Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Priprema za stampu
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 14.02.2007 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

wache wrote:

nego, da odgovorim vezano uz hypenate - copiraj si iz worda plug za hypenate i ubaci ga u corel i sve ce funkcionirati savrseno...


Hvala za to nisam znao.

Corel ja sasvim dobar i pre bi se odlucio da nesto odradim u njemu nego u illustratoru pogotovo kada imam potrebe za vise strana jos kada ima nekih delova koji treba da padnu na isto mesto... naravno savrseno radi pete boje...

_________________
Posle svih ovih godina shvatam da sam i dalje na pocetku Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
add2



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 34

PostPosted: 14.02.2007 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e a kae s kvaki-jem i njegovim problemom?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 15.02.2007 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jednostavno: kada napravi sve kako zeli da izgleda, ode u File/publish to PDF izabere ime, tip PDF-a (for Prepress - settings; pod "objects" ne zaboraviti staviti kvacicu kod all text to curves), podesiti postavke i to je to. Dobit ce PDF file spreman za tiskaru.

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 15.02.2007 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adobe paket + freehand ili quark = industry standard u grafici ili DTP-u
99.99% svjetskih agencija i profesionalaca radi u gore navedenom sofweru. mislim da je usporedivat corel s bilo kojim od gore navedenih programa svetogrde jer se nemogu usporedivat ni u jednom pogledu.

mislim da je glupo govorit o "ljepoti" programa. freehand mozda nema super fancy sucelje al je program super stabilan, funkcionalan i prije svega jako brz, tei jos dan danas ljudi rade u starim verzijjama (8,9, zadnja je MX). cak ni illustrator CS2 nema neke feature koji postoje u starom freehandu.

ljudi po agencijama i studijima se love za glavu kad cuju da je neki materijal dosao u .cdr formatu. na macu je corel uzsno nestabilan i u 95% slucajeva nemoguce je napravit postscript. ni jedan od normalnih programa nece ni cut za .cdr ekstenziju prilikom importa.

na kraju krajeva glupo je govorit koji je software najbolji. svako ima svoje favorite. no kad imas ogroman opseg posla, kratki rok izrade, brdo fajlova, slika, tekstova i sl. danas nema boljeg i kompletnijeg kompleta softwarea od adobe paketa. primjer tome je podatak da vecina velikih kuca prelazi na tu kombinaciju, cak i velike novinske kuce prelaze s quarka na indesign i adobe paket. quark je i dalje odlican software ali situacija je takva da je adobe puno veci i bogatiji igrac i sve se krece prema tome da ce njihov software uskoro imati monopol na grafickom trzistu. pogotovo kad se pojavi CS3.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 15.02.2007 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

wache wrote:
... pod "objects" ne zaboraviti staviti kvacicu kod all text to curves...

oh, it's so nineties!
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 15.02.2007 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa covjek je rekao da je pocetnik... da mu se ne dogodi da posalje i fontove sa pdf-om... ekipa u tiskari bi mu sasvim sigurno spominjala rodbinu... Smile

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 15.02.2007 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
adobe paket + freehand ili quark = industry standard u grafici ili DTP-u

mislim da je glupo govorit o "ljepoti" programa. freehand mozda nema super fancy sucelje al je program super stabilan, funkcionalan i prije svega jako brz, tei jos dan danas ljudi rade u starim verzijjama (8,9, zadnja je MX). cak ni illustrator CS2 nema neke feature koji postoje u starom freehandu.

ljudi po agencijama i studijima se love za glavu kad cuju da je neki materijal dosao u .cdr formatu. na macu je corel uzsno nestabilan i u 95% slucajeva nemoguce je napravit postscript. ni jedan od normalnih programa nece ni cut za .cdr ekstenziju prilikom importa.

na kraju krajeva glupo je govorit koji je software najbolji. svako ima svoje favorite. no kad imas ogroman opseg posla, kratki rok izrade, brdo fajlova, slika, tekstova i sl. danas nema boljeg i kompletnijeg kompleta softwarea od adobe paketa. primjer tome je podatak da vecina velikih kuca prelazi na tu kombinaciju, cak i velike novinske kuce prelaze s quarka na indesign i adobe paket. quark je i dalje odlican software ali situacija je takva da je adobe puno veci i bogatiji igrac i sve se krece prema tome da ce njihov software uskoro imati monopol na grafickom trzistu. pogotovo kad se pojavi CS3.


Quark je sada 6 generacija iza indesigna cs2 cak i Quark7 mnogo losa. Uzmi samo promeni unicode tastaturu u quarku i pokusaj da napravis ps. NIKAD! Sto se tice pustanja na film i plocu i priprema za stampu, smatram da je corel najbrzi i uvek mi je pravio najmanje problema. Cak mi je bilo najlakse napraviti .ps za pustanje na film i to za level 1. A sto se tice stabilnosti izgleda nisi radio u X3 koja je daleko stabinija od svih predhodnih verzija.

Dirt McGrit izgleda radis na Mac-u cim toliko mrzis corel

_________________
Posle svih ovih godina shvatam da sam i dalje na pocetku Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 27.03.2007 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne otvaram novu temu...

ovak, kako na pripremi za tisak označiti gdje se lijepe džepići ili slicne stvari na omot nakon tiska. Da li postoji opcija da se neka boja vidi na ekranu ali ne izlazi u tisku? Kako se to namijesti. Nadam se da sam dobro objasnila.

Hvala, svima unaprijed.
Back to top
View user's profile Send private message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 27.03.2007 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sreca02 wrote:
da ne otvaram novu temu...

ovak, kako na pripremi za tisak označiti gdje se lijepe džepići ili slicne stvari na omot nakon tiska. Da li postoji opcija da se neka boja vidi na ekranu ali ne izlazi u tisku? Kako se to namijesti. Nadam se da sam dobro objasnila.

Hvala, svima unaprijed.


Imas mogucnost ako radis u corelu da jednostavno iskljucis print tog layera na kome ti se nalaze ta obelezja. A to ukljucujes u meniju

windows / dockers / Object Manager

Isti princip ti je i sa illustratorom da samo sto bi morala da u tom slucaju iskljucis oko ispred layera

Ili treca varijanta da to obojis u neku pantone boju i da pri stampi jednostavno ugasis taj kanal

_________________
Posle svih ovih godina shvatam da sam i dalje na pocetku Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 27.03.2007 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e hvala...
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
LizaLica



Joined: 18 Jul 2006
Posts: 4
Location: Vojvodina Vrsac

PostPosted: 05.05.2007 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adobe u paketu, pa ljudi tu je SVE i sve je savrseno uskladjeno. Sljaka ko masina. Ako sve to mozete raditi na Mac-u najnovije generacije onda ste pronasli savrsenstvo. Jos CS3...

_________________
OPUSTENO
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group