sam puno radio s InDesignom i, meni osobno, puno je jednostavnije sve napraviti u jednom programu nego nesto raditi u InDesignu pa to onda prebacivati u Illustrator itd.
ne znaci zato da trebam pljuvati po svemu ostalome. vec sam 15 godina u ovom poslu i susretao sam se sa svacim.

da cijena nije pokazatelj, evo jednog primjera: dok se indesign tek radjao i nije vrijedio pisljiva boba, jedini ozbiljniji program (osim Xpressa) bio je, na zalost, MS word. Office paket je uvijek kostao, ali ono sto mnogo ljudi nije znalo ili se nije usudilo probati bio je WordPerfect koji je nadmasivao MS word nemjerljivo, a cijenom 3 puta manjom dostupan svakome, pa i najmanjima.

Volio bih znati na osnovu kojih iskustava se moze govoriti da je corel smece. Prije bih se zapitao, zna li taj uopce raditi ista u corelu osim napisati koju rijec ili povuci ravnu liniju...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 14.02.2007 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ wache

... kao prvo nitko nije rekao da je corel smece
... kao drugo InDesign je ok tek od verzije CS na G5, do onda je Xpress bio zakon
... XPress je od verzije 5 na dalje postao smece sa kojim su pokusavali zadrzati svoju poziciju na trzistu i drago mi je da polako gube zato jer su od samog pocetak bili uzasno bahati a godinama se nisu razvijali

kazem ti to je vec 15 godina radim i radio sam sa svim programima, pocevsi na corelu i page makeru pa preko Xpressa sve do Indesigna

... na Indesign sam presao tek sa verzijom CS i sa G5 zato jer prije toga bilo smjesno radit sa njim

.. smjesno mi je da danas netko trosi vrijeme na corelu ili freehandu dok radi prijelom na dokumentima koji imaju vise od 4 stranice.

... jasno mi je da uvjek trabas malo vremena prilagoditi se novom programu zato kad imas priliku pocni radit sa InDesignom i tek kad savladas taj program usporedi ga sa corelom

... kao reference za ovo sto sam napisao spominjem: 45 godisnjih izvjesca na 4 jezika
20-tak raznih magazina ..... itd
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group