Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Evo jedna početnička

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 18:26    Post subject: Evo jedna početnička Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok ok bez smjeha molim Smile
Eto ima još dosta toga za doradit..tekst je tek tolko ubačen da neš piše itd..
Nisam još riješio problem s preglednicima al radi se na tome valda bude neš..
Eto pucajte..kritike,ideje i sve ostalo...no nemojte bit pre brutalni ipak bavim se ovim tek 2 mjeseca i ovo je moj prvi pokušaj...
eto enđojhttp://www.hraweb.com/kami/stranica20.htm
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je to tvoja prva stranica onda je to predobro. Ima ljudi koji ne uspiju ovakvu stranicu nakon 5 godina iskustva napravit, ali nažalost internet je prepun takvih stvari.
Zasigurno ne spada pod trash, prve stranice su obično prepune animiranih gifova bez smisla, 493 boje i sve nepovezano i traljavo složeno, zato imaš potencijala! S tehničke strane ni ne gledam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je istina je to mi je prvi uradak.thnx na pohvalama.
Eto zapeo sam naučit neš o izradi web stranica i polako se neki kotačići pokreču....
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"cijenk" u izborniku, a u FF-u puno problema
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 31.10.2006 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

poglej stvar u ff.. inače, meni je skroz dobro
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2 pike:cjenik??misliš na to da fali i ??da sad sam skužio thnx.
A za ff znam da je sve porazbacano...tražim način kako to sredit al nejdeme baš....u biti porazbacano je u ie-u al sam to uspio prilagodit pomičući layere(da znam glupavo rješenje al eto) što onda rezultira automatski da je pregled u ff-u u banani.
valda ču uspjet neš skemijat...
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, pisalo je cijenk - inače bi trebao malo tekstove sredit, ima koješta, počevši od uporabe č i ć...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je znam napiso sam da je tekst ubačen tek tolko da neš piše...
Ići če drugi tekst kad dobijem matrijale i normalno u spellcheck jel mi gramatika nije jača strana kao šta vidite iz priloženog lolll
Nego zanima me više mišljenje o kodu i čisto izgledu stranice...
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Izgled stranice je koma u Firefoxu. Source je općenito koma, no dobro početnik si i imaš za učiti. Počni svoje učenje tako da izbrišeš ovo i kreneš iz početka Smile

Imaš 38 DIV-ova na stranici. Ista se može napraviti sa najviše 5. Više koristi source view u Dreamweaveru i više tipkaj u njemu, imat ćeš veću kontrolu. Također, sa manje elemenata lakše središ raspadanje - ovo ni iskusni developer ne bi mogao srediti bez čupanja kose jer jednostavno ima previše smeća (nepotrebnih, loše organiziranih elemenata) u source-u.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fala na savjetima.
Znam da sam skomplicirao stranicu maksimalo stvar je u tome što sam htjeo da kad kliknem na izbornik(onama.....itd)da mi se otvori slika u jednom prozoru a tekst u drugom...eto ja sam to skemijao s layerima(show,hide layers) što baš i nije prepametno se da to sa iframeom napravit??ili neki drugi način??
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravi drugu stranicu koja ima isti layout, a drugačiju sliku i sadržaj u sredini. Pusti IFRAME i "layere".

Evo, poklonim ti nešto od čega ćeš početi:
http://odin.irb.hr/~mislav/tmp/example.html

Usporedi svoj source i moj.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2 sulien:ok ,krečem na novi projekt pa če mo vidjet kaj če ispast....
da lollll tvoj source je zericu al samo zericu krači i čitljiviji Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 31.10.2006 21:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ooo čamile, sto napravi Very Happy ajd ispocetka Smile
i bjezi ti u firefoxu meni Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

KAMI wrote:
tvoj source je zericu al samo zericu kraći...

Less is more
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group