Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
novi pcchip
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 04.11.2006 21:18    Post subject: novi pcchip Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.pcchip.hr/

Samo lagane kritike, molim. Razz

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
civ



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 78

PostPosted: 04.11.2006 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u ie7 nije lijevi meni u liniji sa srednjim i desnim, pretpostavljam da bi trebao biti.? Lijepi izbor kolorita. Možda malo smanjiti nijansu sive u meniju. PC chip i ostali sivi. Bijelo plavo odlično. Lijepa pozicija "pretrage".RSS ikona mi pada van linije. "Glavna slika članka"-nije potrebno. Možda malo popraviti poravnanja po vertikali i horizontali. Font u headeru je odličan - ne vidim potrebu za drugi font u naslovima članaka.. Eto toliko na kratko
U FF je meni poravnan i ok.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 05.11.2006 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uff, cijeli site kao lista? hrabra odluka

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 05.11.2006 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad vidim sve u listi već nagađam čijih je ruku djelo Smile

Lijepo, čisto, iako moram priznati i malčice dosadno. Ja bi na tvom mjestu probao s još par boja umjesto sive, a usput, sivi tekst se slabo vidi na sivoj pozadini.

Onaj tvoj input field (pr. kod pretrage) mi ne funkcionira najbolje, al that's just me maybe. Kad je ovak mali, djeluje mi više ko gumbić nego field.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 05.11.2006 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo mi je to sve "prelagano" ovi sivi headeri mi ne valjaju, tekst je na njim totalni nečitak

inače nije mi loš site, ali mu fali čvrstine

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 05.11.2006 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam što speciajlno dodati posli svih gore komentara jer se uglavnom slažem sa svima.. okej htio si ovo sterilno i uredno.. ali mogao si to napravit da ne bude ovako dosadno

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 05.11.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo sam mislio da se maratz šali kad sam pročitao ovo sa listama. Confused
Adriane, koji je je nadraži tag? Laughing

Izgleda mi dobro. Pogotovo nakon svega što gledamo tu na forumu u zadnje vrijeme.

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 05.11.2006 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dajte mi koji argument protiv lista. A, a?
Laughing

Ma ne znam, nekako mi je lakše i prirodnije uređivati html kad imam listu pa div pa listu. Znam uvijek gdje nisam štogod zatvorio i sl. Kad je divitis, onda se lako pogubim. Ako mi date koji argument, posut ću se pepelom.

Sad se i meni čini sterilno. Jebote, pa svaki sajt koji napravim imalo clean, za mjesec dana mi je blijed ko krpa. Morat ću neki thc počet koristit pri radu, zaozbiljno. Laughing

Ovi sivi headeri, dajte mi prijedlog. Bijelu nisam stavio jer je tek onda sterilan sajt. Plavu nisam jer bi sporedni elementi dizajna bili prenapadni u odnosu na mr. sadržaj.

@Red: npr: crvena, žuta, zelena?

Aj nek neko bar pohvali vezane vijesti. Pray
http://www.pcchip.hr/vijesti/internet/google-lansirao-novi-mobilni-gmail
Very Happy

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 05.11.2006 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
@Red: npr: crvena, žuta, zelena?


Sure. Imaš lijepu, živu plavu, pa probaj sa drugim živim bojama. Nemreš tu fulat puno I think. Ja bi probao i tamno plavu.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 05.11.2006 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Site je napravljen sasvim korektno - osim ove već spominjane sive pozadine u headerima nemam baš puno za dodat... Ako ćeš ih mijenjat mislim da slobodno možeš probat i sa više boja - recimo headeri lijevog stupca u jednoj, a desnog u drugoj boji...
E da, i pohvaljujem vezane vijesti Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 05.11.2006 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Dajte mi koji argument protiv lista. A, a?
Laughing


Objasni molim te kako su HTML elementi vise list data nego tabular data Confused

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 05.11.2006 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svakako pravo osvijezenje u odnosu na stari, sad cu ga cak i posjecivat Very Happy

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 06.11.2006 07:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Dajte mi koji argument protiv lista. A, a?

Liste nisu generički element za razdvajanje sadržajnih cjelina, kao što su to divisioni. Čak bi ispravnije bilo npr. DT ovo je header DD ovo je sadržaj headera DT ovo je glavna navigacija DD navigacijska lista... Ovdje liste glume meta-strukturalne elemente, što ipak nisu.

Quote:
Ma ne znam, nekako mi je lakše i prirodnije uređivati html kad imam listu pa div pa listu. Znam uvijek gdje nisam štogod zatvorio i sl. Kad je divitis, onda se lako pogubim. Ako mi date koji argument, posut ću se pepelom.

Hm... možda tvoj argument da ti je to lakše, odnosno da se u drugom slučaju lakše pogubiš? : )

Quote:
Sad se i meni čini sterilno. Jebote, pa svaki sajt koji napravim imalo clean, za mjesec dana mi je blijed ko krpa. Morat ću neki thc počet koristit pri radu, zaozbiljno. Laughing

Ovi sivi headeri, dajte mi prijedlog. Bijelu nisam stavio jer je tek onda sterilan sajt. Plavu nisam jer bi sporedni elementi dizajna bili prenapadni u odnosu na mr. sadržaj.

@Red: npr: crvena, žuta, zelena?

