Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Krivi Topic Na Krivom Mjestu - Prijenos Videa
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 08.02.2004 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ToO CoMpLiCaTeD wrote:
pa dropa frejmove... aniš, idem sadi ispočetka to skidat na komp... kako spriječiti? oslobodit prostor?


u koji codec capture-as? mozda je nesto prezahtjevno za tvoj procesor.
probaj u neki non-lossy codec kao MJPEG

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ToO CoMpLiCaTeD



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2004 01:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U KURAC!!!!!!!!!!!!!!!! BAAAAAAAAAAAAAAH!!!!!!!!! UPRAVO PO OSMI (8.!) PUT SKIDAM ISTI KLIP S KAMERE I OSMI PUT GA EXPORTAM I OSMI PUT PIZDIM JER IAKO VEĆ OSMI PUT NEMA (NEEEEMAAA!!!!) DROPANIH FREJMOVA, OSMI PUT MI VEĆ ON ŠTEKA!!!!! BAAAAAAAAAH!

p.s. lossy šta? to uopšte ne kužim.... Crying or Very sad

_________________
cvok, cvok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.02.2004 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ToO CoMpLiCaTeD wrote:
U KURAC!!!!!!!!!!!!!!!! BAAAAAAAAAAAAAAH!!!!!!!!! UPRAVO PO OSMI (8.!) PUT SKIDAM ISTI KLIP S KAMERE I OSMI PUT GA EXPORTAM I OSMI PUT PIZDIM JER IAKO VEĆ OSMI PUT NEMA (NEEEEMAAA!!!!) DROPANIH FREJMOVA, OSMI PUT MI VEĆ ON ŠTEKA!!!!! BAAAAAAAAAH!

p.s. lossy šta? to uopšte ne kužim.... Crying or Very sad


smiri se Smile

neznam, moj iskustvo s captureom se svodi na snimanje pizdarija s televizije preko tv kartice.
uglavnom ti kad snimas vjerojatno kodiras u neki codec (znaci ne snimas cisti .avi jer bi ti fajl bio OGROMAN).
e sad, imas codecove koji imaju veliku kompresiju (znaci fajl je mali) ali je kvaliteta slike losija --> to su lossy codec-ovi , npr DivX, XviD i takvi.

a imas i stvar kao MJPEG koji nisu lossy, znaci slika je puno kvalitetnija (do nekakvog gubitka kvalitete dolazi naravno, ali je puno manji nego kod DivX-a).

i DivX je recimo za real-time enkodiranje zahtjevan (to je enkodiranje kad snimas i u isto vrijeme kodiras u DivX).
pa ti se preporuca prvo snimiti u recimo MJPEG i onda prekodirati (preko VirtualDUB-a recimo) u DivX.

e sad, mozda se nista od ovoga ne odnosi na tebe jer neznam uopce kako snimam, ja ti govorim svoje iskustvo s snimanjem stvari s tv-a

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ToO CoMpLiCaTeD



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2004 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad ma ne ću ništa.... nek šteka.... mislim, ovo je očajno... meni treba samo neko reć kaj da sredim u premiereu, točno, ali to se očito ne bu dogodilo....

_________________
cvok, cvok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 10.02.2004 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda da captureas samo sliku, tj. samo recimo bmp ili jpeg slike.. (s tim da ce ih biti mali milion) onda ih sve lijepo spojis u after effectsima, super kvaliteta bi ti bila, ali onda moras posebno zvuk captureati..

ili ovo sto kaze carr sto ti je jednostavnije a ispada super.. mislim, ok ispada.
Ali opet, moja preporuka ti je da odes u Tuskanac, u onaj foto studio, mislim da oni prebacuju sve na digitalno, dakle das njima i oni ti daju sirovi materijal na cd-ima ili DVD-ima.. ovisno o kolicini toga.. mislim, isplati se da ti to izgleda profi.. i onda ti kasnije sam to montiras doma i dalje kompresiras.. moja preporuka.. Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ToO CoMpLiCaTeD



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2004 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh hvala, ali sad je već malo puno prekasno za to... Sad

idem sad pokušat sve scene u jedan project i export na dvd.... Sad

_________________
cvok, cvok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
amusic



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 82
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2004 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm....jesi namjestio projekt na PAL ili NTSC...trebas na PAL ako je kamera PAL....inache dodje do trzanja.....play-a ti 25 na 30 fps-a i to je to, zato valjda steka sve kak ti velis.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ToO CoMpLiCaTeD



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2004 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma skroz sam zaboravio napisat.... sve je uspjelo, film je svršen, tiskan, tj. snimljen na 100 DVDa, sve smo prodali, imamo hrpu love, sad film šaljemo u Šibenik, na festival i uskoro izlazi Directors Cut.... Laughing Laughing Laughing


Fala svima koji su pomogli... Smile

_________________
cvok, cvok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.03.2004 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ToO CoMpLiCaTeD wrote:
ma skroz sam zaboravio napisat.... sve je uspjelo, film je svršen, tiskan, tj. snimljen na 100 DVDa, sve smo prodali, imamo hrpu love, sad film šaljemo u Šibenik, na festival i uskoro izlazi Directors Cut.... Laughing Laughing Laughing


Fala svima koji su pomogli... Smile


fala kaj si nas sve obavjestio u cemu je bio problem Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ToO CoMpLiCaTeD



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2004 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rolling Eyes sorry... Very Happy Very Happy

na kraju sam iz Premiera exporto u MPEG2, tj. u m2v+avi i to putem TMPGEnc DVD Authora konverto u vobove i snimio s nerom. i sve perfektno radi. Smile


Happy now? Wink

_________________
cvok, cvok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group