Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Obavezan sadržaj na stranicama trgovačkih društava

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 10.05.2008 15:43    Post subject: Obavezan sadržaj na stranicama trgovačkih društava Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam kamo ovo smjestiti, pa sam stavio u FFA (ako netko misli da je neko drugo mjesto primjerenije, neka preseli).

Dakle, nazvao me poslovni partner i rekao da je njihv pravnik iskopao iz narodnih novina nekakav zakon ili pravilnik u kojem se točno navodi što mora biti napisano na web stranicama nekog trgovačkog društva. Question
Nisam znao da to postoji.... Confused
Navodno postoje i kazne... Shocked
Zna li netko o čemu je riječ? U ponedjeljak ću dobiti na uvid detalje, ali do tada moram priznati da me malo svrbi da saznam o čemu se radi. Rolling Eyes
Pretpostavljam da se radi o svim elementima koje mora sadržati npr. službeni memorandum firme i slično...
Back to top
View user's profile Send private message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 10.05.2008 16:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tako je... od 1.4. su nastupile izmjene u zakonu o trgovackim drustvima koje sad nalazu da i web stranice trebaju sadrzavati podatke o tem. kapitalu, clanovima uprave, adresom, bankom i sl... sto su i dosad TD trebale imati na sluzbenom memorandumu (Yeah right!)

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 10.05.2008 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali zar se onda to ne bi trebalo odnositi samo za dionička društva? Jer ipak, temeljni kapital malog poduzeća u vlasništvu jedne osobe (ili njih nekoliko) je stvar te osobe i određenih državnih organa.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 10.05.2008 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U clanku 21 (Upotreba tvrtke) Zakona o trgovackom drustvima izmedju ostalog pise:

Na poslovnom papiru trgovca (pismima, računima i dr.) moraju se otisnuti njegova tvrtka, sjedište, sud kod kojega je upisan u trgovački registar i broj pod kojim je to učinjeno, tvrtka i sjedište pravnih osoba kod kojih se vode njegovi računi i brojevi tih računa. Isto vrijedi i za sadržaj internetske stranice društva.
Na poslovnom papiru i internetskoj stranici društva kapitala moraju se uz podatke iz stavka 4. ovoga članka navesti:

1. iznos temeljnoga kapitala društva s naznakom je li u cijelosti uplaćen, a ako nije, s naznakom koji dio toga kapitala nije uplaćen i
2. ukupan broj izdanih dionica, a izdaje li društvo dionice s nominalnim iznosom ti ako se radi o poslovnom papiru dioničkog društva,
3. prezimena i najmanje jedno ime članova uprave društva, a kod dioničkog društva članova uprave, odnosno izvršnih direktora i predsjednika nadzornog odnosno upravnog odbora.

ovo boldano su najnovije izmjene na snazi od 01. 04. 2008.
Cijeli tekst Zakona mozete skinuti ovdje
Back to top
View user's profile Send private message
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 12.05.2008 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postoji li i neka odredba koja se odnosi na obrtnike, sa sličnim značenjem? Znam da toga nema u Zakonu o trgovačkim društvima, ali i oni imaju neke zakonski propisane elemente...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group