LOL, s obzirom na ovo: http://mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=105029#105029 imam dojam da je možda do tvog monitora?

Quote:
Aj nek neko bar pohvali vezane vijesti. Pray
http://www.pcchip.hr/vijesti/internet/google-lansirao-novi-mobilni-gmail
Very Happy

bravo!!1 (osim ak imaš rezu manju od 1280: onda kad odskrolaš dolje da vidiš linkove prethodna/slijedeća ne vidiš efekt koji se dešava na vrhu tog bloka – trebalo bi gif premjestit tamo gdje mu je mjesto: odmah do kontrole uz koju je vezan)

Kad si već vidio negdje vidio ovu kombinaciju LABEL-EM-zvijezdica, mogao bi taj EM i pofarbat, tako da ga lakše uoče ljudi kojima je ovakav mali kontrast problem. Super je recimo i pojasniti zašto nešto ima zvijezdicu, a zašto nešto nema.

http://www.pcchip.hr/vijesti/internet/google-lansirao-novi-mobilni-gmail
komentari: Goran Aničić je u vizualno vrlo sličnom kvadratu kao i INPUT polja, a nije INPUT polje.

Paginaciju (linkovi 1,2,3,...) je zgodno složiti tako da se na bilo kojoj stranici pojedini elementi jednako offsetaju, npr. na prvoj je broj 1 skroz lijevo, a već na slijedećoj ga 'prethodna' odgura za par cm udesno, što od korisnika zahtjeva ponovno učenje interfacea.

Pošto je iz nekog razloga server spor, možda ne bi bilo loše zafiksati širine/visine fotki, kako se sadržaj ne bi naknadno shiftao i preraspodjeljivao. Ona sitna kockica i rotirajući gifić, plus preslagivanje sadržaja, dosta otežava skeniranje pagea, dok se sve slike ne učitaju (trenutno gledam na 2Mbps).

Eto, ukratko...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 06.11.2006 08:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alo

sve ok, al ubij ovu sivu u headerima i probaj stavit narandastu ili neku kombinaciju zuto-crveno-narandaste, vidi koja ti najbolje odgovara, al da nije prenapadno. puno ce bolje sjest od ove sive i cijeli ce sajt izglledat puno zivlje. mozda stavit malo veci ili bold font u te headere i to je to. sve 5!

ciao

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 06.11.2006 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima na komentarima.

Svi vi koji budete htjeli kvalitetne kritike, učite od mene. Prvo koji glupi vlastiti komentar, da isprovociraš ekipu, a onda krenu prave recenzije. Thnx Maratz. : )

@Maratz:
Što se tiče monitora, imam dosta slabo kontrastan ekran na laptopu, pa je moguće i to. Al mi je svejedno coolinarika još uvijek prešarena. Very Happy Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 06.11.2006 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej al na LCD-u, pogotovo na laptopima su boje prenaglasene (u vecini slucajeva). probaj ako imas mogucnosti pregledat sajt i boje na nekom kalibriranom crt-u ili malo kvalitetnijem LCD-u ...

ja sam imal problema s jednim klijentom koji je tvrdil da da je brosura otisnuta u potpuno krivim bojama, nakon tjedan dana natezanja, slanja probnih otisaka i sl. otisel sam kod njega u ured i shvatil da ima potpuno kriivo setiran monitor (LCD na laptopu), da su boje superjarke i da doslovce iskacu iz ekrana. kad sam mu to malo setirao i doveo donekle u normalu shvatio je u cemu je cijelo vrijeme bio problem i da je otisak savrseno odgovarao poslanim materijalima ...

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.11.2006 08:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vezano uz cijeli site u listi: http://www.andyrutledge.com/dfwaug/markup.html

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 09.11.2006 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je, naletio sam na to.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 09.11.2006 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li si primjetio, ali kada kliknes za detalje na nekoj vijesti, stranica koja prikazuje vijesti se raspada u ie7 (ni ja ga ne volim, ali nakon instalacije nema nazad braco - mislim znam da ima, al treba skinut standalone verziju, pa je suzivot ie6 i ie7 moguc). Inace mi sve izgleda pristojno i nadasve citko!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 09.11.2006 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Thnx tubak, svjestan sam tog problema. Samo mi malo vremena fali.

Nek je čitko, to je najbitinije. Smile

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Codemaster



Joined: 10 Jul 2006
Posts: 189
Location: Metkovic

PostPosted: 09.11.2006 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako je bilo sad je odlično.
ima još malo caka u ie7, al inače sve ok

ova antispam pitanja kod dodavanja komentara su luda, ovo još nisam viđao

btw. jesi koristio neki gotov cms ili si programirao svoj

_________________
Let's play!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 10.11.2006 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Antispam pitanje ćemo patentirat uskoro. Laughing

Razvijali smo (i još uvijek to radimo) vlastiti cms. Butler. (http://butlercmg.com/).

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.11.2006 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Antispam pitanje ćemo patentirat uskoro. Laughing

Razvijali smo (i još uvijek to radimo) vlastiti cms. Butler. (http://butlercmg.com/).

baš dobro mi zvuči butler kao nazim cms-a

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 10.11.2006 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pazi jojo, nije cms, nego cmg. Very Happy

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 10.11.2006 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a uz to g čak i sjaji. mislim ono Laughing

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group